iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 7. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
3330
zhlédnutí

Události v regionech (Praha)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v krajích České republiky.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Headlines

  0:11 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv

 • Měnící se pravidla komplikují cestování

  1:04 do playlistu

  Měnící se pravidla komplikují cestování
  Komplikace s letošními dovolenými - proč tisíce lidí do poslední chvíle váhají, jestli se do zahraničí vydat - nestálá a často se měnící protiepidemická nařízení, navíc v různých státech různá.

 • Zájem o cestování vzrostl

  3:32 do playlistu

  Zájem o cestování vzrostl
  Za červen se počet odbavených cestujících na pražském letišti Václava Havla navýšil o 650 procent oproti stejnému měsíci loni, kdy se provoz po 1. vlně pandemie taky postupně obnovoval.

 • Očkovací cetrum bez registrace

  4:23 do playlistu

  Očkovací cetrum bez registrace
  Už i v menších městech začínají fungovat očkovací místa, kde zájemci dostanou vakcínu proti covidu-19 i bez předchozí registrace a rezervace termínu, tak říkajíc na počkání.

 • Vyšetřování včerejšího výbuchu v Brdech

  4:56 do playlistu

  Vyšetřování včerejšího výbuchu v Brdech
  Včerejší výbuch v Brdech - v někdejším vojenském výcvikovém prostoru, který těžce zranil dva armádní pyrotechniky, vyšetřuje vojenská policie jako podezření na těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, spáchané zatím neznámým pachatelem.

 • Turistika v Brdech

  7:26 do playlistu

  Turistika v Brdech
  Prvním stanovištěm turisty by mělo být infocentrum - těch je v Brdech hned několik. My jsme v Obecnici a jdeme si pořídit mapu.

 • Sesuv svahu v Ústí nad Labem ohrožuje občany

  8:53 do playlistu

  Sesuv svahu v Ústí nad Labem ohrožuje občany
  V Ústí nad Labem - Vaňově začala sanace opěrné zdi ve svahu, který monitorují geoologové. Ten se pohybuje už od devadesátých let. Před dvěma lety se masiv natlačil i do opěrné stěny a ta popraskala. Na řadu tak přišla její rekonstrukce.

 • Zvýšil se počet případů uštknutí zmijí

  10:44 do playlistu

  Zvýšil se počet případů uštknutí zmijí
  Teplé letní počasí a proti minulým letům víc turistů v horách a v české přírodě je podle expertů důvodem, proč přibývá uštknutí zmijí.

 • Ceny chat a chalup vzrostly o třetinu

  12:14 do playlistu

  Ceny chat a chalup vzrostly o třetinu
  Ceny chat a chalup v Česku jsou na historickém maximu - proti loňskému roku o třetinu vyšší. Realitní kanceláře se domnívají, že i to je důsledek epidemie - lidé tolik necestují a chtějí svůj čas trávit blíž k přírodě.

 • Ceny chat a chalup vzrostly o třetinu

  13:32 do playlistu

  Ceny chat a chalup vzrostly o třetinu
  Z dat katastrálních úřadů za první čtvrtletí vyplývá, že průměrná cena chaty či chalupy byla 1 600 000 Kč. Nejdražší jsou v Libereckém kraji.

 • Ceny ovlivňuje i lokalita

  15:06 do playlistu

  Ceny ovlivňuje i lokalita
  Rozhoduje lokalita. Ceny jdou nahoru především na horách. A lidé chtějí hlavně do Krkonoš. Průměrná cena domu se tam ještě na jaře pohybovala kolem 5 milionů. Nejlevnější z horských oblastí jsou zatím Krušné hory v oblasti Ústeckého kraje.

 • Ceny ovlivňuje i lokalita

  15:19 do playlistu

  Ceny ovlivňuje i lokalita
  Koupit zahradu s chatou chce hlavně kvůli případné karanténě. Pokud by do ní pan Miroslav Rek musel, chce jí strávit na chatě anebo tu trávit volný čas.

 • Rekreační objekty v Kersku

  16:32 do playlistu

  Rekreační objekty v Kersku
  Nejvíc rekreačních objektů se prodalo ve Středočeském kraji. Konkrétně v osadě Kersko, která je známá díky Bohumilu Hrabalovi

 • Chata Bohumila Hrabala

  17:02 do playlistu

  Chata Bohumila Hrabala
  Chatu koupili manželé Hrabalovi před 56 lety. Její okolí inspirovalo spisovatele k napsání většiny jeho děl. Teď je chalupa na prodej - za necelých 12 milionů korun. Podle sousedů násobně dráž než ostatní chaty v okolí.

 • Spor o parkovací místa v Písku

  18:14 do playlistu

  Spor o parkovací místa v Písku
  Záměr radnice v Písku, který rozděluje obyvatele města. V historickém centru se má zrušit 112 parkovacích míst s cílem dostat odtamtud auta pryč a dopravu zklidnit.

 • Zúžení na dálnici D1 komplikuje dopravu

  19:59 do playlistu

  Zúžení na dálnici D1 komplikuje dopravu
  Až s hodinovým zdržením teď musí počítat řidiči na dálnici D1 na Vysočině - je to kvůli zúžení na jeden jízdní pruh v místě renovovaného úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem a opravám tamního vodorovného značení.

 • Lidé odevzdávají nelegálně držené zbraně

  20:18 do playlistu

  Lidé odevzdávají nelegálně držené zbraně
  Už jen pár dnů mají majitelé nelegálně držených zbraní na to, aby je bez postihu odevzdali, případně legalizovali. Zbraňová amnestie, vyhlášená v lednu, totiž končí s posledním červencovým dnem.

 • Koupaliště na seznamu kulturních památek

  21:43 do playlistu

  Koupaliště na seznamu kulturních památek
  Koupaliště ve Volyni je staré 80 let a patří mezi vůbec nejstarší v Česku. Jako takové je zapsané na seznamu kulturních památek. Dodnes si zachovalo architektonické prvky z období konce první republiky.

 • Pokuta za nelegální odpad

  23:17 do playlistu

  Pokuta za nelegální odpad
  Pokutu 200 tisíc korun dostala firma, která nelegálně navezla odpad do zemědělského areálu ve Vchynicích u Lovosic. Podle České inspekce životního prostředí společnost VS Transport & Logistic loni v říjnu z Německa do místa navezla na 100 tun pravděpodobně komunálního odpadu.

 • Neobvyklá záchrana kachňat

  23:41 do playlistu

  Neobvyklá záchrana kachňat
  Záběry, které jste viděli, jsou z neobvyklého zásahu městských strážníků v Brně-Komíně. Do kanálu tam spadla kachňata. Ten byl ale tak úzký, že je z něj nebylo možné vytáhnout ani odchytovou sítí.

 • Začal samosběr okurek

  24:26 do playlistu

  Začal samosběr okurek
  Začal samosběr okurek nakládaček. Přes studené a deštivé jaro vypadá úroda slibně. Pěstitelé se kvůli chladnému počasí obávali, že budou výnosy minimální. Farmáři jsou ale se zájmem lidí spokojení.

Přehrát vše

Související