Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

Ceny TRILOBIT BEROUN 2006 pro tvůrce pořadů ČT

29. 1. 2007

Cenami TRILOBIT BEROUN 2006, které uděluje Český filmový a televizní svaz FITES, Nadace ČLF a Město Beroun byly 27. ledna oceněni tito tvůrci pořadů České televize: TRILOBIT Kristina Vlachová, režisérka a scenáristka časosběrného dokumentu České televize Kauza Uherské Hradiště, zabývajícího se kauzou tří vyšetřovatelů StB z Uherského Hradiště – Aloise Grebeníčka, Vladimíra Zavadilíka a Ludvíka Hlavačky. Tomáš Kudrna režisér a scenárista filmu Wichterle, koprodukčního snímku ČT, ADR PRODUCTIONS, a Armada Films, s.r.o., ztvárňujícího osud a čestné občanské postoje význačného vědce a prezidenta ČSAV, který v různých peripetiích naší historie 20. století nikdy neustoupil nátlakům moci. Jan Šikl režisér a scenárista dokumentu Nízký let z cyklu Soukromé století, koprodukčního snímku ČT a spol. PRAGAFILM, který je strhujícím svědectvím, podávajícím skrze jeden konkrétní lidský osud bezútěšný obraz epochy komunistického režimu. Jana Hádková režisérka a scenáristka snímku České televize Legenda o Kischovi dokumentárního portrétu, mapujícího souvislosti života a tvorby spisovatele a novináře Egona Ervína Kische. Kolektiv tvůrců (autoři projektu: Lenka Poláková a Luděk Navara, kamera: Petr Kožušník, režie: Ján Novák, průvodce cyklem: Jaroslav Hutka) dokumentárního cyklu ČT – Televizního studia Ostrava Příběhy železné opony, který oživuje naši historickou paměť a dokládá touhu lidí po svobodě, jež v éře totalitní moci mohla znamenat ztrátu života. ZVLÁŠTNÍ CENA POROTY Erika Hníková režisérka dokumentu ČT – Televizního studia Brno Sejdeme se v Eurocampu, zobrazujícího evropskou realitu české vesnice Běšiny, která nemá hospodu na návsi, ale Eurocamp za obcí. ČESTNÉ UZNÁNÍ Scenárista a režiséri Aleš Kisil a kameraman Diviš Mare dokumentu Blázen jsem ve své vsi, koprodukčního snímku ČT, Galerie Zdeněk Sklenář a spol. Kisil Aleš – KISINEMA, vyprávějícího legendu o básníkovi a výtvarníkovi Bohuslavu Reynkovi, žijícím ve františkánské pokoře a zobrazující tak život a dílo tohoto velkého solitéru české kultury. Petr Jančárek režisér dokumentu Zenta… osud rakousko-uherského křižníku, koprodukčního snímku ČT a Zdeňka Partyngla, mapujícího příběh potopeného křižníku Zenta z první světové války prostřednictvím záběrů z mořských hlubin, které pořídila česká potápěčská expedice. Kolektiv tvůrců vedený Aurelem Klimtem animovaného loutkového filmu Fimfárum 2 pohádek "pro chytré děti a chytré dospělé" z oblíbené knihy Jana Wericha, který vyrobila ČT spolu se společnostmi Maur film, Universal Production Partners, Krátký film Praha a Samuelson Lighting Praha. Martin Krafl Tiskový mluvčí ČT

Další zprávy:

 • Ocenění Český lev pro koprodukční filmy ČT a jejich tvůrce

  27. 2. 2006

  V přímém přenosu České televize byly v sobotu 25. února v pražském Paláci Lucerna předány výroční filmové ceny Český lev 2005, udělované Českou filmovou a televizní akademií, kterými byly oceněny tyto koprodukční snímky ČT a jejich tvůrci v kategoriích:

 • Fimfárum 2 přichází do kin

  22. 2. 2006

  Po úspěšném animovaném filmu Fimfárum Jana Wericha přichází do kin Fimfárum 2 čtyři zbrusu nové pohádky "pro chytré děti a chytré dospělé" z oblíbené knihy Jana Wericha nový celovečerní animovaný film natočený v koprodukci České televize, hlavního producenta MAUR filmu a společností Universal Production Partners, Krátký film Praha, Samuelson Lighting Prague.

 • Experti přicházejí do kin

  9. 2. 2006

 • Koprodukční snímky ČT nominované na ceny Český lev 2005

  2. 2. 2006

  Česká televize odvysílala ve středu 1. února na ČT2 od 20.00 hod. přímý přenos nominačního večera výročních filmových cen Český lev 2005, udělovaných Českou filmovou a televizní akademií.

 • Ceny TRILOBIT BEROUN 2005 pro tvůrce pořadů ČT

  30. 1. 2006

  Cenami TRILOBIT BEROUN 2005, které uděluje Český filmový a televizní svaz FITES, Nadace ČLF a Město Beroun byly 28. ledna 2006 oceněni tito tvůrci pořadů České televize:

 • Film O dvě slabiky pozadu přichází do kin

  13. 1. 2006

 • Další ocenění koprodukčnímu filmu O dve slabiky pozadu

  20. 12. 2005

  Koprodukční film, na kterém se podílelo i brněnské studio České televize, O dve slabiky pozadu, získal v letošním roce už třetí festivalovou cenu.

 • Ocenění filmové tvorby České televize

  1. 12. 2005

  Film Snowboarďáci, který vznikl v koprodukci společnosti Whisconti a České Produkce a České televize, získal na varšavském mezinárodním filmovém festivalu Multimedia Audiovisual Film Festival for Teens and Kids hlavní cenu Golden Elephant.

 • Film Štěstí režiséra B. Slámy získal další festivalový vavřín

  24. 10. 2005

  Nový celovečerní koprodukční film České televize a společnosti Negativ s.r.o. scenáristy a režiséra Bohdana Slámy Štěstí získal další významné ocenění - hlavní cenu za nejlepší film na 34. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Montrealu.

 • Ocenění filmu Kousek nebe režiséra Petra Nikolaeva

  19. 10. 2005

  Film scenáristy Jiřího Stránského a režiséra Petra Nikolaeva Kousek nebe získal Hlavní cenu festivalu na letošním 7. ročníku Mezinárodního filmového festivalu ve švédském Norrkopingu.

 [ 501 - 510 ]  [ 511 - 520 ]  [ 521 - 530 ]  [ 531 - 540 ]  [ 541 - 550 ]