Tomáš Zima

rektor Univerzity Karlovy v Praze, předseda České konference rektorů

Ministr financí Andrej Babiš chce seškrtat rozpočet vysokých škol na příští rok o 800 miliónů. S tím však kromě rektorů nesouhlasí ani premiér Bohuslav Sobotka. Jak moc by peníze vysokým školám chyběly? A jak se absolventům hledá v Česku práce. S rektorem Univerzity Karlovy Tomášem Zimou.

Vaše poslední příspěvky

Vazeny pane Zimo, myslite si, ze studenti z prednich zahranicnich univerzit (napr. USA) maji v CR lepsi startovni pozici ohledne hledani zamestnani nez studenti napriklad z UK? O jak moc horsi/lepsi a proc? Dekuji!

0 1 2 0

Nabízejí vysoké školy dostatečný počet technických oborů ? Proč o ně není zájem ? Už Československo bylo za první republiky průmyslovou velmocí, předpoklad pro technické pozice je zde velký. Umožní studentům studium technického oboru lepší profesní dráhu?

0 1 2 2

Zdá se mně,že z levice se ozývají hlasy,na omezení počtu vysokoškoláků,což je velmi nedemokratické a zavání to minulostí,kterou jsme snad již překonali.Počet absolventů VŠ hovoří o vzdělanosti národa a je nejlepší investicí do budoucnosti,nemyslíte ?

4 1 2 0

dobrý den, pan Babiš snižuje výdaje ve školství neměl by snížit výdaje na úřadech, proč vznikají nové a nové úřady? Například vznikl nový Úřad pro zastupování státu kde je asi 2000 úředníků a jsou dotováni 2 miliardami ročně. Jsou v bývalých ONV

0 1 2 1

Dobrý večer.Které vysoké školy jsou ve světě nejlíp hodnoceny?Která země má nejlepší vysoké školy?Jak jsou na tom české vysoké školy v porovnáním se světem? Děkuji

0 1 2 5
Telefon do studia

Volejte své dotazy k hostům přímo do studia na telefonní číslo 261 015 858.


Cena za běžnou cenu hovoru.

SMS dotaz

Zprávu ve tvaru HP mezera TEXT zasílejte na telefonní číslo 906 11 09.


Službu technicky zajišťuje ATS Praha,
cena SMS je 9,- Kč vč. DPH.

Skype Me™!
Skype kontakt

Naleznete nás také na Skype pod jménem HydeparkCT24

Ouha!

Dotazy na hosty ve studiu budete moci vkládat již brzy na této stránce.