iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 4. 2013
12:31 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
3907
zhlédnutí

Z metropole

Historie divadla Máj a Apollo — Parkovací zóny s problémy — Konec pískovišť — Myčka vlaků — Poslední jízda staré Karosy — Gočárova vitrína na korunovační klenoty — Výstava fotografií Tona Stana — Řetěz u sochy sv. Václava — Trikové studio Československé televize

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Historie divadla Máj a Apollo

  0:39 do playlistu

  Historie divadla Máj a Apollo
  Málokteré místo v Praze vystřídalo tolik názvů a tolik činností jako nenápadný dům uprostřed Vinohrad. Svou éru začal v roce 1897 pod názvem Palác koruna česká. V roce 1927 nechali majitelé do dvora přistavět divadelní sál. V 50. letech tam působilo divadlo Máj a v 60. letech tu hostovala tehdy začínající a později velmi slavná skupina umělců, kteří si říkali divadlo Apollo. Karel Gott, Yvonne Přenosilová, Karel Hála a Pavlína Filipovská. Sál pak dlouho chátral, obnova začala až s příchodem italské majitelky domu. V současné době tu je Divadlo v Korunní.

 • Parkovací zóny s problémy

  6:05 do playlistu

  Parkovací zóny s problémy
  Projekt rozšíření parkovacích zón v Praze – rovná se roky příprav a náklady na dopravní studie v řádu milionů korun. Magistrátní radní ale zpoplatněné parkování, ze kterého měli profitovat rezidenti 4 městských částí, teď zastavili.

 • Lovení vyloupených trezorů
 • Oloupení pokladní budou platit
 • Konec pískovišť

  8:19 do playlistu

  Konec pískovišť
  Kampaň čistá a zelená Praha, která pomohla v roce 2010 exprimátorovi Pavlu Bémovi získat křeslo v Poslanecké sněmovně, stála magistrát 250 milionů korun. Za miliony tehdy město rozšířilo i lesní hřiště. Jenže ta teď chátrají. Pryč jsou přenosné toalety i pískoviště, stěžují si rodiče dětí. Správci - lesům hlavního města je zatěžko je udržovat kvůli dodržování hygienických předpisů.

 • Myčka vlaků

  9:51 do playlistu

  Myčka vlaků
  Myčky vlaků jsou v ČR tři - jedna z nich je v pražské Michli. Denně jí projede zhruba 85 vagonů, všech možných typů.

 • Poslední jízda staré Karosy

  12:15 do playlistu

  Poslední jízda staré Karosy
  B732. Autobus dodávaný kdysi do všech měst tehdejší Československé republiky. Minulý týden, po šestadvaceti letech, v Praze skončil. V dobách jeho největší slávy mohl dopravní podnik nasadit v jednom okamžiku 854 vozů.

 • Gočárova vitrína na korunovační klenoty

  14:14 do playlistu

  Gočárova vitrína na korunovační klenoty
  Na Pražském Hradě končí přípravy na výstavu českých korunovačních klenotů. Památkáři nechali kompletně opravit tradiční vitrínu na klenoty od architekta Gočára. Vyměnila se i skla, protože přes ta původní - polepená bezpečnostní fólií - už klenoty nebyly dobře vidět.

 • Výstava fotografií Tona Stana

  15:56 do playlistu

  Výstava fotografií Tona Stana
  Charakteristické černobílé portréty a akty proslavily fotografa Tona Stana po celém světě. Své barevné fotografie dodnes veřejně nikde nevystavoval. V Praze je teď k vidění jeho ojedinělý soubor snímků pod názvem Moje barva.

 • Řetěz u sochy sv. Václava

  17:22 do playlistu

  Řetěz u sochy sv. Václava
  Jezdeckou sochu svatého Václava na pražském Václavském náměstí opět chrání bronzový řetěz. Ze sloupků u sochy zmizel před osmi lety. Podle zástupců Balbínovy poetické strany je symbolem zla a okupace bývalého Československa sovětskou armádou. To ale odmítá jak jeho autor sochař Zdeněk Kolářský, tak i kurátorka Galerie hlavního města Prahy Marie Foltýnová.

 • Trikové studio Československé televize

  18:48 do playlistu

  Trikové studio Československé televize
  V budově Divadla v Korunní, jehož historii představila úvodní reportáž, působilo mezi lety 1971 a 1990 trikové studio Československé televize. Sídlili tu výtvarníci, animátoři a kameramani reklamního oddělení. Točily se tu televizní reklamy a bylo tu největší studio pro animovanou tvorbu u nás. Ve studiu vznikly desítky pohádek.

 • Pozvánky

Přehrát vše