MISTŘI
FANDIT SI MUSÍME SAMI, NIKDO JINEJ TO ZA NÁS NEUDĚLÁ!
  O FILMU
  FOTOGALERIE
  HERCI
  AUTOŘI A TVŮRCI
  HUDBA
  VIDEO
  NAPSALI O FILMU
  POŠLETE POHLEDNICI

Mistři jsou film o iluzích. Film o lidech, kteří po něčem touží, milují se a podvádějí a občas uvěří nesmyslům.
Hospodský Karel věří, že má hospodu a milující ženu Zdenu. Ta věří, že ji miluje autobusák Milan, který se už vidí na lince k moři. Josef věří, že má kamarády a není Cikán. Spolu s Karlem věří místnímu alkoholikovi Bohoušovi, že svými vizemi spasí jejich finanční situaci. Zatímco životem zklamaný Jarda už nevěří vůbec ničemu.
To však nikomu z nich nebrání upnout všechny své naděje na urputné boje naší hokejové reprezentace na mistrovství světa, což nejlépe vystihuje právě přijíždějící chatař Pavelec slovy: "Fandit si musíme sami, Švédové nám fandit nebudou".

Novinky

19. 10. 2005 Mezinárodní filmová soutěž mladých filmů v Pécsi v Maďarsku ocenila film Mistři hlavní cenou Zlatý Benjamin. Mezinárodní porota ocenila vizuálně silné vyprávění a s hlubokou lidskou perspektivou vykreslující s černým humorem a tradičním českým sarkasmem životy ztracených lidí v opuštěném koutě Střední Evropy.
9. 4. 2005 Mistři získali výroční cenu filmových novinářů Kristián v kategorii hrané tvorby. Ceny byly vyhlášeny v závěru Febiofestu. O 21 hlasů předstihli Horem pádem a o 23 hlasů Snowboarďáky.
7. 3. 2005 Mistři získali tři České lvy. Na letošním udílení výročních cen České filmové a televizní akademie (ČFTA) Český lev za rok 2004 získal film Mistři tři sošky Českého lva. Klára Melíšková za ženský herecký výkon ve vedlejší roli, Jan Budař za mužský herecký výkon ve vedlejší roli a Pavel Hrdlička za nejlepší střih. V rámci nominačního večer převzali režisér Marek Najbrt a producent Milan Kuchynka Cenu filmových kritiků. "Z našich lvů máme velkou radost. Sice jsme stejně jako po nominacích zůstali na třetím místě, ale náskok našich hlavních konkurentů jsme výrazně stáhli. Celá tahle soutěž je pro mě taková zábavná loterie, které jsem se rád zúčastnil, ale zároveň se z ní nehodlám zbláznit. Podstata filmu je jinde," komentuje ocenění režisér Marek Najbrt.
9. 2. 2005 Česká filmová a televizní akademie zveřejnila prostřednictvím přímého přenosu na ČT 2 nominace na výroční ceny Český lev. Mistři získali Cenu filmových kritiků a sedm nominací na Českého lva v kategoriích: nejlepší film, za nejlepší režii byl nominován Marek Najbrt, Robert Geisler, Marek Najbrt a Benjamin Tuček za nejlepší scénář, Klára Melíšková v kategorii herečka ve vedlejší roli, Jan Budař v kategorii herec ve vedlejší roli, Pavel Hrdlička za nejlepší střih a Jiří Melcher v kategorii nejlepší zvuk.
1. 1. 2005 MISTŘI NA VHS A DVD. Tvůrci filmu Mistři vydali ve spolupráci s firmou SONY MUSIC film na VHS a DVD. Rozsáhlý a výjimečný DVD disk obsahuje nejen filmové, zvukové a obrazové materiály, ale také DVD ROM s mnoha dalšími informacemi, které umožňují uživateli nahlédnout do většiny zákoutí tvorby filmu M!STŘ!. Více informací v tiskové zprávě.
18. 12. 2004 Mistři získali dva Trilobity. Za režii ho dostal Marek Najbrt, za herecký výkon Jiří Ornest. Cenu Trilobit uděluje Český filmový a televizní svaz (FITES), který vznikl v roce 1965 a o pět let později byl zakázán. Od obnovení činnosti v roce 1990 se opět předávají tradiční ceny. Soutěž bez tlaku lobby, korupce, falešné medializace a falešného přátelství - tak charakterizoval předseda Českého filmového a televizního svazu (FITES) Jan Kraus udílení Ceny Trilobit 2004, jejíž pátý ročník se v sobotu 18. prosince konal v Berouně.
18. 10. 2004 Mistři získali prestižní cenu mezinárodní filmové kritiky (FIPRESCI) na soutěžním festivalu Panoráma evropských filmů v Aténách. Festival představil deset snímků převážně ze západoevropských zemí. Cena FIPRESCI je z mezinárodního hlediska pokládána za jedno z nejvýznamnějších uznání talentu mladých tvůrců. Ve svých počátcích ji získala řada dnes slavných režisérů včetně Miloše Formana.
3. 10. 2004 Celovečerní film režiséra Marka Najbrta Mistři získal na festivalu české filmové a televizní komedie Hrnec smíchu hned tři ceny - Cenu za nejlepší ženský herecký výkon, Cenu Zdeňka Podskalského a Cenu FITES.
Cenu za nejlepší ženský herecký výkon udělila odborná porota Kláře Melíškové za ztvárnění role Zdeny ve filmu Mistři. Cenu Zdeňka Podskalského, která je udělována odbornou porotou za nejvýraznější výkon mladého tvůrce, převzal režisér Marek Najbrt. Cenu FITES udělila odborná porota za nejlepší scénář scénáristům Marku Najbrtovi, Robertu Geislerovi a Benjaminu Tučkovi.
6. 9. 2004 MISTŘI ZÍSKALI „ZLATÝ DEBUT“
Celovečerní film Mistři režiséra Marka Najbrta získal cenu „Zlatý debut“ na česko – slovensko – polské filmové přehlídce „Těrlické filmové léto“, která proběhla ve dnech 2. – 5. září 2004. Tuto cenu uděluje porota za nejlepší režijní debut a je financována rovným dílem českým, polským a slovenským ministerstvem kultury. V porotě letos zasedli Petr Dubecký, Andrzej Jakimowski, Milan Líčka, Andrzej Milczarkiewicz, Michaela Pavlátová, Ondrej Šulaj a Tadeusz Wantuła.
Marek Najbrt spolu s producentem Milanem Kuchynkou cenu osobně převzali.
Součástí festivalu je také pracovní setkání filmových škol z Prahy, Bratislavy a Łodzi. Těrlické filmové léto má osobní záštitu ministrů kultury České republiky, Slovenské republiky a Polska.
2. 9. 2004 Film Mistři se zúčastní festivalů Hamburg Film Fest 23. - 30. 9. (sekce World Cinema), Warsaw International Film Festival 7. - 18. 10. (sekce "New Films New Directors" Competition of 1st and 2nd feature films), London Film Festival 20. 10. - 4. 11. (sekce World Cinema), Panorama of European Cinema - Athens 1. - 10. 10. (sekce Soutěž). Za sebou má již reprezentaci na festivalech MFF Karlovy Vary (sekce mezinárodní soutěž) a Jerusalem International Film Festival (World Cinema).
30. 8. 2004 Tvůrci filmu Mistři chystají první týden v říjnu vydání VHS a DVD jehož součástí bude i soundtrack s filmovou hudbou Petra Marka.
30. 8. 2004 Film Mistři byl uveden na prvním ročníku studentského festivalu „FRESH FILM FESTIVAL“, který proběhl minulý týden v Karlových Varech. Režisér Marek Najbrt byl jedním z členů poroty.
20. 8. 2004 Chat s Markem Najbrtem na volny.cz
11. 5. 2004 Film Mistři bude reprezentovat českou kinematografii na 39. mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary, který se uskuteční od 2. do 10. července 2004.
20. 4. 2004 Kdo půjde na hokej? - výsledky soutěže pro návštěvníky filmu Mistři.
14. 4. 2004 proběhl chat s Jiřím Ornestem a Klárou Melíškovou. Přečtěte si záznam chatu.
7. 4. 2004 proběhl chat s Jiřím Ornestem, režisérem Markem Najbrtem a scenáristou Benjaminem Tučkem. Přečtěte si záznam chatu.
3. 4. 2004 převzal na filmovém festivalu Finále Plzeň režisér Marek Najbrt Zvláštní cenu, kterou jeho filmu Mistři udělila Asociace FICC.
Chcete získat originální puk Mistři? Máte možnost!
Druhé kolo akcí "Přijď si vystřelit na hokejového brankáře" proběhne v těchto termínech:
 • Čtvrtek 1. 4.
  Village Cinemas Smíchov
  17:00-21:00
 • Pátek 2. 4.
  Palace Cinemas Nový Smíchov, 16:30-20:30
 • Sobota 3. 4.
  Palace Cinemas Letňany
  16:30-20:30
 • 31. 3. 2004 proběhnul na stránkách ČT chat s Janem Budařem, představitelem role Bohouše ve filmu Mistři. Přečtěte si záznam chatu.
  7. 4. 2004 ve 20.00 na programu ČT 2 vysílá Česká televize Film o filmu o natáčení Mistrů.
  30. 3. 2004 v úterý oslaví své výročí předpremiérou Mistrů multikino CineStar v Českých Budějovicích.
  29. 3. 2004 ve 20.30 (pondělí) zahajují MISTŘI festival českých filmů FINÁLE Plzeň. Na základě obrovského zájmu diváků museli organizátoři přidat půlnoční projekci.
  Marek Najbrt, Robert Geisler a Benjamin Tuček už letech 1999 až 2000 společně pro Českou televizi realizovali devítidílný cyklus paradokumentárních mystifikačních filmů „Kinetická encyklopedie všehomíra“. Jeden z dílů nazvaný Láska vysílá Česká televize 30. 3. ve 23.15 na ČT 2 (reprízy: 1.4. 0.55 na ČT 1 a 4.4. v 01.55 na ČT 1).
  10. 3. 2004 Režisér Marek Najbrt pozval na pracovní projekci i některé své kolegy. „Výborný casting a mimořádné herecké výkony,“ hodnotí film režisér Saša Gedeon. Režisér Jan Hřebejk byl po pracovní projekci filmu Mistři nadšen. "Pro mě jsou Mistři taková pozoruhodně fungující kombinace Tarkovského, Passera a hlavně originality jejich tvůrců - Marka Najbrta, Roberta Geislera a Bena Tučka, kteří se vlastně od takového poetického humoru dostali podle mě k jedné z nejsilnějších výpovědí o téhle zemi. Ten film se mně líbí ve dvou rovinách - jednak v rovině filmařské - líbila se mi strašně kamera a všechny herecké výkony, a pak je zvlaštní, že ten film je i podobenstvím, ale nepůsobí "uměleckoidně"... Gratuluju všem jeho tvůrcům a přeju dobrou distibuci!" I režisérovi a producentovi Ondřejovi Trojanovi se pracovní projekce Mistrů velmi líbila. Ve svém rozhovoru pro Deníky Bohemia mimo jiné říká: „My jsme fanoušci toho filmu. Mimochodem, také v něm hraje Jan Budař a je tam výborný.“
  8. 3. 2004 Herec Jan Budař, představitel role Bohouše ve filmu Mistři, získal na ocenění Český lev za hlavní mužský herecký výkon ve filmu Nuda v Brně a za scénář k tomuto filmu.
  scénář: Robert Geisler, Benjamín Tuček, Marek Najbrt
  režie: Marek Najbrt
  producent: Negativ s.r.o.
  koproducent: Barrandov studio a.s., Česká televize
  Černá komedie na tenkém ledě

   Webdesign: © Česká televize, webmaster@ceskatelevize.cz

  Press Producenti Kontakty 

  Zdena Jarda Milan Bohouš Jarda Josef Karel Pavel Ziege