Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

Kdopak by se vlka bál – nový koprodukční film ČT – v kinech od 4. 12.

3. 12. 2008

O tom, že život není pohádka, o dětském světě plném fantazie, o bezprostředním pohledu dětí na trable dospělých a také trochu o Červené Karkulce vypráví nový vizuálně originální film režisérky Marii Procházkové Kdopak by se vlka bál. Snímek Kdopak by se vlka bál natočený v koprodukci Bionaut Films a České televize – Centra tvorby pro děti a mládež (CTDM) vypráví: „O lásce, o vztazích, o rodině... O tom, že v životě potřebujeme někomu důvěřovat, dát se mu všanc a pak jen čekáme, jak s tou důvěrou naloží... O tom, že v každém věku máme své velké starosti, že záhady jsou všude kolem nás a potřebujeme spřízněnou duši na jejich řešení. O tom, že zdání často klame a málokterý vztah je takový, jak vypadá... A že když ty „své“ lidi najdeme, měli bychom se moc snažit, abychom o ně nepřišli,“ říká režisérka Maria Procházková. Maria Procházková (absolventka katedry animované tvorby FAMU, úzce spolupracuje s CTDM ČT, pro níž vytvořila např. 33 animovaných videoklipů s použitím dětských výtvarných prací, spoluautorka a režisérka nového animovaného cyklu Evropské pexeso) ve vizuálním zpracování filmu Kdopak by se vlka bál nezapřela svůj „výtvarný původ“, když do tohoto hraného snímku zapracovala kresby a animace, které už tak zajímavému příběhu dodávají i atraktivní tvář. „Příběh pětileté Terezky je úzce provázán s její oblíbenou pohádkou O Červené Karkulce, což je vlastně horor. Zajímavá je právě dětská fascinace strachem, opětovné vyžadování a opakování strašidelné pohádky, přestože se holčičce promítá do snů. Každý večer si Terezka přeje pohádku na dobrou noc, pokaždé tu samou. Pohádka by měla být „červenou nitkou“ proplétající se celým příběhem a tvořit k němu jistou paralelu, protože stejně jako on začíná romanticky, pokračuje dramaticky a přes horor vede až k happy endu,“ říká mj. režisérka v rozhovoru na webovém speciálu filmu. S autorkou námětu a scénáře a režisérkou Mariou Procházkovou na filmu spolupracovali Kateřina Krejčí (šéfdramatugyně CTDM ČT), Magdalena Sedláková (šéfproducentka CTDM ČT), Vratislav Šlajer (producent) kamera Martin Štěpánek (kamera) Jan Novotný (architekt) Jan P. Muchow (hudba) Marek Opatrný (střih) Marek Hart (zvuk), Kateřina Coufalíková (výtvarnice kostýmů) Lucie Lišková (masky). Hlavní hrdinku příběhu Terezku hraje Dorotka Dědková, maminku Jitka Čvančarová, tatínka Pavel Řezníček, Patrika Martin Hofmann, babičku Jana Krausová, Šimona Matouš Kratina, Gábinku Marie Boková, kolegu Marek Taclík a učitelku Eva Leimbergerová. Rozhovor s režisérkou, z něhož citujeme, spolu s fotogalerií snímků z natáčení, informacemi o filmu, tvůrcích a hercích naleznete na webovém speciálu: www.kdopakbysevlkabal.cz Ladislav Šticha Tiskový mluvčí ČT

Další zprávy:

  • Devět ocenění filmové a televizní tvorby ČT na FOH 2010

    15. 10. 2010

    Koprodukční filmy ČT Kuky se vrací, Nedodržený slib, původní detektivní příběh Hřích profesora Sodomky z cyklu Ach, ty vraždy! a původní pohádky Láska rohatá, Dům U Zlatého úsvitu, Kouzelná tetička Valentýna byly oceněny na 42. ročníku Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana v Ostrově (12. – 15. 10. 2010).

  • Proxima Prize pro koprodukční film ČT režiséra M. Najbrta Protektor

    15. 10. 2010

    Hlavní cenu Proxima Prize získal film režiséra Marka Najbrta Protektor na 2. ročníku maďarského CinePécs International Film Festivalu (4. – 10. 2010).

  • Koprodukční film ČT A. Nellis Mamas & Papas získal hlavní cenu v New Yorku

    13. 10. 2010

    Film scenáristky a režisérky Alice Nellis Mamas & Papas získal v uplynulých dnech na newyorském Hamptons International Film Festivalu dvě prestižní ocenění. Snímek si odváží hlavní cenu pro celovečerní film Golden Starfish Award Narrative Prize a dále cenu za scénář Zicherman Family Foundation Screenplay

  • Ocenění Evropské dětské poroty pro koprodukční film ČT Dešťová víla

    5. 10. 2010

    Zvláštní uznání Evropské dětské poroty získala pohádka režiséra Milana Cieslara Dešťová víla na 15. mezinárodním filmovém festivalu pro děti a mládež Schlingel (27. 9. – 3. 10. 2010) v německém Chemnitzu.

  • Koprodukční film ČT Bathory – vítězem nedělního večera

    20. 9. 2010

    Téměř jeden a čtvrt milionu diváků vidělo 19. 9. na ČT1 televizní premiéru výpravného historického filmu Bathory režiséra a scenáristy Juraje Jakubiska.

  • Byla Čachtická paní vražedkyně, nebo oběť? Sledujte Bathory na ČT1!

    16. 9. 2010

    Poodhrnout roušku tajemství se vám možná podaří v neděli 19. 9. při sledování Jakubiskova výpravného historického filmu Bathory. Tento koprodukční film České televize, oceněný Českým lvem, uvádí ČT1 v televizní premiéře od 20:00.

  • Hlavní cena z NUEVA MIRADA pro koprodukční film ČT Kozí příběh

    16. 9. 2010

    První český celovečerní 3D animovaný film Jana Tománka Kozí příběh – Pověsti staré Prahy získal hlavní cenu za nejlepší celovečerní animovaný film pro mládež na mezinárodním dětském festivalu NUEVA MIRADA v Buenos Aires.

  • Úspěšný víkend na ČT1

    13. 9. 2010

    ČT1 se Zázraky přírody dominovala sobotnímu večeru – na letošní páté vydání se díval v průměru 1 milion 7 tisíc diváků včetně dětí. Nedělní trojnásobný držitel Českého lva, distribuční film České televize Hlídač č. 47 přilákal k televizním obrazovkám téměř 900 tisíc dospělých diváků.

  • Hlídač č. 47 s K. Rodenem, L. Siposovou a V. Dlouhým na ČT1

    8. 9. 2010

    Distribuční film České televize, oceněný doma a v zahraničí, režiséra Filipa Renče uvede v televizní premiéře ČT1 v neděli 12. září od 20:00 hodin.

  • Premiéry Vyprávěj, Všechnopárty a Gympl bodovaly u diváků ČT1

    6. 9. 2010

    Na 1. díl druhé řady retro seriálu Vyprávěj se díval 1 milion 154 tisíc diváků včetně dětí a stal se tak nejsledovanějším pořadem České televize v uplynulém týdnu. Všechnopárty si nenechal ujít každý třetí dospělý v danou dobu u televizoru, což představovalo 1 milion 62 tisíc. V těžké konkurenci přilákal Gympl k obrazovkám 938 tisíc diváků včetně dětí.

 [ 351 - 360 ]  [ 361 - 370 ]  [ 371 - 380 ]  [ 381 - 390 ]  [ 391 - 400 ]