Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

Ceny TRILOBIT BEROUN 2006 pro tvůrce pořadů ČT

29. 1. 2007

Cenami TRILOBIT BEROUN 2006, které uděluje Český filmový a televizní svaz FITES, Nadace ČLF a Město Beroun byly 27. ledna oceněni tito tvůrci pořadů České televize: TRILOBIT Kristina Vlachová, režisérka a scenáristka časosběrného dokumentu České televize Kauza Uherské Hradiště, zabývajícího se kauzou tří vyšetřovatelů StB z Uherského Hradiště – Aloise Grebeníčka, Vladimíra Zavadilíka a Ludvíka Hlavačky. Tomáš Kudrna režisér a scenárista filmu Wichterle, koprodukčního snímku ČT, ADR PRODUCTIONS, a Armada Films, s.r.o., ztvárňujícího osud a čestné občanské postoje význačného vědce a prezidenta ČSAV, který v různých peripetiích naší historie 20. století nikdy neustoupil nátlakům moci. Jan Šikl režisér a scenárista dokumentu Nízký let z cyklu Soukromé století, koprodukčního snímku ČT a spol. PRAGAFILM, který je strhujícím svědectvím, podávajícím skrze jeden konkrétní lidský osud bezútěšný obraz epochy komunistického režimu. Jana Hádková režisérka a scenáristka snímku České televize Legenda o Kischovi dokumentárního portrétu, mapujícího souvislosti života a tvorby spisovatele a novináře Egona Ervína Kische. Kolektiv tvůrců (autoři projektu: Lenka Poláková a Luděk Navara, kamera: Petr Kožušník, režie: Ján Novák, průvodce cyklem: Jaroslav Hutka) dokumentárního cyklu ČT – Televizního studia Ostrava Příběhy železné opony, který oživuje naši historickou paměť a dokládá touhu lidí po svobodě, jež v éře totalitní moci mohla znamenat ztrátu života. ZVLÁŠTNÍ CENA POROTY Erika Hníková režisérka dokumentu ČT – Televizního studia Brno Sejdeme se v Eurocampu, zobrazujícího evropskou realitu české vesnice Běšiny, která nemá hospodu na návsi, ale Eurocamp za obcí. ČESTNÉ UZNÁNÍ Scenárista a režiséri Aleš Kisil a kameraman Diviš Mare dokumentu Blázen jsem ve své vsi, koprodukčního snímku ČT, Galerie Zdeněk Sklenář a spol. Kisil Aleš – KISINEMA, vyprávějícího legendu o básníkovi a výtvarníkovi Bohuslavu Reynkovi, žijícím ve františkánské pokoře a zobrazující tak život a dílo tohoto velkého solitéru české kultury. Petr Jančárek režisér dokumentu Zenta… osud rakousko-uherského křižníku, koprodukčního snímku ČT a Zdeňka Partyngla, mapujícího příběh potopeného křižníku Zenta z první světové války prostřednictvím záběrů z mořských hlubin, které pořídila česká potápěčská expedice. Kolektiv tvůrců vedený Aurelem Klimtem animovaného loutkového filmu Fimfárum 2 pohádek "pro chytré děti a chytré dospělé" z oblíbené knihy Jana Wericha, který vyrobila ČT spolu se společnostmi Maur film, Universal Production Partners, Krátký film Praha a Samuelson Lighting Praha. Martin Krafl Tiskový mluvčí ČT

Další zprávy:

 • Myši patří na evropského Oscara

  9. 11. 2021

  Evropská filmová akademie (EFA) vyhlásila další nominace na 34. ročník Evropských filmových cen. V kategorii Nejlepší celovečerní animovaný film je jedním z nominovaných filmů i český snímek Myši patří do nebe režisérů Denisy Grimmové a Jana Bubeníčka.

 • Ceny z Jihlavy pro koprodukční dokumenty ČT

  2. 11. 2021

  Na 25. mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, který se uskutečnil od 26.10. do 31.10. a do 14. 11. 2021 se přesouvá do online prostoru, byly oceněny tři koprodukční dokumentární filmyČT.

 • Zanechte stopy v Benátkách

  27. 7. 2021

  Do hlavní soutěže letošního ročníku MFF v Benátkách byl vybrán koprodukční film ČT Leave No Traces (Nezanechat stopy).

 • Letošní Vary rozbíhá Zátopek

  23. 7. 2021

  Česká televize má na letošním MFF KV v hlavních kategoriích 10 snímků.

  V hlavní soutěži jsou 2 hrané filmy: Atlas ptáků a Zpráva o záchraně mrtvého a dva dokumenty: Každá minuta života a Láska pod kapotou, v soutěži Na východ od západu má ČT 2 snímky a v kategorii Zvláštní uvedení budou 4 koprodukce ČT.

 • Historický úspěch české animace na MFF v Annecy

  21. 6. 2021

  Po 28 letech získaly na prestižním Mezinárodním filmovém festivalu animovaných filmů ve francouzském Annecy dva české filmy ceny v hlavní soutěži a třetí film byl zařazen do speciálního festivalového výběru.

 • Anny, Myši patří do nebe a Moje slunce Mad zaujali v zahraničí

  21. 5. 2021

  Koprodukční filmy ČT zaujaly na zahraničních festivalech

 • Finále Českého lva patřilo Šarlatánovi, nejvíc lvů získala Krajina ve stínu

  8. 3. 2021

  17 z 19 Českých lvů za rok 2020 si odnesla Česká televize, 14 lvů za filmové koprodukce, 3 za televizní projekty. Českým lvem za mimořádný přínos české kinematografii akademici ocenili režiséra Hynka Bočana.

 • ŠARLATÁN se dostal do širší nominace na Oscara!

  10. 2. 2021

  Americká filmová akademie zveřejnila , nominace na Oscary za rok 2020. Mezi 15 vybranými filmy v kategorii Nejlepší cizojazyčný film je i koprodukční film ČT - Šarlatán.

 • Filmoví kritici rozdali ceny a Havel bodoval v Montrealu

  9. 2. 2021

  Krátce předtím, než se v Praze se rozdaly Ceny české filmové kritiky, na MIFF - Montrealském independent film festivalu získal Cenu za nejlepší režii Slávek Horák za film Havel.

 • Nominace Českých lvů za rok 2020

  18. 1. 2021

  Česká filmová a televizní akademie oznámila nominace pro 28. ročník výročních cen Český lev. Celkem 190 akademiků hlasovalo o 87 hraných, z toho 21 celovečerních hraných filmů, 31 dokumentů a 7 animovaných snímků, 10 televizních děl, dále krátkých a studentských filmů.

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]