iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 4. 2008
19:31 na ČT24

1 2 3 4 5

27 hlasů
4343
zhlédnutí

Prizma

Akustické zbraně, boj s obezitou, snaha o záchranu jaguárů

22 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Akustické zbraně

  0:49 do playlistu

  Akustické zbraně
  Nástroje na zabíjení co největšího množství lidí v co nejkratší době - to byl až donedávna hlavní cíl výrobců zbraní. V posledních letech se ale jejich zadání mění. Armády stále častěji vyžadují zbraně, které nepřítele zneškodní, ale nezabijí.

 • Nový stojan na kola

  3:48 do playlistu

  Nový stojan na kola
  Nechávat kolo bez dozoru na ulici je veliké riziko. Změnit by to mohl nový svislý stojan na bicykly, který vymyslel jeden chorvatský inženýr. Parkovací zařízení se dá velmi jednoduše používat a hlavně - kolo z něj jen tak někdo neukradne.

 • Větrné elektrárny na veřejných budovách

  7:03 do playlistu

  Větrné elektrárny na veřejných budovách
  V americkém Massachusetts se rozhodli ve velkém využívat to, čeho mají požehnaně - síly větru. Místní vláda odstartovala program na podporu zelené energie a na veřejné budovy instaluje větrné turbíny.

 • Americko-mexická zeď škodí jaguárům

  9:12 do playlistu

  Americko-mexická zeď škodí jaguárům
  Spojené státy už léta hledají cestu, jak zabránit přílivu nelegálních přistěhovalců z Mexika. Opatření na hranicích ale ohrožují život symbolu divokosti a nespoutanosti tamní přírody. Američtí jaguáři přišli o ochranu a patrně vyhynou.

 • Stavební materiál z odpadu

  12:29 do playlistu

  Stavební materiál z odpadu
  Filipínská příroda každým rokem přiláká tisíce turistů. Tamní města jsou ale v obklíčení zapáchajících skládek. Aby nepřišli o návštěvníky, rozhodli se v jednom z nich, že se s odpadky vypořádají. Začali recyklovat a třídit a většinu místní skládky se jim už podařilo zlikvidovat.

 • Rostoucí spotřeba igelitek

  15:19 do playlistu

  Rostoucí spotřeba igelitek
  Problémy s odpadky řeší i v Austrálii. Tam válčí s igelitovými taškami. V tomto roce by je měli australští obchodníci přestat nabízet. Ale místo toho, aby za ně hledali náhradu a jejich spotřeba klesala, zákazníci si jich z obchodů odnášejí ještě víc než loni.

 • Jídelní lístky s počtem kalorií

  18:11 do playlistu

  Jídelní lístky s počtem kalorií
  Američany straší nemoci způsobené nadváhou. Newyorští zastupitelé proto chtějí přijmout zákon, podle kterého by restaurace musely na jídelním lístku uvádět počet kalorií nabízených pokrmů.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související