iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 11. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
5042
zhlédnutí

Události v regionech (Praha)

Hlavní regionální zpravodajská relace. Souhrn nejdůležitějších událostí v krajích.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Headlines

  0:07 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv.

 • Nouzový stav v Česku

  1:23 do playlistu

  Nouzový stav v Česku
  Vláda Andreje Babiše s platností od půlnoci v Česku znovu vyhlašuje nouzový stav. Ten jí fakticky umožňuje vydávat některá další protiepidemická opatření. O těch kabinet na mimořádné schůzi taky hned rozhodl. Dotknou se hromadných sportovních, kulturních, společenských akcí a v tyto dny taky už nachystaných adventních trhů.

 • Převoz pacientů z Brna

  3:50 do playlistu

  Převoz pacientů z Brna
  Stále víc nemocnic v Česku se dostává za hranu kritické situace, kdy už kapacitně přestávají zvládat nápor pacientů s covidem. 19 jich proto dnes bylo převezeno z Brna do nemocnic v Praze.

 • Aktuální čísla o epidemické situaci v zemi

  5:55 do playlistu

  Aktuální čísla o epidemické situaci v zemi
  Hospitalizovaných s koronavirem je 5 900. Z nich v těžkém stavu je v nemocnicích 840 pacientů.

 • Pomoc vojáků a dobrovolníků

  6:50 do playlistu

  Pomoc vojáků a dobrovolníků
  Rostoucí počty nakažených koronavirem ovlivňují taky fungování zařízení sociální péče. Domovu pro seniory ve Čtyřkolech na Benešovsku kvůli nákaze schází 10 zaměstnanců.

 • Očkování dětí

  9:01 do playlistu

  Očkování dětí
  Evropská agentura pro léčivé přípravky doporučila schválit vakcínu proti covidu od společností Pfizer a BioNTech i pro děti ve věku 5 až 11 let. Dávka by měla být třetinová oproti té, kterou dostávají starší děti a dospělí. Česko má prvních 300 tisíc vakcín pro malé děti dostat ještě do konce roku.

 • Prezident Zeman převezen do Lán

  9:26 do playlistu

  Prezident Zeman převezen do Lán
  Po 46 dnech byl prezident Miloš Zeman propuštěný z Ústřední vojenské nemocnice. Sanitka ho dopoledne převezla na zámek do Lán, kde se o něj v domácí zdravotní péči, podle pokynů lékařů, budou starat sestry.

 • Michalik nebude ministrem

  10:00 do playlistu

  Michalik nebude ministrem
  Místopředseda Starostů a nezávislých Věslav Michalik rezignoval na už oznámenou nominaci na post ministra průmyslu a obchodu v příští vládě kvůli nejasnostem ohledně jeho podnikání, které se objevily v médiích. Sám starosta Dolních Břežan a bývalý bankéř odmítá, že by byl ve střetu zájmů nebo že by bylo něco v nepořádku.

 • Nizozemský fanoušek odpálil pyrotechniku

  10:36 do playlistu

  Nizozemský fanoušek odpálil pyrotechniku
  Mimořádná bezpečnostní opatření provázejí dnešní utkání fotbalové Evropské konferenční ligy mezi Slavií Praha a Feyenoordem Rotterdam. Skupina fanoušků už o sobě dala vědět i dvěma výtržnostmi na Staroměstském náměstí v Praze - při jedné z nich odpálená pyrotechnika zranila turistku.

 • Rizikový fotbalový zápas

  11:14 do playlistu

  Rizikový fotbalový zápas
  Živý vstup před stadionem pražské Slavie

 • Přísnější podmínky pro poskytování hypoték

  13:36 do playlistu

  Přísnější podmínky pro poskytování hypoték
  Půjčit si na bydlení bude od dubna příštího roku složitější. Česká národní banka zpřísnila limity pro poskytování hypoték. Komerční banky například nebudou smět půjčit víc než 80 procent hodnoty zastavené nemovitosti. Pro lidi do 36 let budou podmínky mírnější.

 • Výjimka z emisních limitů

  15:23 do playlistu

  Výjimka z emisních limitů
  Ministerstvo životního prostředí potvrdilo výjimku z emisních limitů pro uhelnou elektrárnu ve Chvaleticích. Týká se množství vypouštěných oxidů dusíku a rtuti.

 • Málo vody v přehradách

  16:39 do playlistu

  Málo vody v přehradách
  V orlické přehradě během podzimu ubylo víc vody, než bylo obvyklé v jiných letech. Hladina největší české vodní nádrže klesla skoro o 6 metrů. Nejde ale o nějakou ekologickou nebo přírodní pohromu. Povodí Vltavy hladinu snížilo z provozních důvodů, aby mohlo po letní sezoně upravit a uklidit břehy.

 • Zdražování tepla

  18:22 do playlistu

  Zdražování tepla
  Cena tepla se v Hradci Králové v roce 2022 zvýší o 8,5 procenta, tedy pro domácnost o 1200 korun ročně. Podobně v Plzni, Českých Budějovicích, v Praze ještě víc.

 • Jednání o cenách

  21:07 do playlistu

  Jednání o cenách
  Elektrárna Opatovice zásobuje zhruba 60 tisíc bytů, a to nejenom v Hradci Králové, ale také v Pardubicích, v Chrudimi nebo v samotných Opatovicích. Tady se o navýšení cen zatím jedná.

 • Zájem o kamna

  21:45 do playlistu

  Zájem o kamna
  Zvedající se ceny energií znamenají velkou poptávku po kamnech. Mnoho domácností, kde se topí plynem, se aktuálně snaží přejít na pevná paliva. Změnu vytápění v domě by měl ale nejprve posoudit odborník.

 • Lanovka na Petřín se opravuje

  22:59 do playlistu

  Lanovka na Petřín se opravuje
  Lanovka na Petřín nejezdí a opravuje se. Pražský dopravní podnik plánovaně vyměňuje kola na všech čtyřech nápravách a na obou vozech lanovky. Dělá to ale postupně, takže zítra už bude oblíbená atrakce zase v provozu.

 • Hotel InterContinental nebude památkou

  23:20 do playlistu

  Hotel InterContinental nebude památkou
  Pražský hotel InterContinental se nedočká památkové ochrany. Ministr kultury v demisi Lubomír Zaorálek zastavil přezkumné řízení. Důvodem je, že z původní budovy hotelu se dochovaly jen holé betonové stěny a podlahy. Ty samy o sobě podle resortu nevykazují dostatečné památkové hodnoty.

 • Příprava silničářů na zimu

  23:45 do playlistu

  Příprava silničářů na zimu
  Na východě a jihovýchodě Česka bude sněžit. Napadnout zítra může i 10 centimetrů mokrého sněhu, a to i v nižších polohách. Na sobotu pak platí výstraha před náledím.

Přehrát vše

Související