ireporter

Tradice, folklor a řemesla na mikulášském jarmeku ve Valašských Kloboukách

Tradice, folklor a řemesla na mikulášském jarmeku ve Valašských Kloboukách

07.12.2017 – Martin Dobrovodský

Ukázky starodávných tradic, řemeslný trh, vystoupení folklorních souborů nebo třeba ochutnávky tradičních valašských pochoutek. To vše a mnohem více nabídl již 26. ročník mikulášského jarmeku ve Valašských Kloboukách. Obsáhlou reportáž z této oblíbené regionální akce pořídil iReportér Jan Doležalík, děkujeme!

Ke své obsáhlé reportáži z Valašského mikulášského jarmeku připojil její autor Jak Doležalík i neméně zajímavý komentář: "Jedná se o kulturní akci, která se koná ve Valašských Kloboukách vždy na prahu adventu, o víkendu blízko svátku svatého Mikuláše. Historie jarmeku se začala psát na počátku 90. let.

1. ročník se konal v roce 1992. Vznikla tak tradice, kterou žije celé město a široké okolí. O Valašském mikulášském jarmeku se mohou lidé z blízka i daleka těšit na řemeslný trh s bohatou nabídkou regionálních a rukodělných produktů, ukázky starodávných tradic, oživení dávných adventních a zimních zvyků a obyčejů, výstavu krajových odrůd ovoce, ochutnávku typických valašských pochoutek nebo zážitek z vystoupení folklorních souborů a muzik.

Valašský mikulášský jarmek získal v roce 2003 uznání České národopisné společnosti, když se umístil na I. místě v anketě 'O nejvýznamnější počin v oboru za rok 2002' v kategorii 'Společenské a kulturní akce'."

 
Videa ze zajímavých kulturních nebo sportovních akcí posílejte přes aplikaci iReportér, která je k dispozici pro smartphony v AppStore nebo na Google Play. Příspěvky můžete posílat také přímo přes webové stránky České televize www.ceskatelevize.cz/ireporter. Nezapomeňte do popisku videa napsat, kdy a kde jste záběry pořídili.

Příspěvky, které odvysílá Česká televize, by měly splňovat jistá kritéria. Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých pravidel, která dostanou Vaše video do zpravodajství České televize!

•    Pokud jste u aktuální situace, natáčejte! Hodnota příspěvku stoupá právě díky jeho unikátnímu obsahu,
•    Natáčejte na šířku,
•    Snažte se udržet Vaše natáčecí zařízení co nejvíce v klidu. Zapomeňte na prudké pohyby,
•    Jestliže je nezbytnou součástí videa zvuk, zkontrolujte hlasitost.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

VIDEO: V PLZNI SHOŘELA NOVOSTAVBA NEDALEKO ZOO

VIDEO: V PLZNI SHOŘELA NOVOSTAVBA NEDALEKO ZOO
Play

V pátek odpoledne zachvátil požár rodinný dům v Plzni. Na místě zasahovalo 7 hasičských jednotek. Máme záběry ještě před příjezdem hasičů. Celý článek

UVR BRNO: Natočte Valentýnský víkend a koncert ZAZ v Brně!

Svátek zamilovaných vypukne druhý únorový víkend a pokud se chystáte na oslavu, či valentýnský večírek, pošlete video! Bude odvysíláno v brněnském vydání pořadu Události v regionech. Celý článek

TÉMA TÝDNE: Následky bouřek a přívalových deštů v Česku i v zahraničí

TÉMA TÝDNE: Následky bouřek a přívalových deštů v Česku i v zahraničí
Play

Hydrometeorologové nadále předpovídají lokální silné bouřky a ve Francii a německém Bavorsku jsou dokonce záplavy. Natočte následky bouřek a pokud jste právě za hranicemi, pošlete video z Paříže či Bavorska přes aplikaci iReportér. Celý článek