iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 6. 2009
19:31 na ČT24

1 2 3 4 5

11 hlasů
9842
zhlédnutí

Prizma

Netradiční popeláři — Big Ben slaví

21 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Netradiční popeláři

  0:51 do playlistu

  Netradiční popeláři
  Itálie - Popeláře už brzy v italském městě Peccioli možná nepotkáte. Nebo alespoň ne takové, na jaké jsme zvyklí. Zanedlouho totiž místo nich budou úzkými uličkami projíždět zelenaví roboti, kteří jejich práci zastanou 24 hodin denně.

 • Japonské zahrady

  3:23 do playlistu

  Japonské zahrady
  Japonsko - Japonské zahrady se využívají k bohoslužbám a meditacím, ale přitahují také pozornost turistů z celého světa. Budují se v několika různých stylech, ale za nejpůvabnější mnozí návštěvníci považují zahrady ze suché zeminy, kterým se říká karesansui.

 • Nevidomí v Kambodži

  6:01 do playlistu

  Nevidomí v Kambodži
  Kambodža ? Nevidomí se v rozvojových zemích potýkají s řadou překážek. Nejinak je tomu i v Kambodži. Čeká je tam všeobecná diskriminace a minimální možnosti studovat nebo najít práci. Teď se pro ně ale v této asijské zemi objevilo řešení. Mohou pracovat jako maséři v řetězci salonů s názvem Vidoucí ruce.

 • Keňa: malá úroda čaje

  8:37 do playlistu

  Keňa: malá úroda čaje
  Keňa - Ceny čaje na světových burzách prudce rostou. Podle analytiků to možná už brzy pocítí i naše peněženky. Na vině je neobyčejně dlouhé období sucha ve východní Keni. A právě této africké zemi hrozí, že nepovedená sezona může zásadně ovlivnit její budoucí hospodářství.

 • Big Ben slaví

  10:59 do playlistu

  Big Ben slaví
  Velká Británie - Big Ben, jedna z nejslavnějších historických památek na světě, slaví své stopadesáté narozeniny. Milují ho nejen Londýňané, ale celá Británie. Zvuk jeho obrovských zvonů byl i v těžkých chvílích během světových válek pro místní obyvatele symbolem stability, bezpečí a demokracie.

 • Britská nadace Johna Aspinala

  14:37 do playlistu

  Britská nadace Johna Aspinala
  Velká Británie - Na planetě Zemi žije skoro 6 tisíc živočišných druhů, které jsou vedené v červené knize jako ohrožené. Tisíce různých nadací neúnavně pracují na tom, aby tato zvířata ochránily. Jednou z nich je britská nadace Johna Aspinala, která už přes půl století řídí projekty ochrany přírody v Británii a v Africe.

 • Německo: experiment s dopravou

  17:41 do playlistu

  Německo: experiment s dopravou
  Německo - A teď se přeneseme do německého města Freiburgu blízko francouzsko-švýcarských hranic. Na jednom z jeho předměstí přišli s novinkou: je zcela bez aut. Žádné ulice plné aut, žádné parkování v garážích. 70 procent obyvatel auto nevlastní. Jak se experimentu vede - posuďte sami...

 • Soutěž

  20:28 do playlistu

  Soutěž
  Červnová soutěžní otázka: Kdo dal ve svém díle robotům jejich název? A) Isaac Asimov B) Arthur C. Clark C) Karel Čapek Pokud se chcete zúčastnit soutěže, pošlete nám SMS s vaší odpovědí na číslo 906 06 09 a to ve tvaru PRIZMA A/B/C.

Přehrát vše

Související