Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

Lhůta pro předkládání nabídek na nové distribuční filmy ČT

9. 3. 2005

Ředitelka programu ČT Eva Vrtišková dnešním dnem, tj. 9. března 2005, vyhlašuje lhůtu, ve které bude Česká televize přijímat nabídky na nové distribuční filmy ČT. Lhůta končí dnem 31. března 2005.

Podmínkou přijetí nabídky je předložení následujících materiálů: A) scénář díla B) podrobný rozpočet C) finanční zajištění projektu D) koprodukční závazky, dohodnuté nebo rozjednané, s jinými partnery E) případná žádost o grant F) návrh požadavků na plnění ČT G) souhlas autora předlohy, pokud je scénář adaptací již existujícího díla H) výpis z obchodního rejstříku, ne starší než tři měsíce, a případně kopie Živnostenského listu I) kontakty na odpovědné osoby J) vyplněný formulář Úvodní informace o projektu přiložený k této zprávě. Nabídku filmových projektů mohou nezávislí producenti předkládat příslušným centrům v ČT Praha a v televizních studiích v Brně a v Ostravě, anebo přímo ředitelce programu ČT v Praze. Všechny předložené projekty musejí být zaevidovány s datem přijetí u ředitelky programu ČT v Praze, která přijetí potvrzuje svým podpisem. Rozhodnutí o výběru projektu přísluší ředitelce programu ČT v Praze, která si může pro návrh výběru stanovit výběrovou komisi. Při výběru budou posuzována programová, výrobní, obchodní a ekonomická hlediska. Ekonomiku projektů bude schvalovat vrchní ředitel ČT František Lambert. Vybrané projekty pak ředitelka programu ČT předloží Kolegiu generálního ředitele ČT a schválit je musí generální ředitel ČT Jiří Janeček. Martin Krafl Tiskový mluvčí ČT

Přílohy:

Další zprávy:

 • Hasiči dobyli Neiße Filmfestival a zamířili do Cannes

  23. 5. 2022

  Na letošním 19. ročníku Neiße Filmfestivalu, který se konal 19.- 21.května v německo-polsko-českém trojmezí, získaly koprodukční filmy ČT čtyři ceny. Jeden z filmů - snímek Kdyby radši hořelo - měl premiéru i na italském Riviera International Film Festivalu a poté zamířil do Cannes.

 • Moje slunce Mad oceněno na Anifilmu v Liberci

  20. 5. 2022

  Na Mezinárodním festivalu animovaného filmu Anifilm v Liberci byly uděleny dvě ceny filmové koprodukci ČT.

 • 15 Českých lvů pro koprodukční filmy ČT

  8. 3. 2022

  Osm Českých lvů pro Zátopka, tři pro Okupaci, po jednom pro film Chyby, pro dokument Jednotka intenzivního života, pro hraný snímek Muž se zaječíma ušima a pro animovaný snímek Myši patří do nebe.

 • Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

  7. 2. 2022

  Sdružení české filmové kritiky zveřejnilo výsledky 12. ročníku své ankety.

 • Dvě koprodukce ČT nominovány na francouzského Césara!

  27. 1. 2022

  Francouzská Filmová umělecká akademie (L’Académie des Arts et Techniques du Cinéma) vyhlásila nominace 47. ročníku filmových cen César. Dva ze tří filmů, nominovaných v kategorii celovečerních animovaných filmů, jsou tituly, na nichž se koprodukčně podílela Česká televize.

 • Českou komedii Kdyby radši hořelo uvede Berlinale

  18. 1. 2022

  „Kdyby radši hořelo“ je filmovou komedií debutujícího režiséra Adama Kolomana Rybanského o dobrovolných hasičích s Miroslavem Krobotem, Michalem Isteníkem nebo Annou Polívkovou. Sbor hasičů jedné vesnice v ní čelí úplně jiné výzvě, než přináší obvyklý oheň. Klidný a spokojený život ve vsi totiž zničí podezření na akci teroristů.

 • Zveřejněny nominace 29. Českého lva

  17. 1. 2022

  81 z 87 možných nominací získaly filmy, které vznikly v produkci České televize, nebo v koprodukci s ČT. Z toho 69 nominací obdržely koprodukční filmy a 12 televizní projekty ČT.

 • 23 ze 30 nominací na Ceny české fimové kritiky získávají projekty ČT

  4. 1. 2022

  Mezi nominovanými jsou hrané, animované i dokumentární filmy vloni promítané v kinech, doplněné o televizní projekty a krátké filmy. Nejvíc nominací má koprodukční snímek ČT - Okupace.

 • Film Moje slunce Mad nominován na Zlatý glóbus

  13. 12. 2021

  Koprodukční film ČT Moje slunce Mad režisérky Michaely Pavlátové je vedle tří disneyovek (Encanto, Luca a Raya a drak a filmu Flee) nominován na Zlaté glóby v kategorii animovaný film.

 • V zahraničí se daří filmům ČT

  29. 11. 2021

  Festivalové úspěchy koprodukčních filmů ČT napříč světovými kontinenty

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]