iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 4. 2010
20:05 na ČT24

1 2 3 4 5

15 hlasů
3407
zhlédnutí

Prizma

Boj proti demenci — Konzervace dokumentů — Noční život Kjóta — Stavebnicový domek od IKEA — Théta léčba

21 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Konzervace dokumentů

  1:01 do playlistu

  Konzervace dokumentů
  Rusko ? Málo čeho si vážíme tolik, jako starých knih a dokumentů. Jsou svědky dávno zašlých časů. Vědci z Národního centra pro konzervaci dokumentů v Petrohradě proto využívají nejmodernější metody, aby vzácným svazkům a dokumentům prodloužili život, jak je to jen možné.

 • Zvířecí terapie

  3:01 do playlistu

  Zvířecí terapie
  Kolumbie - Moderní věda umí léčit tělo jako nikdy předtím. Léky si snadno poradí s chorobami, které ještě před stoletím děsily většinu světa. Psychické šrámy je ale těžké léčit i dnes a je jich čím dál víc. Tvrdě doléhají hlavně na ty nebezpbrannější - na děti. V jihoamerické Kolumbii jsou opuštěných a trýzněných dětí tisíce. A jejich nadějí jsou...zvířata.

 • Noční život Kjóta

  6:15 do playlistu

  Noční život Kjóta
  Japonsko - O japonském městě Kjótu se v médiích hlavně mluvilo kvůli Kjótskému protokolu - nepodařeném pokusu mezinárodního společenství, jak bojovat s globálním oteplováním. Jenže Kjóto má dlouhou tradici v něčem jiném - nočním životě, který vždy tvořily čajovny a gejši v centru města. Jak se ale ukazuje, nově je nahrazují kluby s hosteskami.

 • Stavebnicový domek od IKEy

  9:59 do playlistu

  Stavebnicový domek od IKEy
  Německo - Začalo to nábytkem, který sestavíte jediným imbusem, a pokračuje stavebnicovým domkem. Proč ne, kdo chce rychle vybavit byt, může zajet do IKEy, kdo chce rychle bydlet, objedná si od nich domek. Tedy pokud je ochoten přistoupit na cenu, za kterou by pořídil stejnou stavbu ze solidních cihel.

 • Théta léčba

  13:22 do playlistu

  Théta léčba
  USA - Théta léčba - metoda zaměřená na vlny v mozku - v poslední době vzbuzuje v Americe mnoho rozporuplných reakcí. Její zastánci přísahají, že dokáže změnit lidský život v několika minutách. Odpůrci poukazují na to, že neexistuje žádný důkaz, že opravdu zabírá.

 • Boj proti demenci

  17:13 do playlistu

  Boj proti demenci
  Velká Británie - Lidé trpící demencí přichází o většinu vzpomínek. Ztráta osobní minulosti v pacientech vyvolává obavy a dál zhoršuje jejich psychický stav. Proto vědci vyvinuli unikátní software, který nemocným pomáhá s uchováním vzácných vzpomínek z jejich života a zároveň jim usnadní komunikaci se svým okolím.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související