iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
31. 10. 2009
12:40 na ČT1

1 2 3 4 5

22 hlasů
15373
zhlédnutí

Dobrá rada nad zlato

Popínavý špenát — Vykosťování kapra — Jiřinky — Léčivá mast na bolavé klouby — Kaviár chudých z kapřích jiker — Ochrana jiřinek před slimáky a škvory — Kapří hranolky

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Popínavý špenát

  1:49 do playlistu

  Popínavý špenát
  Při cestě za reportáží zahlédla Jiřina Bohdalová v jedné zahradě zajímavou konstrukci a okamžitě se zajímala, k čemu je dobrá. V rubrice Zahrada nám to vysvětlí pan Vorlíček. Kdo se ještě nesetkal s popínavým špenátem, který je nejen zelenina, ale slouží i pro dekorativní účely, dozví se o něm mnoho zajímavého.

 • Vykosťování kapra

  5:02 do playlistu

  Vykosťování kapra
  Odborník Petr Pecher z rybářské školy ve Vodňanech předvádí správný postup vykosťování kapra. Rubrika Jak na kapra se může hodit, Vánoce se blíží.

 • Jiřinky

  8:43 do playlistu

  Jiřinky
  Ve Škole květin se Jiřina Bohdalová u pana Dvořáka v jeho království jiřinek dozvídá o těchto krásných květinách překvapivé věci.

 • Léčivá mast na bolavé klouby

  15:12 do playlistu

  Léčivá mast na bolavé klouby
  V Krakonošově zahrádce plné bylinek, které pro zdraví svých klientů osobně pěstuje pan Váňa, se tentokrát seznámíme s tajemstvím přípravy léčivé masti na bolavé klouby, kterou náš známý bylinář připravuje z jehličí modřínu, smrku, či borovice.

 • Jarmark rad

  16:51 do playlistu

  Jarmark rad
  Připraveny jsou i divácké dobré rady a nápady. Do Jarmarku rad přišel jako na zavolanou dopis od paní Marie Zapletalové z Třince, ve kterém jsou rady, týkající se hned dvou dnešních témat. Paní Zapletalová dává recept na "kaviár chudých" z kapřích jiker, vařených v polévce či dušených na másle. V dopise přidává ještě radu, jak ochránit jiřinky před slimáky.

 • Ochrana jiřinek před slimáky a škvory
 • Kapří hranolky

  19:50 do playlistu

  Kapří hranolky
  A ještě jednou "kapří" tématika. Pan Kubíček v Hitu týdne předvede, jak si můžeme připravit opravdovou pochoutku - "kapří hranolky".

 • Soutěž

  22:55 do playlistu

  Soutěž
  Soutěžní otázka z 31. října V reportáži o jiřinkách se zmínil pan Dvořák, že jeden druh těchto krásných květin se dá usušit a pak používat do ozdobných kytic. Který? a) pomponky b) kaktusky c) kulovité balky zvané též kalypso

Přehrát vše