Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

Ceny TRILOBIT BEROUN 2006 pro tvůrce pořadů ČT

29. 1. 2007

Cenami TRILOBIT BEROUN 2006, které uděluje Český filmový a televizní svaz FITES, Nadace ČLF a Město Beroun byly 27. ledna oceněni tito tvůrci pořadů České televize: TRILOBIT Kristina Vlachová, režisérka a scenáristka časosběrného dokumentu České televize Kauza Uherské Hradiště, zabývajícího se kauzou tří vyšetřovatelů StB z Uherského Hradiště – Aloise Grebeníčka, Vladimíra Zavadilíka a Ludvíka Hlavačky. Tomáš Kudrna režisér a scenárista filmu Wichterle, koprodukčního snímku ČT, ADR PRODUCTIONS, a Armada Films, s.r.o., ztvárňujícího osud a čestné občanské postoje význačného vědce a prezidenta ČSAV, který v různých peripetiích naší historie 20. století nikdy neustoupil nátlakům moci. Jan Šikl režisér a scenárista dokumentu Nízký let z cyklu Soukromé století, koprodukčního snímku ČT a spol. PRAGAFILM, který je strhujícím svědectvím, podávajícím skrze jeden konkrétní lidský osud bezútěšný obraz epochy komunistického režimu. Jana Hádková režisérka a scenáristka snímku České televize Legenda o Kischovi dokumentárního portrétu, mapujícího souvislosti života a tvorby spisovatele a novináře Egona Ervína Kische. Kolektiv tvůrců (autoři projektu: Lenka Poláková a Luděk Navara, kamera: Petr Kožušník, režie: Ján Novák, průvodce cyklem: Jaroslav Hutka) dokumentárního cyklu ČT – Televizního studia Ostrava Příběhy železné opony, který oživuje naši historickou paměť a dokládá touhu lidí po svobodě, jež v éře totalitní moci mohla znamenat ztrátu života. ZVLÁŠTNÍ CENA POROTY Erika Hníková režisérka dokumentu ČT – Televizního studia Brno Sejdeme se v Eurocampu, zobrazujícího evropskou realitu české vesnice Běšiny, která nemá hospodu na návsi, ale Eurocamp za obcí. ČESTNÉ UZNÁNÍ Scenárista a režiséri Aleš Kisil a kameraman Diviš Mare dokumentu Blázen jsem ve své vsi, koprodukčního snímku ČT, Galerie Zdeněk Sklenář a spol. Kisil Aleš – KISINEMA, vyprávějícího legendu o básníkovi a výtvarníkovi Bohuslavu Reynkovi, žijícím ve františkánské pokoře a zobrazující tak život a dílo tohoto velkého solitéru české kultury. Petr Jančárek režisér dokumentu Zenta… osud rakousko-uherského křižníku, koprodukčního snímku ČT a Zdeňka Partyngla, mapujícího příběh potopeného křižníku Zenta z první světové války prostřednictvím záběrů z mořských hlubin, které pořídila česká potápěčská expedice. Kolektiv tvůrců vedený Aurelem Klimtem animovaného loutkového filmu Fimfárum 2 pohádek "pro chytré děti a chytré dospělé" z oblíbené knihy Jana Wericha, který vyrobila ČT spolu se společnostmi Maur film, Universal Production Partners, Krátký film Praha a Samuelson Lighting Praha. Martin Krafl Tiskový mluvčí ČT

Další zprávy:

 • Dvě koprodukce ČT nominovány na francouzského Césara!

  27. 1. 2022

  Francouzská Filmová umělecká akademie (L’Académie des Arts et Techniques du Cinéma) vyhlásila nominace 47. ročníku filmových cen César. Dva ze tří filmů, nominovaných v kategorii celovečerních animovaných filmů, jsou tituly, na nichž se koprodukčně podílela Česká televize.

 • Českou komedii Kdyby radši hořelo uvede Berlinale

  18. 1. 2022

  „Kdyby radši hořelo“ je filmovou komedií debutujícího režiséra Adama Kolomana Rybanského o dobrovolných hasičích s Miroslavem Krobotem, Michalem Isteníkem nebo Annou Polívkovou. Sbor hasičů jedné vesnice v ní čelí úplně jiné výzvě, než přináší obvyklý oheň. Klidný a spokojený život ve vsi totiž zničí podezření na akci teroristů.

 • Zveřejněny nominace 29. Českého lva

  17. 1. 2022

  81 z 87 možných nominací získaly filmy, které vznikly v produkci České televize, nebo v koprodukci s ČT. Z toho 69 nominací obdržely koprodukční filmy a 12 televizní projekty ČT.

 • 23 ze 30 nominací na Ceny české fimové kritiky získávají projekty ČT

  4. 1. 2022

  Mezi nominovanými jsou hrané, animované i dokumentární filmy vloni promítané v kinech, doplněné o televizní projekty a krátké filmy. Nejvíc nominací má koprodukční snímek ČT - Okupace.

 • Film Moje slunce Mad nominován na Zlatý glóbus

  13. 12. 2021

  Koprodukční film ČT Moje slunce Mad režisérky Michaely Pavlátové je vedle tří disneyovek (Encanto, Luca a Raya a drak a filmu Flee) nominován na Zlaté glóby v kategorii animovaný film.

 • V zahraničí se daří filmům ČT

  29. 11. 2021

  Festivalové úspěchy koprodukčních filmů ČT napříč světovými kontinenty

 • Myši patří na evropského Oscara

  9. 11. 2021

  Evropská filmová akademie (EFA) vyhlásila další nominace na 34. ročník Evropských filmových cen. V kategorii Nejlepší celovečerní animovaný film je jedním z nominovaných filmů i český snímek Myši patří do nebe režisérů Denisy Grimmové a Jana Bubeníčka.

 • Ceny z Jihlavy pro koprodukční dokumenty ČT

  2. 11. 2021

  Na 25. mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, který se uskutečnil od 26.10. do 31.10. a do 14. 11. 2021 se přesouvá do online prostoru, byly oceněny tři koprodukční dokumentární filmyČT.

 • Zanechte stopy v Benátkách

  27. 7. 2021

  Do hlavní soutěže letošního ročníku MFF v Benátkách byl vybrán koprodukční film ČT Leave No Traces (Nezanechat stopy).

 • Letošní Vary rozbíhá Zátopek

  23. 7. 2021

  Česká televize má na letošním MFF KV v hlavních kategoriích 10 snímků.

  V hlavní soutěži jsou 2 hrané filmy: Atlas ptáků a Zpráva o záchraně mrtvého a dva dokumenty: Každá minuta života a Láska pod kapotou, v soutěži Na východ od západu má ČT 2 snímky a v kategorii Zvláštní uvedení budou 4 koprodukce ČT.

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]