Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

Česká televize vstoupila do projektu Fimfárum, do třetice všeho dobrého

17. 12. 2007

Režisérka Vlasta Pospíšilová dokončuje v těchto dnech ve studiu Hafan film svůj nový loutkový film O kloboučku s pérem sojčím.

Na motivy pohádky Jana Wericha Král měl tři syny z knihy Fimfárum napsal scénář Jiří Kubíček. Výtvarníkem je tradiční spolupracovník Vlasty Pospíšilové Petr Poš, dalšími spolutvůrci jsou mladí filmaři: animátoři David Súkup a Lenka Křížová a kameraman Hubert Hesoun. O koprodukční účasti v celém projektu Fimfárum, do třetice všeho dobrého bude producent MAUR film, jednat s Českou televizí, která jako tradiční a velmi důležitý partner všech fimfárovských pohádek právě vstoupila do spolupráce na filmu O kloboučku s pérem sojčím, prvním snímku třetí série Fimfára. „Právě David Súkup by měl být režisérem další fimfárovské pohádky Rozum a štěstí, která - pokud projekt získá podporu Státního fondu kinematografie a koprodukčních partnerů – by měla začít vznikat v průběhu roku 2008. David požádal o výtvarnou spolupráci výtvarníka a režiséra Jana Baleje. Tentokrát by mělo jít o pohádku netradičně dlouhou, měla by se pohybovat okolo čtyřiceti minut, což je skoro dvojnásobek délky ostatních fimfárovských příběhů,“ říká producent filmu Martin Vandas ze společnosti MAUR film. Předběžně je uvedení celého filmu do kin plánováno na rok 2009, do kdy by měl být film doplněn ještě o krátkou pohádku Jak na Šumavě vyhynuli obři. Koproducenty filmu O kloboučku s pérem sojčím jsou Česká televize a Krátký film Praha. Hlavním producentem je společnost MAUR film, producentem Martin Vandas. Film vzniká s podporou Státního fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie, technologii pro natáčení poskytli partneři filmu, společnosti Servodata a.s. – distributor s přidanou hodnotou a Fujifilm Czech. Další informace a fotografie k projektu: www.fimfarum.cz Ladislav Šticha Tiskový mluvčí ČT

Další zprávy:

 • Zveřejněny nominace 29. Českého lva

  17. 1. 2022

  81 z 87 možných nominací získaly filmy, které vznikly v produkci České televize, nebo v koprodukci s ČT. Z toho 69 nominací obdržely koprodukční filmy a 12 televizní projekty ČT.

 • 23 ze 30 nominací na Ceny české fimové kritiky získávají projekty ČT

  4. 1. 2022

  Mezi nominovanými jsou hrané, animované i dokumentární filmy vloni promítané v kinech, doplněné o televizní projekty a krátké filmy. Nejvíc nominací má koprodukční snímek ČT - Okupace.

 • Film Moje slunce Mad nominován na Zlatý glóbus

  13. 12. 2021

  Koprodukční film ČT Moje slunce Mad režisérky Michaely Pavlátové je vedle tří disneyovek (Encanto, Luca a Raya a drak a filmu Flee) nominován na Zlaté glóby v kategorii animovaný film.

 • V zahraničí se daří filmům ČT

  29. 11. 2021

  Festivalové úspěchy koprodukčních filmů ČT napříč světovými kontinenty

 • Myši patří na evropského Oscara

  9. 11. 2021

  Evropská filmová akademie (EFA) vyhlásila další nominace na 34. ročník Evropských filmových cen. V kategorii Nejlepší celovečerní animovaný film je jedním z nominovaných filmů i český snímek Myši patří do nebe režisérů Denisy Grimmové a Jana Bubeníčka.

 • Ceny z Jihlavy pro koprodukční dokumenty ČT

  2. 11. 2021

  Na 25. mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, který se uskutečnil od 26.10. do 31.10. a do 14. 11. 2021 se přesouvá do online prostoru, byly oceněny tři koprodukční dokumentární filmyČT.

 • Zanechte stopy v Benátkách

  27. 7. 2021

  Do hlavní soutěže letošního ročníku MFF v Benátkách byl vybrán koprodukční film ČT Leave No Traces (Nezanechat stopy).

 • Letošní Vary rozbíhá Zátopek

  23. 7. 2021

  Česká televize má na letošním MFF KV v hlavních kategoriích 10 snímků.

  V hlavní soutěži jsou 2 hrané filmy: Atlas ptáků a Zpráva o záchraně mrtvého a dva dokumenty: Každá minuta života a Láska pod kapotou, v soutěži Na východ od západu má ČT 2 snímky a v kategorii Zvláštní uvedení budou 4 koprodukce ČT.

 • Historický úspěch české animace na MFF v Annecy

  21. 6. 2021

  Po 28 letech získaly na prestižním Mezinárodním filmovém festivalu animovaných filmů ve francouzském Annecy dva české filmy ceny v hlavní soutěži a třetí film byl zařazen do speciálního festivalového výběru.

 • Anny, Myši patří do nebe a Moje slunce Mad zaujali v zahraničí

  21. 5. 2021

  Koprodukční filmy ČT zaujaly na zahraničních festivalech

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]