iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 3. 2013
11:31 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
3977
zhlédnutí

Z metropole

Dům hrůzy pod Hradčany — Boj proti prostituci — Nové parkovací zóny — Adopce hrobů slavných osobností — Chráněná dílna končí — Golfové hřiště v Klánovicích nebude — Rozšíření golfového hřiště v Motole — Návrat Dagmar Havlové na Vinohrady — Karel Malich v Jízdárně Pražského hradu — Výstava Zdeňka Buriana — Dvorek na Jánském vršku

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dům hrůzy pod Hradčany

  0:38 do playlistu

  Dům hrůzy pod Hradčany
  Dům hrůzy - tak lze bez nadsázky označit stavbu v malebných kulisách Jánského vršku přímo pod Hradčany. Do současného stavu se dům dostal hlavně po roce 1990.

 • Boj proti prostituci

  5:19 do playlistu

  Boj proti prostituci
  Policisté opět udeřili na noční bary v ulici Ve Smečkách poblíž Václavského náměstí. Za poslední tři měsíce jde už o druhý zásah. Tentokrát byla akce v režii pražských kriminalistů. Zadrželi přes dvacet zaměstnanců a společnic z klubu Atlas. Z kuplířství pak obvinili tři muže, které devět měsíců sledovali.

 • Nové parkovací zóny

  7:03 do playlistu

  Nové parkovací zóny
  Za parkování v hlavním městě si řidiči letos připlatí. Systém parkovacích zón se má totiž rozrůst do Prahy 4, 5, 6 a 8. Namířen je proti řidičům, kteří tam nejsou hlášeni a zabírají místo rezidentům.

 • Adopce hrobů slavných osobností

  8:38 do playlistu

  Adopce hrobů slavných osobností
  Sponzory pro hroby slavných osobností hledá Správa pražských hřbitovů. Hrobů, o které se nikdo nestará, jsou v Praze tisíce. Jejich opravy jsou finančně náročné a město na ně nemá dostatek peněz.

 • Chráněná dílna končí

  10:24 do playlistu

  Chráněná dílna končí
  Čtyři chráněné dílny Fokus už 20 let pomáhají lidem s psychickými problémy tím, že jim poskytují práci. Teď jsou ale kvůli novým pravidlům rozdělování dotací na zavření.

 • Telegraficky
 • Rozšíření golfového hřiště v Motole

  13:20 do playlistu

  Rozšíření golfového hřiště v Motole
  Jeden z nejstarších golfových klubů v Česku funguje v Motole už 86 let. Jeho záměr rozšířit hřiště o zhruba 10 hektarů pronajmutím pozemků od smíchovské radnice naráží na kritiku opozice. Cena za metr čtvereční 1,50 Kč a i délka nájmu na 50 let jsou podle opozičních zastupitelů skandální.

 • Návrat Dagmar Havlové na Vinohrady

  15:03 do playlistu

  Návrat Dagmar Havlové na Vinohrady
  Dagmar Havlová se opět vrátila do Vinohradského divadla. Tentokrát v hlavní roli záhadné ženy v Ibsenově detektivním dramatu Rebeka.

 • Karel Malich v Jízdárně Pražského hradu

  16:32 do playlistu

  Karel Malich v Jízdárně Pražského hradu
  Karel Malich – veřejnosti málo známý, znalci o to respektovanějí klasik české výtvarné scény - vystavuje v Jízdárně Pražského hradu. Retrospektiva představuje víc než 300 děl z minulého půlstoletí - od pastelů až po nezaměnitelné drátěné plastiky.

 • Výstava Zdeňka Buriana

  18:10 do playlistu

  Výstava Zdeňka Buriana
  Stovky návštěvníků během prvních pěti dnů přilákala výstava Zdeňka Buriana v pražském Obecním domě. Expozice má název Na vlně dobrodružství. Ukazuje románové ilustrace tohoto malíře od Karla Maye přes Jaroslava Foglara až po Julese Verna.

 • Dvorek na Jánském vršku

  19:51 do playlistu

  Dvorek na Jánském vršku
  Až staropražská pospolitost uzavřené komunity na pár metrech čtverečních. To je dvoreček sevřený pavlačovými domy na Jánském vršku přímo pod Hradčany. Dnes už tu žije jen několik statečných. Sedmdesát let pak taky paní Jana Běhounková.

 • Pozvánky

Přehrát vše