O perlové panně

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 81  
Sdílet
| Poslat odkaz

Velká výpravná pohádka o záhadné krásce z obrazu (1996). Hrají: J. Hanzlík, F. Blažek, K. Sochorová, R. Lukavský, J. Hartl, O. Jirák, R. Žák, F. Rajmont, J. Hálek, M. Kuklová a další. Scénář P. Šrut. Kamera V. Holomek. Režie V. Drha

„Od hradu k hradu prochází jen s písní a z dávných časů obrazy si vysní…“ Dívčí hlas se nese pod klenbami hradu Kudla a neslyší jej nikdo, jen starý rytíř se smutnýma, laskavýma očima – Kornelius. Celé dny vysedává před obrazem černovlasé mladičké krásky, o níž říká pověst, že když zapláče, kutálejí se jí po tváři pravé perly. Však i do rámu obrazu tajemné Perlové panny je zasazená veliká perla. Kornelius žije jenom pro svůj sen. A ta touha jej nakonec vyžene z hradu do světa, poté, co mu černý rytíř Cyprián ukradne milovaný obraz. Do Perlové panny se ale zamiluje i komediantský mládenec Vendelín. Kdo najde krásnou pannu a komu se nakonec zaslíbí?

Donquijotský příběh Kornelia, rytíře se srdcem plným ušlechtilých a pošetilých ctností, napsal spisovatel a básník Pavel Šrut. Režisér Vladimír Drha obsadil do role rytíře Kornelia J. Hanzlíka, roli Vendelína svěřil F. Blažkovi, Perlovou pannu hraje K. Sochorová, tajemného malíře ztvárnil R. Lukavský, Cypriána R. Žák.

Tento pořad nelze na internetu přehrát z důvodu autorských práv.

Stopáž: 77 minut – Rok výroby: 1997 – ST
Žánr: Film | Pro děti a mládež
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.