Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

Ocenění pro koprodukční filmy ČT Indián a sestřička a Grandhotel

15. 5. 2007

Snímek Indián a sestřička režiséra D. Wlodarczyka získal Cenu diváků a Grandhotel D. Ondříčka Cenu za nejlepší scénář na právě skončeném 4. ročníku Neisse Film Festival v německém Zittau. V soutěži festivalu, který proběhl ve dnech 9. – 13. 5. 2007, zaměřeném na současnou německou, polskou a českou tvorbu, se letos objevilo celkem 9 filmů. Film Indián a sestřička, natočený v koprodukci Cineart TV Prague a České televize si po ceně z polského festivalu Lagow Film Summer a německého Cottbusu připsal na své konto již třetí zahraniční ocenění. Námětem celovečerního debutu Dana Wlodarczyka podle scénáře Jana Stehlíka je milostný příběh pětadvacetiletého dělníka Františka, který inklinuje ke komunitě bílých indiánů, a romské dívky Marie, zdravotní sestry z městské nemocnice. Jejich vztah je vystaven nejen mnoha banálním předsudkům a rodinným averzím, ale prověřuje i sílu atavistické kmenové soudržnosti, ať již jde o romskou komunitu, alternativní společenství bílých indiánů či většinovou společnost. Dva různé světy se protnou v citech mladé dvojice, ale happy end této lásky je v nedohlednu. V hlavních rolích Tomáš Masopust a Denisa Demeterová. (Více informací www.ceskatelevize.cz/specialy/indianasestricka/ Snímek Grandhotel režiséra Davida Ondříčka a scenáristy Jaroslava Rudiše, natočený v koprodukci České televize a LUCKY MAN FILMS, s.r.o., je příběhem o lásce, samotě, nejistotě, frustracích a touze splnit si své sny, ale i o obavách z toho, co se stane, až se to podaří. V hlavních rolích Marek Taclík a Klára Issová. (Více informací: www.grandhotel-film.cz Martin Krafl Tiskový mluvčí ČT

Další zprávy:

 • Českou komedii Kdyby radši hořelo uvede Berlinale

  18. 1. 2022

  „Kdyby radši hořelo“ je filmovou komedií debutujícího režiséra Adama Kolomana Rybanského o dobrovolných hasičích s Miroslavem Krobotem, Michalem Isteníkem nebo Annou Polívkovou. Sbor hasičů jedné vesnice v ní čelí úplně jiné výzvě, než přináší obvyklý oheň. Klidný a spokojený život ve vsi totiž zničí podezření na akci teroristů.

 • Zveřejněny nominace 29. Českého lva

  17. 1. 2022

  81 z 87 možných nominací získaly filmy, které vznikly v produkci České televize, nebo v koprodukci s ČT. Z toho 69 nominací obdržely koprodukční filmy a 12 televizní projekty ČT.

 • 23 ze 30 nominací na Ceny české fimové kritiky získávají projekty ČT

  4. 1. 2022

  Mezi nominovanými jsou hrané, animované i dokumentární filmy vloni promítané v kinech, doplněné o televizní projekty a krátké filmy. Nejvíc nominací má koprodukční snímek ČT - Okupace.

 • Film Moje slunce Mad nominován na Zlatý glóbus

  13. 12. 2021

  Koprodukční film ČT Moje slunce Mad režisérky Michaely Pavlátové je vedle tří disneyovek (Encanto, Luca a Raya a drak a filmu Flee) nominován na Zlaté glóby v kategorii animovaný film.

 • V zahraničí se daří filmům ČT

  29. 11. 2021

  Festivalové úspěchy koprodukčních filmů ČT napříč světovými kontinenty

 • Myši patří na evropského Oscara

  9. 11. 2021

  Evropská filmová akademie (EFA) vyhlásila další nominace na 34. ročník Evropských filmových cen. V kategorii Nejlepší celovečerní animovaný film je jedním z nominovaných filmů i český snímek Myši patří do nebe režisérů Denisy Grimmové a Jana Bubeníčka.

 • Ceny z Jihlavy pro koprodukční dokumenty ČT

  2. 11. 2021

  Na 25. mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, který se uskutečnil od 26.10. do 31.10. a do 14. 11. 2021 se přesouvá do online prostoru, byly oceněny tři koprodukční dokumentární filmyČT.

 • Zanechte stopy v Benátkách

  27. 7. 2021

  Do hlavní soutěže letošního ročníku MFF v Benátkách byl vybrán koprodukční film ČT Leave No Traces (Nezanechat stopy).

 • Letošní Vary rozbíhá Zátopek

  23. 7. 2021

  Česká televize má na letošním MFF KV v hlavních kategoriích 10 snímků.

  V hlavní soutěži jsou 2 hrané filmy: Atlas ptáků a Zpráva o záchraně mrtvého a dva dokumenty: Každá minuta života a Láska pod kapotou, v soutěži Na východ od západu má ČT 2 snímky a v kategorii Zvláštní uvedení budou 4 koprodukce ČT.

 • Historický úspěch české animace na MFF v Annecy

  21. 6. 2021

  Po 28 letech získaly na prestižním Mezinárodním filmovém festivalu animovaných filmů ve francouzském Annecy dva české filmy ceny v hlavní soutěži a třetí film byl zařazen do speciálního festivalového výběru.

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]