Zajímavosti z regionů

(Ostrava)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 223  
Sdílet
| Poslat odkaz

Další zprávy na portálu ČT24

 • Kvalifikovaní průvodci pro pozůstalé pomáhají lidem po smrti blízkých
  Kvalifikovaní průvodci pro pozůstalé pomáhají lidem po smrti blízkých

  28.11.2014 18:23

  Olomouc - Donedávna nebyl v systému zdravotní a sociální péče nikdo, kdo by se věnoval problémům pozůstalých nebo lidí, kteří bdí nad umírajícími. Nyní v republice funguje jednapadesát kvalifikovaných poradců pozůstalých, kteří lidem pomáhají s praktickými věcmi a jsou jim i psychickou oporou ve smutku. Novou kvalifikaci zavedlo ministerstvo pro místní rozvoj, první poradce složil zkoušky před dvěma roky. Certifikát na tuto profesi má také Univerzita Palackého v Olomouci.

 • Apokalypsa v Praze: Talentovaný hrobník napsal hru o zklamání
  Apokalypsa v Praze: Talentovaný hrobník napsal hru o zklamání

  28.11.2014 18:08

  Ostrava - Pražský dramatik a výtvarník Miroslav Vojtíšek vystupující pod pseudonymem S. d. Ch. uvedl v ostravské galerii PLATO premiéru scénického čtení svého dramatického textu Jelení příkop aneb Apokalypsa v Praze. Inspiroval ho mimo jiné pohřeb Václava Havla a zklamání z toho, že nepřišel očekávaný konec světa. Vojtíšek získal v minulých letech dvakrát po sobě Cenu Alfréda Radoka za původní divadelní hru, ale protože divadla jeho hry nahrají, představuje je formou scénického čtení, kterou originálně rozvíjí.

 • Zátěžová zkouška uzavřela do neděle mosty v Ostravě. Jisté je další omezení
  Zátěžová zkouška uzavřela do neděle mosty v Ostravě. Jisté je další omezení

  28.11.2014 16:40

  Ostrava Na jednom ze dvou mostů dálnice D47 v Ostravě-Přívoze, na které od září nesmí kvůli jejich havarijnímu stavu kamiony a osobní auta mohou jezdit maximálně padesátkou, provádí Ředitelství silnic dálnic zátěžové testy. Druhý z mostů při sjezdu z dálnice nedoporučil ke zkouškám samotný zhotovitel - firma Eurovia. Vjezd vozidla těžšího než 3,6 tuny by totiž byl riskantní. Testování nájezdového mostu potrvá do neděle, kdy budou uzavřené pro veškerou dopravu oba mosty. Výsledky budou známé pravděpodobně v úterý. Jisté je, že minimálně na netestovaném mostu, který je v horším stavu, začnou platit přísnější omezení snížení rychlosti na 30 kilometrů v hodině a jízda pouze v jednom pruhu.

 • Olomouc poslala do sněmovny poslance ze zmanipulované kandidátky
  Olomouc poslala do sněmovny poslance ze zmanipulované kandidátky

  28.11.2014 13:49

  Olomouc – Obvodní soud pro Prahu 1 dal za pravdu žalobcům, kteří tvrdí, že kandidátka ČSSD Olomouckého kraje pro loňské sněmovní volby byla sestavena nezákonně. Žalobu podali loni v říjnu nespokojení spolustraníci z Mohelnice. Mluvčí soudu Lenka Cihlářová dnes potvrdila, že soud ve sporu rozhodl v pondělí. Výsledek však do doručení rozsudku stranám nemůže komentovat.

 • Hranická propast pustila potápěče se sondou do hloubky 384 metrů
  Hranická propast pustila potápěče se sondou do hloubky 384 metrů

  27.11.2014 16:16

  Hranice – Tajemná Hranická propast, kterou se lidé pokoušejí změřit už od počátku minulého století, je prokazatelně nejhlubší sladkovodní jeskyní na světě a druhou vůbec nejhlubší zatopenou jeskyní. Jejího dna ale ještě stále nedosáhl žádný člověk ani měřící sonda. Tým potápěčů v čele s Krzysztofem Starnawskim se nyní dostal s pomocí sondy až do hloubky 384 metrů, což je o jedenáct metrů hlouběji než při ponoru před dvěma roky. V jeskyni Pozzo del Merro v Itálii naměřili speleopotápěči o devět metrů více, ale na rozdíl od té hranické dosáhli dna.

Tento pořad nelze na internetu přehrát z důvodu autorských práv.

Diskuse diváků
 • Kamil Jeroným  •  7. 1. 2013 14:10

  zvyseni duchodu

  Mě zvedli důchod o 94 kč.

 • Jakub T 28. 9. 2012 13:51

  Romské titulky?

  To jako vážně?

 • Jan 28. 2. 2012 16:50

  Zvuk

  Je zde nefunkční zvuk, prosím o opravu.

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 20 minut – Rok výroby: 2008
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání

neděle 16. 11.

Zajímavosti z regionů

neděle 23. 11.

Zajímavosti z regionů

neděle 30. 11.

Zajímavosti z regionů