iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 10. 2012
11:31 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
3827
zhlédnutí

Z metropole

Vývěsní štíty kdysi a dnes — Tramvaje na Václavské náměstí — Prodej vysloužilých tramvají T3 — Primátor a změny v MHD — Zemřel Jaroslav Kozlík — Příběh dětské malířky z Terezína — Svátek vietnamských žen — Zdvihání Trojského mostu — Příběh soukromého železářství

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

  • Vývěsní štíty kdysi a dnes

    0:42 do playlistu

    Vývěsní štíty kdysi a dnes
    S úrovní a elegancí vývěsních štítů prodejen, restaurací a provozoven služeb si dnes někteří provozovatelé moc hlavu nelámou. Přitom je to jejich nedílná součást, vizitka, která má upoutat. Jak to bylo s vývěsními štíty v minulosti shrnuje reportáž Petra Sojky.

  • Tramvaje na Václavské náměstí

    8:51 do playlistu

    Tramvaje na Václavské náměstí
    Na Václavské náměstí by se brzy mohly vrátit tramvaje. Radní schválili změnu územního plánu, která by měla stavbu trati po náměstí umožnit. Proti se ale postavila Praha 1. Koleje přitom po náměstí vedly skoro sto let. Od roku 1884 sloužily koňce, a od začátku 20. století tramvajím.

  • Prodej vysloužilých tramvají T3

    10:30 do playlistu

    Prodej vysloužilých tramvají T3
    Tramvaji T3 se kvůli spolehlivosti říká Volkswagen brouk na kolejích. T3 byla nejúspěšnějším tramvajovým modelem všech dob, vyrobilo se jich 14 a půl tisíce kusů. Pražský dopravní podnik se tím, jak obměňuje vozový park, snaží zbavovat nejstarších vozů ze 70. a 80. let. Ve státech na východ od našich hranic mají o vyřazené T3 stále větší zájem.

  • Zlevnění provozu opencard
  • Primátor a změny v MHD

    12:38 do playlistu

    Primátor a změny v MHD
    Vyřešit potíže, které přinesl nový jízdní řád v Praze, chce primátor Bohuslav Svoboda. Lidem by už například neměly komplikovat cestování přestupy na zastávce Stadion Strahov. Vedení Prahy 6 chce taky řešit situaci s z Dejvické do Suchdola, které jsou pravidelně přeplněné studenty ČZU.

  • Zemřel Jaroslav Kozlík

    14:02 do playlistu

    Zemřel Jaroslav Kozlík
    105 a půl roku bylo československému volejbalovému reprezentantovi, učiteli, sokolovi a trempovi panu Jaroslavu Kozlíkovi. Minulý víkend zemřel. Do poslední chvíle si ale udržel duševní kondici, o níž si může nechat zdát většina z nás.

  • Zádušní mše
  • Příběh dětské malířky z Terezína

    16:15 do playlistu

    Příběh dětské malířky z Terezína
    Autentické svědectví dívky, která přežila holokaust, přináší nová kniha Deník Helgy Weissové. Dnes uznávaná 83letá výtvarnice přežila lágry v Terezíně, Osvětimi, ve Freibergu, ale i Mauthausenu. Vzpomínky navíc doplňují i její tehdejší kresby. Dětská malířka z Terezína na nich zachytila život za zdmi ghetta.

  • Svátek vietnamských žen

    18:12 do playlistu

    Svátek vietnamských žen
    Vietnamské ženy slaví 20. října svátek vietnamských žen. A to nejen ve své domovině, ale i jinde - třeba v České republice. V Praze se akce konala ve společenském sále v tržnici Sapa, účastnilo se přes 200 dam.

  • Zdvihání Trojského mostu

    19:56 do playlistu

    Zdvihání Trojského mostu
    Stavbaři v uplynulých dnech pomocí hydraulických lisů vyzdvihli 700 tun vážící nejvýše položenou část mostního oblouku na Trojském mostě nad Vltavou v Praze. Most je unikátní svým technickým řešením. Výška oblouku nad vozovkou je totiž pouhých 20 metrů. Dvě stě metrů dlouhý a 36 metrů široký most výrazně vylepší dopravu v severní části města. Propojí Holešovice a Troju a naváže na budovaný tunel Blanka.

  • Příběh soukromého železářství

    20:24 do playlistu

    Příběh soukromého železářství
    Při putování po zajímavých vývěsních štítech narazil Petr Sojka se svým štábem na jednu raritu - Zámečnictví Koula a syn sídlí už rovných 75 let v Dušní ulici na Starém Městě. A to nepřetržitě v soukromých rukou.

  • Pozvánky

Přehrát vše