Reportéři ČT

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 8168  
Sdílet
| Poslat odkaz

Oprava letadla přes Omnipol stála dvojnásobek. Protest na Rudém náměstí proti okupaci v roce 1968 dopadl i na českou novinářku. Jak se žije s Parkinsonem. Poslední reportáž kolegyně Jany Sotonové.

Monopol pro Omnipol II.

(David Havlík)

Před dvěma měsíci jsme vysílali reportáž o vládním speciálu, který je víc na zemi než ve vzduchu. Jeho časté opravy vycházejí na stovky milionů, přitom jím vládní představitelé stejně raději nelétají. Když jsme reportáž vysílali, byl letoun právě v opravně. Servis zprostředkovává firma Omnipol, kterou tím ministerstvo obrany pověřilo bez soutěže. Chtěli jsme proto vědět, kolik nakonec generálka stála. Jaký div, že se vyšplhala na dvojnásobek původně odhadované ceny, více David Havlík.

přehrát video

Kostky s Gorbaněvskou

(Monika Le Fay)

Když loni v listopadu zemřela Natalie Gorbaněvská, polský velvyslanec předal jejím synům vysoký polský řád in memoriam. Česko zatím hrdinský postoj Natalije Gorbaněvské k okupaci Československa nijak nevyjádřilo. Dnes je to na den přesně 46 let, kdy se osm statečných Rusů včetně Natalie rozhodlo na Rudém náměstí protestovat. Svědectví o tom sepsala Natalie Gorbaněvská do knihy Poledne, kterou na Západ dost riskantně propašovala novinářka Jana Klusáková. S ní a synem ruské disidentky, malířem Jaroslavem natáčela Monika Le Fay.

přehrát video

Pacienti na dálkové ovládání

(Sotonová Jana)

Tu zprávu mi předminulou neděli oznámil kolega. Šílené sdělení v dosti tajuplné esemesce, kterému se rozum vzpíral. Jana dnes zemřela. Jana Sotonová, naše osmadvacetiletá kolegyně. Pisatel mě prosil, abych zatím nikomu nic neříkal, že mi všechno vysvětlí druhý den. Bylo to zvláštní, šokující, neuvěřitelné. Její dokončenou reportáž jsem měl ještě na stole. Pro jistotu jsem vytočil její číslo. Bylo pozdě v noci, telefon vyzváněl a vyzváněl a jeho tón zněl čím dál dutěji, až jsem to nevydržel a položil. Šel z toho mráz. Druhý den jsem se dověděl, že měla tragickou dopravní nehodu. Od roku 2011, kdy pro nás pracovala, natočila řadu reportáží. Zde je poslední z nich, kterou odevzdala před svým odjezdem na dovolenou. To vědomí, že žádnou další už nenatočí, pořád neumím pochopit. Měli jsme ji rádi a budeme na ni vzpomínat. Čest její památce.

přehrát video

O pořadu

Klikněte pro větší obrázekReportéři ČT – kauzy a reportáže s Markem Wollnerem, aktuální publicistický magazín

Tým reportérů České televize Vám přináší politické, ekonomické i společenské kauzy, hledá zajímavé lidské příběhy a natáčí unikátní rozhovory. Investigativní reportáže z domova i ze zahraničí.

Diskuse diváků
 • Za objektivní novinařinu 26. 8. 2014 00:32

  pane Havlíku, pane Havlíku...

  tak vy jste na základě zcela jistě "legálně" a "eticky" nahrávaných rozhovorů nepřipravených lidí zjistil to, …

 • petr 25. 8. 2014 22:42

  omnipol

  hrůza, co si proboha o těch zlodějnách v patrech-- myslí lidé v tomto státě?Katastrofa.…

 • Jiří 19. 8. 2014 12:11

  Množírny

  "Obdivuhodná" reportáž. Co jsme se dozvěděli? Paní z nevědomosti koupila předražené štěně. To by…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 40 minut – Rok výroby: 2014 – ST
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Premiéra:

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT1 – pondělí 25. 8. – 21:25

Opakování:

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT1 – úterý 26. 8. – 11:15

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT24 – sobota 30. 8. po půlnoci – 00:59

Nejbližší díly ve vysílání

pondělí 18. 8.

Špatně zateplený chládek
Černý obchod se psy
Tajný biograf

pondělí 25. 8.

Monopol pro Omnipol II.
Kostky s Gorbaněvskou
Pacienti na dálkové ovládání

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail:

 

Facebook