Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

Ocenění pro koprodukční filmy České televize

2. 5. 2005

Na festivalu Finále Plzeň 2005 získaly hlavní statutární cenu Zlatý ledňáček dva koprodukční filmy České televize:

dokumentární film režiséra Břetislava Rychlíka Kamenolom Boží, natočený ve spolupráci s Asociací Film & sociologie, v kategorii nejlepší dokument nad 30 minut a celovečerní hraný snímek režiséra Martina Šulíka Sluneční stát aneb Hrdinové dělnické třídy producenta První veřejnoprávní (Čestmír Kopecký), jehož je Česká televize - Televizní studio Ostrava jedním z koproducentů, v kategorii nejlepší celovečerní film. Autorem námětu, scénáře i režisérem filmu Kamenolom Boží (jeden rok v severních Čechách) je Břetislav Rychlík, dramaturgem Jan Gogola, kameramanem Martin Duba. Snímek byl natočen v severních Čechách, jejichž tělo i duši výrazně poznamenalo minulé století, především v souvislosti s druhou světovou válkou, odsunem Němců, érou socialismu a s ní spojenou těžbou uhlí. Autoři se pokusili zdejší krajinu zdánlivé nicoty vnímat jako východisko k setkání s projevy přírodní i lidské energie, která má sílu se prosadit i v prostředí zmaru. Diváci ČT uvidí dokument Kamenolom Boží v pátek 17. června od 22.10 hod. na ČT2. Autory námětu a scénáře filmu Sluneční stát jsou Marek Leščák a Martin Šulík, dramaturgem Martin Novosad, kameramanem Martin Štrba. Velmi uvěřitelný příběh o mužích, jejich ženách, kamarádství, lásce i zradě vypráví osudy čtyř kamarádů - typických současných postav z periferie Ostravy - města, v němž je snadné přijít o práci, zkomplikovat si milostný život a zápasit s výchovou syna. Snímek je právě uváděn v českých kinech. Martin Krafl Tiskový mluvčí ČT

Další zprávy:

 • Sluneční stát má dva České lvy

  27. 2. 2006

  Na slavnostním udílení cen Český lev 2005 získal dvě tato ocenění film Sluneční stát, na němž se podílelo i Televizní studio Ostrava.

 • Ocenění Český lev pro koprodukční filmy ČT a jejich tvůrce

  27. 2. 2006

  V přímém přenosu České televize byly v sobotu 25. února v pražském Paláci Lucerna předány výroční filmové ceny Český lev 2005, udělované Českou filmovou a televizní akademií, kterými byly oceněny tyto koprodukční snímky ČT a jejich tvůrci v kategoriích:

 • Fimfárum 2 přichází do kin

  22. 2. 2006

  Po úspěšném animovaném filmu Fimfárum Jana Wericha přichází do kin Fimfárum 2 čtyři zbrusu nové pohádky "pro chytré děti a chytré dospělé" z oblíbené knihy Jana Wericha nový celovečerní animovaný film natočený v koprodukci České televize, hlavního producenta MAUR filmu a společností Universal Production Partners, Krátký film Praha, Samuelson Lighting Prague.

 • Experti přicházejí do kin

  9. 2. 2006

 • Koprodukční snímky ČT nominované na ceny Český lev 2005

  2. 2. 2006

  Česká televize odvysílala ve středu 1. února na ČT2 od 20.00 hod. přímý přenos nominačního večera výročních filmových cen Český lev 2005, udělovaných Českou filmovou a televizní akademií.

 • Ceny TRILOBIT BEROUN 2005 pro tvůrce pořadů ČT

  30. 1. 2006

  Cenami TRILOBIT BEROUN 2005, které uděluje Český filmový a televizní svaz FITES, Nadace ČLF a Město Beroun byly 28. ledna 2006 oceněni tito tvůrci pořadů České televize:

 • Film O dvě slabiky pozadu přichází do kin

  13. 1. 2006

 • Další ocenění koprodukčnímu filmu O dve slabiky pozadu

  20. 12. 2005

  Koprodukční film, na kterém se podílelo i brněnské studio České televize, O dve slabiky pozadu, získal v letošním roce už třetí festivalovou cenu.

 • Ocenění filmové tvorby České televize

  1. 12. 2005

  Film Snowboarďáci, který vznikl v koprodukci společnosti Whisconti a České Produkce a České televize, získal na varšavském mezinárodním filmovém festivalu Multimedia Audiovisual Film Festival for Teens and Kids hlavní cenu Golden Elephant.

 • Film Štěstí režiséra B. Slámy získal další festivalový vavřín

  24. 10. 2005

  Nový celovečerní koprodukční film České televize a společnosti Negativ s.r.o. scenáristy a režiséra Bohdana Slámy Štěstí získal další významné ocenění - hlavní cenu za nejlepší film na 34. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Montrealu.

 [ 501 - 510 ]  [ 511 - 520 ]  [ 521 - 530 ]  [ 531 - 540 ]  [ 541 - 544