iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 12. 2013
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
3821
zhlédnutí

Z metropole

Proměny Tachovského náměstí — Boj s kapsáři — Sbírka ošacení pro bezdomovce — Voda v metru — Územní plán a letiště — Stolová hora zůstane bez výstavby — 95 let Hradní stráže — 55 let Pražské informační služby — Prohlídky města pro nevidomé

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Proměny Tachovského náměstí

  0:36 do playlistu

  Proměny Tachovského náměstí
  Michal Vronský po svém pradědečkovi podědil krabici plnou svitkových negativů, obrázky nechal zvětšit a uspořádal z nich výstavu s názvem Zapomenuté Tachovské náměstí. Největší proměnou prošlo náměstí v roce 1953, kdy tu prorazili pěší tunel, aby se žižkovští dělníci dostali rychleji do karlínských fabrik. Druhým zásahem pak byla výstavba kostky toalet v roce 1971, která definitivně znemožnila starý průchod náměstím na Vítkov.

 • Boj s kapsáři

  4:26 do playlistu

  Boj s kapsáři
  Vánoční atmosféra v ulicích měst, ale taky víc příležitostí pro kapsáře. Z průměrných 600 pražských krádeží měsíčně se číslo v prosinci zvýší skoro na 800. Policisti proto vyrážejí častěji do ulic. Do centra Prahy jsme se vypravili s kamerou – a za jediný den natočili pět zlodějů.

 • Sbírka ošacení pro bezdomovce

  7:09 do playlistu

  Sbírka ošacení pro bezdomovce
  Vůbec první sbírku oblečení pro bezdomovce pořádá pražské Centrum sociálních služeb. Lidi při ní za devět dní odevzdali přes sto pytlů nepotřebných věcí. V Praze přečkávají zimu tisíce bezdomovců. Nejvíc z celé republiky.

 • Klokotání kolem Blanky
 • Voda v metru

  9:27 do playlistu

  Voda v metru
  Havárie vody zkomplikovala ve čtvrtek dopoledne dopravu cestujícím pražského metra na trase A. Soupravy nejezdily čtyři hodiny v úseku od náměstí Míru po Dejvickou. Vodovodní potrubí na Vítězném náměstí poškodili dělníci - prý ho vůbec neměli zanesené v dokumentaci.

 • Pokus o odvolání starosty P4
 • Územní plán a letiště

  11:15 do playlistu

  Územní plán a letiště
  Kvůli schvalování takzvaného krajského územního plánu jsou aktivisté z celé Prahy ve střehu. Jejich námitky ke sporným stavbám jako je dálniční okruh nebo nová přistávací dráha na Letišti už jednou řešil Nejvyšší správní soud. Magistrátem nově předkládané zásady územního rozvoje ale s nimi opět počítají. A zástupci radnic i občanských sdružení zuří. Magistrátní politici se podle nich opírají o zmanipulované studie, které prosazují mimo jiné dálnici přes Suchdol místo za hranicemi Prahy.

 • Stolová hora zůstane bez výstavby

  12:53 do playlistu

  Stolová hora zůstane bez výstavby
  Vidoule je nejen stolová hora, zčásti chráněný přírodní park a oblíbené volnočasové místo. Je to taky jablko sváru mezi místními občanskými sdruženími, která by chtěla Vidouli zachovat v současném stavu, a mezi vlastníkem části pozemků, developerem, který by tam chtěl stavět.

 • 95 let Hradní stráže

  15:40 do playlistu

  95 let Hradní stráže
  6. prosince 1918 vznikla z 28. pěšího pluku oficiálně Hradní stráž. Do té doby hlídali sídlo prezidenta ozbrojení sokolové. Za první republiky byli příslušníky hradní stráže především českoslovenští legionáři.

 • 25 let od jedné snídaně
 • 55 let Pražské informační služby

  18:01 do playlistu

  55 let Pražské informační služby
  Pražská informační služba zahájila činnost před 55 lety. Služby nabízí pražským i mimopražským zájemcům, ale především cizincům. Největší a nejnavštěvovanější infocentrum PIS je na Staroměstské radnici, ale i v Rytířské ulici je o jeho služby velký zájem. Významnou aktivitou Pražské informační služby jsou organizované vycházky po městě.

 • Prohlídky města pro nevidomé

  21:58 do playlistu

  Prohlídky města pro nevidomé
  Prohlídka metropole, jak ji neznáme - projekt Praha na dotek. V hlavní roli hmat, sluch a velká dávka fantazie. Místo prospektů mají nevidomí k dispozici speciální knihy, kde jsou památky vyobrazeny plasticky.

 • Upoutávka na dvorek Bělehradská
 • Pozvánky

Přehrát vše