ireporter

VSETÍNSKÝ KRPEC 2016 kamerou Jiřího Trunkata

VSETÍNSKÝ KRPEC 2016 kamerou Jiřího Trunkata

04.07.2016 – Petra Vostatková

Devátý ročník folklorní události ve Vsetíně zachytil iReportér Jiří Trunkat. Tady je průřez několikadenní mezinárodní akce, která se konala od 30.6. - 3.7. 2016.

Do Vsetína se sjely folklorní skupiny Valašska, Slovenska, Polska Srbska i Jižní Koreje. Přehlídka folklorních souborů byla zahájena poslední červnový den. 

IReportér Jiří Trunkat natáčel po celou dobu trvání největšího mezinárodního folklorního festivalu Zlínského kraje. V rámci festivalu se představily taneční skupiny, ale i cimbálové a dechové muziky.

Zajímavostí festivalu je, že sahá i ke kořenům jiných kontinentů. Pro letošek přijel folklorní soubor z Jižní Koreje. V minulosti diváci mohli vidět i africké soubory. 

Vsetínský Krpec zakončil senátor Jiří Čunek, který společně s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou převzal nad festivalem záštitu. 

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

DERBY PRAŽSKÝCH "S":POCHOD FANOUŠKŮ SLÁVIE pod KONTROLOU POLICIE

DERBY PRAŽSKÝCH
Play

Fanoušci Slávie pochodovali centrem Prahy. V černých kloboucích a speciálním oděvu se jich na Václavském náměstí sešly stovky. Těžkooděnci doprovodili fanoušky až na Letnou. Celý článek

SNĚHOVÁ KALAMITA V ČESKU! Tak ji zachytili naši IREPORTÉŘI!

SNĚHOVÁ KALAMITA V ČESKU! Tak ji zachytili naši IREPORTÉŘI!
Play

Velmi intenzivní sněžení zasáhlo v úterý část naší republiky. Zejména Vysočina hlásila dopravní komplikace na dálnici D1. Sníh zasypal také Královéhradecký i Pardubický kraj. Tady jou videa našich iReportérů, která vysílala Česká televize. Celý článek

Plzeň hostila FESTIVAL SPORTU. K mání byly desítky sportovních disciplín!

Plzeň hostila FESTIVAL SPORTU. K mání byly desítky sportovních disciplín!
Play

Stovky dětí, ale i dospěláci navštívili svátek sportu v centru města Plzně ve středu 22. června. Na místě natáčel iReportér Vladimír Čermák. Celý článek

Kontakt

E-mail: info@ceskatelevize.cz