iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 4. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
4581
zhlédnutí

Události v regionech (Praha)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v krajích České republiky.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Headlines.

  0:07 do playlistu

  Headlines.
  Přehled hlavních zpráv z regionů.

 • Do škol dorazily první sady testů

  1:02 do playlistu

  Do škol dorazily první sady testů
  Do škol dnes dorazily první sady s antigenními testy určené pro studenty a žáky. V regionech jejich distribuci zajišťují profesionální i dobrovolní hasiči.

 • Návrat žáků do škol

  3:41 do playlistu

  Návrat žáků do škol
  Od pondělí tedy usednou do lavic - žáci 1.stupně základních škol. Zatím ale budou třídy rotovat. Týden se budou učit ve škole a týden distančně. A kromě testů na covid bude pro školáky povinné také nošení roušek. Termín 12.dubna ale nemusí platit pro všechny školy v Česku

 • Nový ministr zdravotnictví

  6:31 do playlistu

  Nový ministr zdravotnictví
  I přes řadu spekulací zůstává ministrem školství Robert Plaga. Naopak v resortu zdravotnictví po 5-ti měsících skončil Jan Blatný. Toho nahradil Petr Arenberger, dosavadní ředitel pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

 • Odebírání vzorků z hromadné dopravy

  7:05 do playlistu

  Odebírání vzorků z hromadné dopravy
  Jak moc a zda vůbec se v hromadné dopravě přenáší covid-19, teď zjišťují odborníci z Fyzikálního ústavu Akademie věd. Ode dneška v Praze odebírají stěry ze souprav autobusů, tramvají nebo metra. Dopravní podnik hlavního města se inspiroval ve Velké Británii.

 • Pláže Máchova jezera bez vstupného

  8:36 do playlistu

  Pláže Máchova jezera bez vstupného
  Obyvatelé Doks v létě nebudou muset platit za vstup na dvě pláže Máchova jezera. Jedná se o tu hlavní a také o pláž Klůček, které má od letoška ve správě město. Radnice tím chce místním kompenzovat omezení, která jim přináší turistická sezóna.

 • Zbraňová amnestie

  9:00 do playlistu

  Zbraňová amnestie
  Tank i samohybné dělo. To jsou dva nové přírůstky v evidenci policie poté, co vyhlásila zbraňovou amnestii. Majitel měl pochybnosti, zda má tuhle vojenskou techniku dostatečně znehodnocenou. Lidé nyní můžou bez postihu odevzdávat nelegálně držené zbraně i střelivo.

 • Ptačí chřipka na Teplicku

  10:56 do playlistu

  Ptačí chřipka na Teplicku
  Veterináři potvrdili další 3 ohniska ptačí chřipky. V Královéhradeckém kraji se jedná o další chov společnosti Perena, tentokrát ve Starém Bydžově, kde mají 9 tisíc kachen. Další ohniska jsou pak v malochovech v Třebotově a Vysočanech.

 • Fungování pošty v malých obcích

  11:24 do playlistu

  Fungování pošty v malých obcích
  Jedna pošta, na jejíž udržení se skládají dvě obce. Od státu ji převzaly Nové Syrovice na Třebíčsku. Protože je ale pro ně provoz prodělečný, vypomáhá jim s financováním také sousední vesnice.

 • Přehled rozvolnění opatření

  14:10 do playlistu

  Přehled rozvolnění opatření
  Co se od pondělí otevře? Půjde třeba o prodejny obuvi a oblečení pro děti, papírnictví, zámečnictví nebo čistírny a prádelny. V obchodech stále platí rozestupy a omezený počet zákazníků podle prodejní plochy. Lidé také budou moci vyrazit na farmářské trhy a do zoo.

 • Nezaměstnanost v Česku klesla

  16:23 do playlistu

  Nezaměstnanost v Česku klesla
  Koronavirová krize mění situaci také na trhu práce. Lidé mnoha profesí o své zaměstnání přišli a hledají uplatnění jinde. Jsou mezi nimi například i kuchaři. Příběh jednoho z nich teď nabízíme.

 • Zájem učitelů o práci v oboru

  18:22 do playlistu

  Zájem učitelů o práci v oboru
  Do škol míří více vystudovaných učitelů. Podle průzkumu Pedagogické fakulty Západočeské univerzity v Plzni se meziročně zájem jejích absolventů zvýšil o 20 procent.

 • Informační cedule a značky končí jako suvenýry

  20:12 do playlistu

  Informační cedule a značky končí jako suvenýry
  Strážci šumavského národního parku ročně najdou desítky poškozených kusů nebo jinde cedule chybějí úplně. Turisté je podle strážců parku také často kradou jako suvenýry.

 • Obora bez chráněného motýla

  22:16 do playlistu

  Obora bez chráněného motýla
  Trestní oznámení kvůli vyhubení chráněného motýla jasoně dymnivkového v oboře Bulhary na Břeclavsku podala Česká společnost entomologická. Odborníci tvrdí, že vyhynutí způsobili zaměstnanci Lesů ČR nevhodným a neohleduplným hospodařením. Státní podnik pochybení odmítá.

 • Návrat zlatých křídel

  23:01 do playlistu

  Návrat zlatých křídel
  Na památkově chráněnou Fantovu budovu pražského hlavního nádraží se dnes vrátila plastika zlatých křídel z roku 1907. Socha, která je součástí sousoší okřídleného kola, prošla zhruba roční obnovou. Na secesní budově se teď dokončují opravy střechy a fasády.

Přehrát vše

Související