iVysílání

internetový magazín
Premiéra:
12. 11. 2009
22:30 na ČT1

1 2 3 4 5

36 hlasů
2989
zhlédnutí

POKR

Razítka — Sklář spisovatel — Omezování výroby — Repo EU Euroklíč

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Razítka

  1:37 do playlistu

  Razítka
  Výroba razítek má v Čechách dlouholetou tradici. Fungovala už za Rakouska Uherska a zvláště pražští razítkáři měli ve světě dobrou pověst. Josef Zavranský je jedním z nich. Se svoji manželkou se začal řemeslu věnovat hned po revoluci a jak sám říká, tehdejší doba byla díky hromadnému zakládání firem velkým boomem razítkářů.

 • Rozhovor- 1. část

  6:15 do playlistu

  Rozhovor- 1. část
  Pokračování z minulého dílu s odborníkem na firemní webové stránky Michaelem Blahutem o tom, jak vytvořit opravdu efektivní firemní web.

 • Sklář- spisovatel

  9:42 do playlistu

  Sklář- spisovatel
  Stačí k uživení spisovateli napsat jednu jedinou knihu – byť by se stala bestsellerem? A jak je to s replikami historického skla: Aby vás jeho výroba uživila, vystačíte s malou dílnou nebo k tomu potřebujete ještě zdatného marketingového poradce? Odpověď na obě otázky se vám pokusíme dát v následující reportáži. Tyhle zdánlivě nesourodé profese totiž docela úspěšně živí pana Vlastimila Vondrušku. Z ekonomického hlediska je obecně efektivní provozovat více činností. V době krize obvykle „nepadnou“ všechny. Šikovný podnikatel si tak dokáže snížit riziko svého podnikatelského krachu.

 • Rozhovor- 2. část
 • Soutěž
 • Omezování výroby

  17:37 do playlistu

  Omezování výroby
  Majitel firmy na nýtovací nástroje byl nucen propouštět a řešit pokles objednávek o 40 %. Jelikož jeho má jeho firma sídlo na malém městečku, propouštěl tak, aby v každé rodině zbyl alespoň jeden živitel s platem.

 • Repo EU Euroklíč

  21:48 do playlistu

  Repo EU Euroklíč
  O projektu, který vznikl v Německu. Jedná se o síť zařízení pro invalidy a maminky, která lze v celé Evropě otevřít jedním klíčem.

Přehrát vše

Související