40 minut

5. února 2018
Obsah dílu
Čapímu hnízdu společně — Sisákovi bílí koně — Konec skokanů v Čechách
- Zpravodajství
- Aktuální publicistika
- Ekonomické zpravodajství a publicistika
- Společenská publicistika
- Politická publicistika
- Společnost
- Politika
- Právo
- Ekonomika
Části dílu
00:57
Čapímu hnízdu společně
Minulé pondělí přestalo být Čapí hnízdo problém Evropské unie. Ministryně financí Alena Schillerová projekt vyjmula z programů, financovaných Evropskou unií. Nejde jen o to, že dotaci 50 milionů korun do soukromého areálu spojeného s Andrejem Babišem zaplatíme ze svých daní. Tento administrativní krok může mít navíc značný vliv na trestní stíhání všech jedenácti obviněných. Ti čelí kromě podvodu také trestnímu stíhání pro poškozování finančních zájmů Evropské unie, což by nyní mohlo odpadnout. Jejich pozice před vyšetřovateli by se tak významně zlepšila. Podřízení Andreje Babiše měli k vyjmutí Čapího hnízda i dobrý argument: vyzvala je k tomu sama Evropská komise. Natáčely reportérky Jana Neumannová a Aneta Snopová.
15:22
Sisákovi bílí koně
Před dvěma lety byl obviněn podnikatel Petr Sisák. Je stíhaný v případu insolvenční mafie, která měla podle policie likvidovat podnikatele fiktivními insolvencemi. Na své straně měli mít i konkurzní soudce, kteří jednali v jeho prospěch. Našli jsme bílého koně, který pro Petra Sisáka pracoval a měl podnikatele vydírat. Na setkání s ním doplatil i Petr Brambora, který nám popsal svůj příběh. Více reportér David Havlík.
26:01
Konec skokanů v Čechách
Za 4 dny začínají v jihokorejském Pchjongčchangu zimní olympijské hry. Skokani na lyžích se ke své kvalifikaci rozjedou už o den dřív. Bývalo zvykem, že právě oni patřili mezi naše úspěšné olympioniky. Jiří Raška se stal v roce 1968 olympijským vítězem, Pavel Ploc získal v 80. letech stříbrnou a bronzovou medaili a Jiří Malec skončil bronzový. Dlouhé roky už ale náš skokanský sport čeká na výrazný úspěch a medailové umístění našich skokanů by se rovnalo téměř zázraku. Na krizi se podepsal i fakt, že chybí peníze a všechny naše skokanské můstky v čele se slavným harrachovským areálem jsou v havarijním stavu. Natáčel reportér Mirek Petráček.
Stopáž43 minut
12. února 2018
Přehled dílů
907 přehratelných
Stopáž39 minut
6. října
Nestačilo!
Poslední vysílání 6. 10. 2025 na ČT1
Stopáž42 minut
29. září
Když Kos zpívá — Černá jízda
Poslední vysílání 3. 10. 2025 na ČT1
Stopáž27 minut
22. září
Byznys s bolestí
Poslední vysílání 29. 9. 2025 na ČT1
Stopáž43 minut
22. září
Pomoc na dno — Jak řídíš, tak žiješ
Poslední vysílání 26. 9. 2025 na ČT1
Stopáž43 minut
15. září
Roky a miliardy — Ukradená budoucnost — Vášně na Vltavě
Poslední vysílání 19. 9. 2025 na ČT1
Stopáž41 minut
8. září
Za červenou linií — Nad Tatrou se blýská — Jeden z padesáti
Poslední vysílání 12. 9. 2025 na ČT1
Stopáž43 minut
1. září
Sekyra na Smíchově — Chyba Cermat — Papírová hradba
Poslední vysílání 5. 9. 2025 na ČT1
Stopáž43 minut
23. června
Milovický úklid — Počítání zajíců — Kde je Krakonošovo
Poslední vysílání 27. 6. 2025 na ČT1
Stopáž43 minut
16. června
Danajský dar II — Na jedno použití
Poslední vysílání 20. 6. 2025 na ČT1
Stopáž42 minut
9. června
Špinavý byznys — Orbánovo panství
Poslední vysílání 13. 6. 2025 na ČT1