Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

Šarlatán vybrán do americké prestižní přehlídky

4. 8. 2020

Koprodukční film ČT Šarlatán natočený režisérkou Agnieszkou Holland byl vybrán do kolekce novinek z celého světa na americkém prestižním festivalu v Telluride.

Programová dramaturgie festivalu v Telluride je vyhlášená přesným odhadem. Mnoho jejích favoritů po svém uvedení v Telluride dosáhlo na Oskara. Za všechny připomeňme snímky Králova řeč (4 sošky) a 12 let v řetězech (3 sošky). Letos si festivalová dramaturgie v Telluride vybrala příběh inspirovaný životním příběhem českého léčitele - Šarlatána režisérky Agnieszky Holland. Letošní ročník prestižní přehlídky, která se měla konat počátkem září, pořadatelé kvůli pandemii koronaviru sice zrušili, nominované tituly ale vyhlásili.

„Telluride je jeden z nejoblíbenějších a nejrespektovanějších filmových festivalů v USA," říká Agnieszka Holland. „Dostat se na něj se podaří jen velmi omezenému počtu filmů a začíná zde první část závodu za soškou Oskara," uvedla Agnieszka Holland.

Šarlatán měl světovou premiéru v březnu na MFF v Berlíně, kde by uveden v nesoutěžní sekci Special Gala, v českých kinech bude od 20. srpna 2020.

Další zprávy:

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]