Zajímavosti z regionů

(Ostrava)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 205  
Sdílet
| Poslat odkaz

Události a informace z kraje, v němž žijete

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Další zprávy na portálu ČT24

 • Obchvat Zvole na Šumpersku je konečně hotový. Lidé oslavují
  Obchvat Zvole na Šumpersku je konečně hotový. Lidé oslavují

  31.7.2014 14:09

  Zvole – Vedení vesnice Zvole na Šumperku dnes v podvečer pozvalo všechny obyvatele na lidovou veselici – s gulášem, pivem nebo limonádou zdarma. K oslavě je pádný důvod. Po téměř jedenácti letech příprav a stavební činnosti dnes Ředitelství silnic a dálnic otevřelo obchvat této obce i přilehlé osady Vlachov, která patří pod Lukavice. Do dneška muselo asi tisíc lidí snášet, že jim pod okny jezdilo až 15 tisíc aut či kamionů denně.

 • V Novém Jičíně testují "zázračnou" léčbu atopického ekzému
  V Novém Jičíně testují

  30.7.2014 20:23

  Nový Jičín – Lékaři specializovaného centra na atopický ekzém v novojičínské nemocnici začali testovat novou metodu léčby této nevyzpytatelné nemoci. Masti a klasické léky tu vystřídal přístroj regulující krevní složky, nemocnému vyčistí krev. S nemocí se v životě potká desetina lidí v ČR - trápí už tříměsíční kojence, často však propuká až v dospělosti.

 • Vrchní soud zmírnil tresty skupině, která tunelovala firmy
  Vrchní soud zmírnil tresty skupině, která tunelovala firmy

  30.7.2014 17:57

  Olomouc – Vrchní soud v Olomouci zmírnil tresty podnikatelům, kteří podle rozsudku připravili skoro 800 firem, státních institucí i jednotlivců o více než sto milionů korun. Hlavní obžalovaný Vít Zaorálek půjde za trestný čin poškozování věřitele do vězení na 4 roky a 10 měsíců, jeho komplici na 3 až 5 a půl roku. Podle policistů jde o jeden z největších případů organizovaného tunelování v Česku. Soudy věc řešily od roku 2008. Zaorálek odmítá jakoukoliv vinu. Protože už nemá právo se odvolat, chce podat dovolání k Nejvyššímu soudu.

 • Tragická nehoda v Klimkovicích zřejmě urychlí zákaz vjezdu kamionů
  Tragická nehoda v Klimkovicích zřejmě urychlí zákaz vjezdu kamionů

  30.7.2014 17:27

  Klimkovice – Tragická dopravní nehoda v Klimkovicích u Ostravy, při které v úterý zemřeli dva lidé, zřejmě uspíší zavést opatření proti vjezdu kamionů. Obyvatelé lázeňského města po tom dosud marně volali. Podle dosavadních informací nehodu zavinil řidič kamionu, který zřejmě kvůli vyšší rychlosti včas nezareagoval na to, že auto před ním přibrzdilo. Další kamion, který jel před ním, totiž odbočoval. Následoval silný náraz, který osobní auto zcela zdeformoval. Řidič osobního auta i jeho spolujezdec byli na místě mrtví.

 • Audit v ostravské nemocnici ukázal nedostatky, věc bude řešit policie
  Audit v ostravské nemocnici ukázal nedostatky, věc bude řešit policie

  30.7.2014 16:00

  Ostrava - Audit v Městské nemocnici Ostrava prokázal nehospodárnost. Ostravský primátor Petr Kajnar (ČSSD) kvůli tomu podal trestní oznámení na neznámého pachatele. Hlavním problémem je podle auditorů z vedení města zakázka na vybavení nemocniční kuchyně za téměř čtyři miliony korun. Z nejasných důvodů ji získala firma, která nabídla zpracovat zakázku oproti jiným účastníkům tendru dráž o téměř jeden milion korun. Jako problematické vidí také náklady na poradenskou činnost. Podle auditu není zřejmý rozsah skutečně poskytnutých služeb.

Diskuse diváků
 • Kamil Jeroným  •  7. 1. 2013 14:10

  zvyseni duchodu

  Mě zvedli důchod o 94 kč.

 • Jakub T 28. 9. 2012 13:51

  Romské titulky?

  To jako vážně?

 • Jan 28. 2. 2012 16:50

  Zvuk

  Je zde nefunkční zvuk, prosím o opravu.

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání

neděle 20. 7.

Zajímavosti z regionů

neděle 27. 7.

Zajímavosti z regionů

neděle 3. 8.

Zajímavosti z regionů