MUSÍME SI POMÁHAT
Obsazení
Jaroslav Dušek
 
PROČ
SYNOPSE
TVŮRCI
PRODUCENTI
OBSAZENÍ
FOTKY
KONTAKTY
 

Jaroslav Dušek

  "Spolupráce s režisérem byla výborná. To, co mě na něm bavilo, byla jeho neutuchající zvědavost a touha zkoumat scénář, situace. Nepřicházel jako režisér, který všechno ví a zná. Hledali jsme společně...", pochvaluje si Dušek (stejně jako ostatní) spolupráci s Hřebejkem.  

Ve filmu představuje Jaroslav Dušek charakterově nejednoznačného Čechoněmce Prohasku, který často ve svůj prospěch, ale s alibistickým heslem - "musíme si pomáhat" - volí nečisté cesty k zisku, pohodlí, kariéře, ale také třeba k záchraně života své rodiny.

  "Já vlastně ani nevím, že je to kolaborat", diví se naoko Dušek. "Hřebejk mě udržoval v dojmu, že hraju velkého sympaťáka, vlastně hodného chlapíka. Budu si asi muset konečně přečíst celý scénář. Nevím jak se hraje obecně kolaborant, snažil jsem se spíš pochopit důvody, motivy, okolnosti, proč je takový, jaký je. A protože jsem ho hrál já, tak jsem mu fandil a nacházel v něm i dobré rysy", přiznává Dušek.  

Jaroslav Dušek (*1961) je filmový a divadelní herec, pedagog, režisér a scenárista. Zaujal v řadě "velkých malých" rolí v českých filmech 90. let. Pod vlivem V+W, Jiřího Suchého a Ivana Vyskočila vytváří své překvapivé improvizace (např. pravidelně v pražském divadle Archa).

Hrál v celovečerních filmech většinou mladých režisérů: např. DON GIO (1992, režie Michal a Šimon Cabanovi), KOUŘ (1990, režie Tomáš Vorel), KAMENNÝ MOST (1996, režie Tomáš Vorel) a další. Vytvořil také jednu z menších - avšak nezapomenutelných - rolí v filmu PELÍŠKY.
  

   
 
PROČ
SYNOPSE
TVŮRCI
PRODUCENTI
OBSAZENÍ
FOTKY
KONTAKTY