Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

Sluneční stát má dva České lvy

27. 2. 2006

Na slavnostním udílení cen Český lev 2005 získal dvě tato ocenění film Sluneční stát, na němž se podílelo i Televizní studio Ostrava.

Ostravská televize má důvod k radosti! Film Martina Šulíka, který vznikl v koprodukci První veřejnoprávní a Televizního studia Ostrava, získal v sobotu na slavnostním galavečeru v pražské Lucerně dva České lvy - za nejlepší střih a hudbu. Pro střihače Jiřího Brožka to byl už pátý lev do jeho úctyhodné sbírky. Hudba, která sklidila nejvyšší ocenění, je dílem skladatele Vladimíra Godára. Sluneční stát rozehrává příběh několika typických současných postav z periférie Ostravy, kde je snadné přijít o práci ve fabrice a obtížné naplnit alespoň částečně představu o výhodném výdělku a slušné životní úrovni. V českých kinech měl premiéru v dubnu loňského roku a televizní diváci jej uvidí 18. června 2006. V hlavních rolích smutných hrdinů dělnické třídy zazářili Oldřich Navrátil, Ivan Martinka, L´ubomír Kostelný a Igor Bareš Dále účinkuji Petra Špalková, Lucie Žáčková, Anna Cónová, Jan Vondráček, Csongor Kassai, Kostas Zerdaloglu, Daniela Fialková, Alice Nellis, Jan Číhal, Norbert Lichý a další Tvůrci: režie: Martin Šulík námět a scénář: Marek Leščák, Martin Šulík kamera: Martin Štrba střih : Jiří Brožek architekt: František Lipták kostýmy: Katarína Hollá hudba: Vladimír Godár Producent: Čestmír Kopecký - První veřejnoprávní Koproducenti: Titanic s.r.o. - producent Martin Šulík Česká televize Televizní studio Ostrava Cinemart a.s. Fotografie a další informace najdete na www.slunecnistat.cz

Další zprávy:

 • Sluneční stát má dva České lvy

  27. 2. 2006

  Na slavnostním udílení cen Český lev 2005 získal dvě tato ocenění film Sluneční stát, na němž se podílelo i Televizní studio Ostrava.

 • Ocenění Český lev pro koprodukční filmy ČT a jejich tvůrce

  27. 2. 2006

  V přímém přenosu České televize byly v sobotu 25. února v pražském Paláci Lucerna předány výroční filmové ceny Český lev 2005, udělované Českou filmovou a televizní akademií, kterými byly oceněny tyto koprodukční snímky ČT a jejich tvůrci v kategoriích:

 • Fimfárum 2 přichází do kin

  22. 2. 2006

  Po úspěšném animovaném filmu Fimfárum Jana Wericha přichází do kin Fimfárum 2 čtyři zbrusu nové pohádky "pro chytré děti a chytré dospělé" z oblíbené knihy Jana Wericha nový celovečerní animovaný film natočený v koprodukci České televize, hlavního producenta MAUR filmu a společností Universal Production Partners, Krátký film Praha, Samuelson Lighting Prague.

 • Experti přicházejí do kin

  9. 2. 2006

 • Koprodukční snímky ČT nominované na ceny Český lev 2005

  2. 2. 2006

  Česká televize odvysílala ve středu 1. února na ČT2 od 20.00 hod. přímý přenos nominačního večera výročních filmových cen Český lev 2005, udělovaných Českou filmovou a televizní akademií.

 • Ceny TRILOBIT BEROUN 2005 pro tvůrce pořadů ČT

  30. 1. 2006

  Cenami TRILOBIT BEROUN 2005, které uděluje Český filmový a televizní svaz FITES, Nadace ČLF a Město Beroun byly 28. ledna 2006 oceněni tito tvůrci pořadů České televize:

 • Film O dvě slabiky pozadu přichází do kin

  13. 1. 2006

 • Další ocenění koprodukčnímu filmu O dve slabiky pozadu

  20. 12. 2005

  Koprodukční film, na kterém se podílelo i brněnské studio České televize, O dve slabiky pozadu, získal v letošním roce už třetí festivalovou cenu.

 • Ocenění filmové tvorby České televize

  1. 12. 2005

  Film Snowboarďáci, který vznikl v koprodukci společnosti Whisconti a České Produkce a České televize, získal na varšavském mezinárodním filmovém festivalu Multimedia Audiovisual Film Festival for Teens and Kids hlavní cenu Golden Elephant.

 • Film Štěstí režiséra B. Slámy získal další festivalový vavřín

  24. 10. 2005

  Nový celovečerní koprodukční film České televize a společnosti Negativ s.r.o. scenáristy a režiséra Bohdana Slámy Štěstí získal další významné ocenění - hlavní cenu za nejlepší film na 34. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Montrealu.

 [ 551 - 560 ]  [ 561 - 570 ]  [ 571 - 580 ]  [ 581 - 584