iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 6. 2009
11:00 na ČT2

1 2 3 4 5

17 hlasů
12431
zhlédnutí

Dobrá rada nad zlato

Vonící muškáty — Pobyt na slunci — Výstava chovatelů drůbeže — Recepty z hlívy ústřičné — Grilování

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Škola květin

  1:39 do playlistu

  Škola květin
  Ve Škole květin ukazuje Božena Demlová divákům opravdovou raritu - vonící muškáty. Od těch běžných se liší nejen tvarem a barvou listů, ale i květy. Božena Demlová předvádí, jak se formují stromečky těchto muškátů, a dává informace o tom, z jakých zásad musíme vycházet, chceme-li tyto květiny pěstovat - pocházejí ze Středomoří.

 • Host

  5:14 do playlistu

  Host
  Hostem pořadu je MUDr. Monika Arenbergerová, odborná asistentka Dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Jiřině Bohdalové zodpoví otázky, zda si vůbec ještě můžeme sluníčka užívat bez obav a je-li rozumné pobývat na slunci. MUDr. Arenbergerová poradí, jaké opalovací krémy bychom měli používat a seznámí nás s tkaninami z vláken, v nichž jsou zataveny nanočástice oxidu titaničitého, protože právě ta nás před sluncem dokonale ochrání.

 • Hit týdne

  10:32 do playlistu

  Hit týdne
  Kdo má problémy s dětmi, které mají dojem, že nejlepším způsobem odpočinku je sedět u počítače a hrát hry - často velmi agresivní, uvítá rubriku Hit týdne. Jiřina Bohdalová si v Základní umělecké škole v Liberci povídá s malými i mladými hudebníky.

 • Na výstavě

  16:23 do playlistu

  Na výstavě
  Rubrika Na výstavě obsahuje reportáž, která potěší milovníky chovu perliček. Na výstavě chovatelů drůbeže nás s nimi seznamuje pan Václavík z Mrzetic. Dozvíme se, že se chovají jak kvůli masu, tak vejcím, navíc jsou na dvorku dobrými hlídači. A že je to takové krásné dobrodružství.

 • Jarmark rad

  17:31 do playlistu

  Jarmark rad
  V Jarmarku rad přečte Jiřina Bohdalová dopis paní Marie Válkové z Tišnova, která reaguje na recepty z hlívy ústřičné. Ona sama z této houby dělá dobrou nádivku a poslala i recept na palačinky, do nichž přidává právě hlívu ústřičnou.

 • Grilování

  19:13 do playlistu

  Grilování
  Grilování. Pan Václav Pštros předvádí, jak grilovat na plynovém grilu pštrosí steaky. Na závěr se opět dozvíme nové informace o našich soutěžích.

 • Listárna

  23:15 do playlistu

  Listárna
  Nová soutěžní otázka: Na začátku našeho pořadu jsme zajeli do Liberce a navštívili Základní uměleckou školu v Jabloňové ulici. Nahlédli jsme tam mimo jiné také do zkoušky skupiny kontrabasů. Kolik dívek se zkoušky zúčastnilo? a) tři dívky b) dvě dívky c) jedna dívka

Přehrát vše