Venkovský učitel
 

O filmu: O krajině

Ve filmech Bohdana Slámy hraje vždy podstatnou roli krajina, do které je příběh zasazen. Děj Divokých včel se odehrával v kraji bývalých Sudet na severu Moravy, hrdinové filmu Štěstí žili v Mostě, a ve filmu je zachycená průmyslem zplundrovaná krajina Mostecka.

Venkovský učitel se převážně odehrává v jihočeské vesnici Radobytce u Mirotic, v malebném prostředí jižních Čech, které patří k těm nejhezčím koutům České republiky.

Zásadní scény filmu se točily na statku, který byl jako dekorace vybudován u jihočeského rybníka Pančár v květnu roku 2007. Na opačné straně Pančáru nechali producenti vybudovat další dekoraci – chalupu, kde bydlel Učitel.

Zároveň museli pronajmout stádo krav, vybudovat pro ně zázemí a vytvořit tak věrohodnou podobu zabydleného statkářství Marie a Chlapce. Celá dekorace působila velmi věrohodně, na první pohled se zdálo jako by tam všechno stálo odkajživa. Filmovou dekoraci nechali producenti ještě před zimou zbourat. „Statek zůstal ve filmu, neberu to tak, že by zmizel ze světa,“ dodává Sláma.

 
 

PR a tiskový servis: Martina Reková, martina.rekova@4press.cz, tel. +420 731 573 993
Producent: Negativ s.r.o., Ostrovní 30 Praha 1, bashka@negativ.cz, tel: +420 224 933 755