Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

Lhůta pro předkládání nabídek na nové distribuční filmy ČT

9. 3. 2005

Ředitelka programu ČT Eva Vrtišková dnešním dnem, tj. 9. března 2005, vyhlašuje lhůtu, ve které bude Česká televize přijímat nabídky na nové distribuční filmy ČT. Lhůta končí dnem 31. března 2005.

Podmínkou přijetí nabídky je předložení následujících materiálů: A) scénář díla B) podrobný rozpočet C) finanční zajištění projektu D) koprodukční závazky, dohodnuté nebo rozjednané, s jinými partnery E) případná žádost o grant F) návrh požadavků na plnění ČT G) souhlas autora předlohy, pokud je scénář adaptací již existujícího díla H) výpis z obchodního rejstříku, ne starší než tři měsíce, a případně kopie Živnostenského listu I) kontakty na odpovědné osoby J) vyplněný formulář Úvodní informace o projektu přiložený k této zprávě. Nabídku filmových projektů mohou nezávislí producenti předkládat příslušným centrům v ČT Praha a v televizních studiích v Brně a v Ostravě, anebo přímo ředitelce programu ČT v Praze. Všechny předložené projekty musejí být zaevidovány s datem přijetí u ředitelky programu ČT v Praze, která přijetí potvrzuje svým podpisem. Rozhodnutí o výběru projektu přísluší ředitelce programu ČT v Praze, která si může pro návrh výběru stanovit výběrovou komisi. Při výběru budou posuzována programová, výrobní, obchodní a ekonomická hlediska. Ekonomiku projektů bude schvalovat vrchní ředitel ČT František Lambert. Vybrané projekty pak ředitelka programu ČT předloží Kolegiu generálního ředitele ČT a schválit je musí generální ředitel ČT Jiří Janeček. Martin Krafl Tiskový mluvčí ČT

Přílohy:

Další zprávy:

 • Ocenění Český lev pro koprodukční filmy ČT a jejich tvůrce

  27. 2. 2006

  V přímém přenosu České televize byly v sobotu 25. února v pražském Paláci Lucerna předány výroční filmové ceny Český lev 2005, udělované Českou filmovou a televizní akademií, kterými byly oceněny tyto koprodukční snímky ČT a jejich tvůrci v kategoriích:

 • Fimfárum 2 přichází do kin

  22. 2. 2006

  Po úspěšném animovaném filmu Fimfárum Jana Wericha přichází do kin Fimfárum 2 čtyři zbrusu nové pohádky "pro chytré děti a chytré dospělé" z oblíbené knihy Jana Wericha nový celovečerní animovaný film natočený v koprodukci České televize, hlavního producenta MAUR filmu a společností Universal Production Partners, Krátký film Praha, Samuelson Lighting Prague.

 • Experti přicházejí do kin

  9. 2. 2006

 • Koprodukční snímky ČT nominované na ceny Český lev 2005

  2. 2. 2006

  Česká televize odvysílala ve středu 1. února na ČT2 od 20.00 hod. přímý přenos nominačního večera výročních filmových cen Český lev 2005, udělovaných Českou filmovou a televizní akademií.

 • Ceny TRILOBIT BEROUN 2005 pro tvůrce pořadů ČT

  30. 1. 2006

  Cenami TRILOBIT BEROUN 2005, které uděluje Český filmový a televizní svaz FITES, Nadace ČLF a Město Beroun byly 28. ledna 2006 oceněni tito tvůrci pořadů České televize:

 • Film O dvě slabiky pozadu přichází do kin

  13. 1. 2006

 • Další ocenění koprodukčnímu filmu O dve slabiky pozadu

  20. 12. 2005

  Koprodukční film, na kterém se podílelo i brněnské studio České televize, O dve slabiky pozadu, získal v letošním roce už třetí festivalovou cenu.

 • Ocenění filmové tvorby České televize

  1. 12. 2005

  Film Snowboarďáci, který vznikl v koprodukci společnosti Whisconti a České Produkce a České televize, získal na varšavském mezinárodním filmovém festivalu Multimedia Audiovisual Film Festival for Teens and Kids hlavní cenu Golden Elephant.

 • Film Štěstí režiséra B. Slámy získal další festivalový vavřín

  24. 10. 2005

  Nový celovečerní koprodukční film České televize a společnosti Negativ s.r.o. scenáristy a režiséra Bohdana Slámy Štěstí získal další významné ocenění - hlavní cenu za nejlepší film na 34. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Montrealu.

 • Ocenění filmu Kousek nebe režiséra Petra Nikolaeva

  19. 10. 2005

  Film scenáristy Jiřího Stránského a režiséra Petra Nikolaeva Kousek nebe získal Hlavní cenu festivalu na letošním 7. ročníku Mezinárodního filmového festivalu ve švédském Norrkopingu.

 [ 501 - 510 ]  [ 511 - 520 ]  [ 521 - 530 ]  [ 531 - 540 ]  [ 541 - 550 ]