Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

10 Českých lvů 2009 pro koprodukční filmy České televize

8. 3. 2010

Velký úspěch přineslo České televizi slavnostní vyhlašování výročních filmových cen České filmové a televizní akademie v sobotu 6. března 2010 v pražské Lucerně. Filmy, na kterých se televize veřejné služby podílela, získaly 10 udělovaných sošek. Největší úspěch zaznamenal film režiséra Marka Najbrta Protektor. Show moderátorské dvojice Bolek Polívka a Pavel Liška sledovalo 902 tisíc diváků. Letošní udílení prestižních cen Český lev ovládl film Protektor, který získal celkem šest nižborských sošek za nejlepší film, režii, scénář, hlavní ženskou roli, hudbu a střih. Televize veřejné služby je trvalým partnerem domácí filmové tvorby, rok od roku se podílí na vyšším počtu hraných i dokumentárních filmů vynikající umělecké kvality, které jsou oceňovány doma i v zahraničí. Český lev 2009 – přehled oceněných koprodukčních filmů České televize Nejlepší film – Protektor (www.ceskatelevize.cz/specialy/protektor/) Nejlepší režie – Marek Najbrt (Protektor) Nejlepší scénář – Robert Geisler, Benjamin Tuček, Marek Najbrt (Protektor) Nejlepší kamera – Karl Oskarsson (3 sezóny v pekle) Nejlepší střih – Pavel Hrdlička (Protektor) Nejlepší zvuk – Pavel Rejholec, Jakub Čech (3 sezóny v pekle) Nejlepší hudba – Midi Lidi (Protektor) Nejlepší výtvarný počin – Jiří Barta – výtvarník (Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?) Hlavní ženský herecký výkon – Jana Plodková (Protektor) Hlavní mužský herecký výkon – Kryštof Hádek (3 sezóny v pekle) Přímý přenos slavnostního předávání výročních filmových cen Český lev 2009 z pražského Paláce Lucerna uvedla Česká televize v sobotu 6. března 2010 na ČT1 od 20.00 hod. Vyhlašování prestižních cen sledovalo 902 tisíc diváků. 17. ročník proběhl v duchu slavných filmových dvojic, moderátory večera byli Boleslav Polívka a Pavel Liška. www.ceskatelevize.cz/program/ Na webovém speciálu ČT www.ceskatelevize.cz/filmy/se dozvíte podrobnosti o titulech, které měly premiéru v kinech. Seznámíte se i s filmy, jež ČT připravuje v nejbližší době do kin, nebo jsou teprve ve fázi výroby. Připomenout si můžete koprodukční snímky ČT, které jste již měli možnost vidět i v televizi. Přečtete si informace o významných událostech ve světě filmu, prolistujete seznam úspěchů a ocenění koprodukčních filmů ČT a zapojit se můžete do pravidelné soutěže o DVD. Ladislav Šticha Tiskový mluvčí ČT

Další zprávy:

 • Oběť míří z Benátek do Toronta

  18. 8. 2022

  Koprodukční film České televize OBĚŤ, který natočil ve slovensko-česko-německé koprodukci režisér Michal Blaško podle scénáře Jakuba Medveckého, byl přijat na největší severoamerickou filmovou přehlídku v Torontu.

 • Il Boemo v San Sebastianu, Návštěvníci v Locarnu

  5. 8. 2022

  Dva koprodukční filmy ČT byly vybrány do soutěží prestižních evropských festivalech

 • Oběť a Běžné selhání míří do Benátek

  28. 7. 2022

  Jednou z filmařských met je dostat se na festival do Cannes, Benátek či Berlína. V Benátkách letos mají světovou premiéru dva hrané filmy, které vznikly v koprodukci ČT: Oběť a Běžné selhání.

 • Koprodukce ČT přivezly z MFF KV sedm cen

  11. 7. 2022

  Letošní 56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary proběhl od 1. července do 9. července 2022 jako nespecializovaný festival se dvěma soutěžními sekcemi.

  V průběhu festivalu se uskutečnilo 453 filmových představení, bylo uvedeno celkem 170 filmů, z toho 108 celovečerních hraných, 24 celovečerních dokumentárních a 38 krátkých filmů. Z filmů uvedených na 56. MFF Karlovy Vary mělo na festivalu 35 světovou, 6 mezinárodní a 4 evropskou premiéru. 158 projekcí osobně uvedla delegace tvůrců. Uskutečnilo se 86 projekcí pro novináře a filmové profesionály.

  Českou televizi zastupovalo v hlavním programu 10 koprodukcí, 2 dokumenty měly premiéru v rámci speciálních projekcí ČT a jeden zaujal porotu posuzující snímky ve fázi vývoje v rámci Works in Progress.

 • Desítka koprodukčních filmů ČT na letošním MFF KV

  28. 6. 2022

  Na letošním karlovarském festivalu má ČT v hlavní soutěži dvě koprodukce, jeden dokument v soutěži Proxima, tři snímky v sekci Zvláštní uvedení, po jednom titulu v Pragueshorts, v sekci První podání a Horizontech. Dokonce i film, který uvede letošní festival k poctě Boleslavu Polívkovi, vznikl v koprodukci ČT.
  Detaily a termíny uvedení jsou přehledně uvedeny v brožuře ČT, kterou dostanou všichni akreditovaní hosté festivalu i hosté Domu ČT. Celkem se rozdá 4 500 kusů brožury, která vznikla ve Filmovém centru.

 • Hasiči dobyli Neiße Filmfestival a zamířili do Cannes

  23. 5. 2022

  Na letošním 19. ročníku Neiße Filmfestivalu, který se konal 19.- 21.května v německo-polsko-českém trojmezí, získaly koprodukční filmy ČT čtyři ceny. Jeden z filmů - snímek Kdyby radši hořelo - měl premiéru i na italském Riviera International Film Festivalu a poté zamířil do Cannes.

 • Moje slunce Mad oceněno na Anifilmu v Liberci

  20. 5. 2022

  Na Mezinárodním festivalu animovaného filmu Anifilm v Liberci byly uděleny dvě ceny filmové koprodukci ČT.

 • 15 Českých lvů pro koprodukční filmy ČT

  8. 3. 2022

  Osm Českých lvů pro Zátopka, tři pro Okupaci, po jednom pro film Chyby, pro dokument Jednotka intenzivního života, pro hraný snímek Muž se zaječíma ušima a pro animovaný snímek Myši patří do nebe.

 • Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

  7. 2. 2022

  Sdružení české filmové kritiky zveřejnilo výsledky 12. ročníku své ankety.

 • Dvě koprodukce ČT nominovány na francouzského Césara!

  27. 1. 2022

  Francouzská Filmová umělecká akademie (L’Académie des Arts et Techniques du Cinéma) vyhlásila nominace 47. ročníku filmových cen César. Dva ze tří filmů, nominovaných v kategorii celovečerních animovaných filmů, jsou tituly, na nichž se koprodukčně podílela Česká televize.

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]