iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 10. 2021
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2828
zhlédnutí

Události v regionech (Praha)

Hlavní regionální zpravodajská relace. Souhrn nejdůležitějších událostí v krajích.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Headlines

  0:12 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv.

 • Covid-19 ve školách

  1:09 do playlistu

  Covid-19 ve školách
  Je to přesně rok, co se kvůli lockdownu zavřela většina škol v Česku - po pouhém měsíci a půl ve škole, a jak se později ukázalo - na většinu celého školního roku. Po tu dobu se žáci a studenti učili na dálku. Letos výuka ve školách běží, do karantény jich kvůli epidemické situaci dočasně přešlo jen několik, jednotlivě.

 • Covid-19 ve školách na jihu Čech

  3:20 do playlistu

  Covid-19 ve školách na jihu Čech
  Na jihu Čech teď koronavirová nákaza komplikuje vyučování na víc než 50 školách. Na nich jsou kvůli kontaktu s pozitivně testovanými v karanténě buď některé děti, nebo i celé třídy.

 • NS potvrdil rozsudek v kauze Peroutka

  5:09 do playlistu

  NS potvrdil rozsudek v kauze Peroutka
  Nejvyšší soud potvrdil rozsudek, podle kterého vnučce novináře Ferdinanda Peroutky Terezii Kaslové náleží omluva za výrok prezidenta Miloše Zemana: Ten v lednu roku 2015 na pražském fóru o holocaustu Peroutkovi přisoudil autorství článku v časopise Přítomnost "Hitler je gentleman".

 • Rvačka v metru

  5:48 do playlistu

  Rvačka v metru
  Bezpečnostní kamery zachytily a městští strážníci zatkli lupiče z pražského metra. Ten se pokusil okrást cestujícího, který ho ale přistihl. Muži se začali prát, načež pachatel utekl. Ale jen na chvíli, než ho strážníci hned po půl hodině zadrželi.

 • Nebezpečné tramvajové ostrůvky

  6:06 do playlistu

  Nebezpečné tramvajové ostrůvky
  Policie zjišťuje okolnosti tragické nehody na frekventované Klatovské třídě v Plzni. Šestnáctiletá dívka tam mimo přechod chtěla přejít na blízký nástupní tramvajový ostrůvek - srazilo ji při tom auto a dívka na místě zemřela. V Plzni se nejedná o ojedinělý případ.

 • Fronty kvůli energiím

  7:44 do playlistu

  Fronty kvůli energiím
  Bezmála milion klientů měla zkrachovalá společnost Bohemia Energy. I když se o ně ze zákona postará tzv. dodavatel poslední instance - tj. převezme je největší dodavatel plynu nebo elektřiny v regionu, přesto tisíce dosavadních zákazníků Bohemia Energy obléhají pobočky jiných dodavatelských společností.

 • Lidem v Hejnicích dramaticky zdraží teplo

  10:14 do playlistu

  Lidem v Hejnicích dramaticky zdraží teplo
  Ale nebývalé zdražování cen plynu a elektřiny na trzích nepostihlo jen zákazníky zkrachovalé Bohemia Energy - reagují i jiní dodavatelé energií. V Hejnicích na Liberecku zdraží teplo a teplá voda třetině obyvatel města, protože tamní dodavatel plynu - firma Lumius provozovateli místní teplárny oznámila, že mu dodávky ukončuje.

 • Aktuální epidemická situace

  12:31 do playlistu

  Aktuální epidemická situace
  Za uplynulý den v Česku přibylo dalšího jeden a půl tisíce případů covidu - čísla šíření nákazy jsou tak zhruba na úrovni května. zasedala rada vlády pro zdravotní rizika a vláda přijme některá opatření, kterými chce přimět k očkování proti covidu.

 • Zdravotníci bez odměn

  14:22 do playlistu

  Zdravotníci bez odměn
  V Chrudimi si zdravotníci stěžují na nízké odměny za péči o covidové pacienty. Z interny nemocnice letos odešlo osm lékařů. Oddělení funguje v omezeném režimu.

 • Stav pacientů po covidu

  15:45 do playlistu

  Stav pacientů po covidu
  V Hradci Králové na plicním oddělení fakultní nemocnice už přes rok běží projekt českých lékařů. Ten sleduje zdravotní stav pacientů po covidu. Aktuálně je to 1 800 dobrovolníků. A výsledky jsou daleko optimističtější, než se původně předpokládalo.

 • Spor o karlovarskou tělocvičnu

  17:37 do playlistu

  Spor o karlovarskou tělocvičnu
  Bourat se má budova bývalé tělocvičny z 19. století v centru Karlových Varů, která je po požáru, který byl podle vyšetřovatelů založen úmyslně. S rozhodnutím stavebního úřadu ale nesouhlasí Památkový ústav, který starou tělocvičnu považuje za historicky významnou.

 • Správám komunikací chybí řidiči

  19:35 do playlistu

  Správám komunikací chybí řidiči
  V horských oblastech už napadl první sníh tohoto podzimu, a právě teď správy silnic v některých regionech nemají dost pracovníků. Nejhorší je situace na Karlovarsku.

 • Rekonstrukce terminálu Černý most

  21:13 do playlistu

  Rekonstrukce terminálu Černý most
  Rekonstrukce terminálu Černý most - má mít zelenou, zatravněnou střechu. Celý návrh řešení terminálu chtějí autoři projektu představit příští týden.

 • Úhyn zvířat na Náchodsku

  21:32 do playlistu

  Úhyn zvířat na Náchodsku
  A na farmě u Náchoda našla policie přes 70 uhynulých prasat a ovcí. Případem už se zabývají kriminalisté i veterinární správa - kvůli podezření na týrání zvířat.

 • Začaly výlovy ryb

  21:47 do playlistu

  Začaly výlovy ryb
  Rybářství Chlumec - jeden z hlavních tuzemských producentů ryb - začal s výlovy. Letošní dostatek srážek byl pro chov ryb příznivý, na celkové úrodě jsou ale stále znát důsledky sucha z minulých let - rybáři měli méně násady. Vánoční kapr z Chlumce o něco podraží.

 • Opravený Želnavský smyk

  23:25 do playlistu

  Opravený Želnavský smyk
  Po šesti desetiletích byl do původní podoby a původního stavu upraven tzv. Želnavský smyk. Jde o odbočku Schwarzenberského kanálu, která svého času zachránila plavení dřeva ze Šumavy na český i německý trh. Od konce 60. let Želnavský smyk chátral.

Přehrát vše

Související