Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

Česká televize nabídne věcné plnění 11 projektům

28. 5. 2004

Z koprodukčních projektů prvního kola výběrového řízení, jejichž předkladatelé deklarovali v termínu do 15. května 2004 zájem o věcné plnění, vybrala komise 11 projektů z celkového počtu 18. Kritéria výběru se řídila především uměleckou kvalitou předloženého scénáře, finančními nároky projektu, jeho využitelností na obrazovce ČT a v neposlední řadě i posláním veřejnoprávního média pomáhat vzniknout filmovým dílům nekomerčního charakteru. Ke konečnému pořadí vybraných projektů dospěla výběrová komise tajným hlasováním. Počet projektů, jimž by ČT byla schopna nabídnout věcné plnění, byl poměřován kapacitními možnostmi výroby. Vybraným projektům, respektive jejich předkladatelům bude nabízeno věcné plnění podle pořadí, na kterém se projekt umístil. Seznam vybraných projektů: 1. Hezké chvilky předkladatel Čestmír Kopecký, První veřejnoprávní 2. Sluneční stát aneb hrdinové dělnické třídy předkladatel Čestmír Kopecký, První veřejnoprávní 3. Milenci a vrazi předkladatel Prague International Films, s.r.o. 4. Skřítek předkladatel Vorel Film, spol. s r.o. 5. Hrob K předkladatel Vachler art Company 6. Indián a sestřička předkladatel Cineart Tv Prague, spol. s r.o. 7. Goldbergovy variace předkladatel L. Němec, Easy House, a.s. 8. Šílení předkladatel Athanor společnost pro filmovou tvorbu, s.r.o. 9. Poslední léto předkladatel Kateřina Černá, Negativ, s.r.o. 10. Fimfárum 2 MAUR film, s.r.o., Martin Vandas, Aurel Klimt 11. Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí předkladatel Jiří Konečný Martin Krafl Tiskový mluvčí ČT

Další zprávy:

 • Oběť míří z Benátek do Toronta

  18. 8. 2022

  Koprodukční film České televize OBĚŤ, který natočil ve slovensko-česko-německé koprodukci režisér Michal Blaško podle scénáře Jakuba Medveckého, byl přijat na největší severoamerickou filmovou přehlídku v Torontu.

 • Il Boemo v San Sebastianu, Návštěvníci v Locarnu

  5. 8. 2022

  Dva koprodukční filmy ČT byly vybrány do soutěží prestižních evropských festivalech

 • Oběť a Běžné selhání míří do Benátek

  28. 7. 2022

  Jednou z filmařských met je dostat se na festival do Cannes, Benátek či Berlína. V Benátkách letos mají světovou premiéru dva hrané filmy, které vznikly v koprodukci ČT: Oběť a Běžné selhání.

 • Koprodukce ČT přivezly z MFF KV sedm cen

  11. 7. 2022

  Letošní 56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary proběhl od 1. července do 9. července 2022 jako nespecializovaný festival se dvěma soutěžními sekcemi.

  V průběhu festivalu se uskutečnilo 453 filmových představení, bylo uvedeno celkem 170 filmů, z toho 108 celovečerních hraných, 24 celovečerních dokumentárních a 38 krátkých filmů. Z filmů uvedených na 56. MFF Karlovy Vary mělo na festivalu 35 světovou, 6 mezinárodní a 4 evropskou premiéru. 158 projekcí osobně uvedla delegace tvůrců. Uskutečnilo se 86 projekcí pro novináře a filmové profesionály.

  Českou televizi zastupovalo v hlavním programu 10 koprodukcí, 2 dokumenty měly premiéru v rámci speciálních projekcí ČT a jeden zaujal porotu posuzující snímky ve fázi vývoje v rámci Works in Progress.

 • Desítka koprodukčních filmů ČT na letošním MFF KV

  28. 6. 2022

  Na letošním karlovarském festivalu má ČT v hlavní soutěži dvě koprodukce, jeden dokument v soutěži Proxima, tři snímky v sekci Zvláštní uvedení, po jednom titulu v Pragueshorts, v sekci První podání a Horizontech. Dokonce i film, který uvede letošní festival k poctě Boleslavu Polívkovi, vznikl v koprodukci ČT.
  Detaily a termíny uvedení jsou přehledně uvedeny v brožuře ČT, kterou dostanou všichni akreditovaní hosté festivalu i hosté Domu ČT. Celkem se rozdá 4 500 kusů brožury, která vznikla ve Filmovém centru.

 • Hasiči dobyli Neiße Filmfestival a zamířili do Cannes

  23. 5. 2022

  Na letošním 19. ročníku Neiße Filmfestivalu, který se konal 19.- 21.května v německo-polsko-českém trojmezí, získaly koprodukční filmy ČT čtyři ceny. Jeden z filmů - snímek Kdyby radši hořelo - měl premiéru i na italském Riviera International Film Festivalu a poté zamířil do Cannes.

 • Moje slunce Mad oceněno na Anifilmu v Liberci

  20. 5. 2022

  Na Mezinárodním festivalu animovaného filmu Anifilm v Liberci byly uděleny dvě ceny filmové koprodukci ČT.

 • 15 Českých lvů pro koprodukční filmy ČT

  8. 3. 2022

  Osm Českých lvů pro Zátopka, tři pro Okupaci, po jednom pro film Chyby, pro dokument Jednotka intenzivního života, pro hraný snímek Muž se zaječíma ušima a pro animovaný snímek Myši patří do nebe.

 • Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

  7. 2. 2022

  Sdružení české filmové kritiky zveřejnilo výsledky 12. ročníku své ankety.

 • Dvě koprodukce ČT nominovány na francouzského Césara!

  27. 1. 2022

  Francouzská Filmová umělecká akademie (L’Académie des Arts et Techniques du Cinéma) vyhlásila nominace 47. ročníku filmových cen César. Dva ze tří filmů, nominovaných v kategorii celovečerních animovaných filmů, jsou tituly, na nichž se koprodukčně podílela Česká televize.

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]