Reportéři ČT

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 9025  
Sdílet
| Poslat odkaz

Sen o průplavu Dunaj – Odra – Labe. Má se stavět na pozemcích prezidentova přítele. Herci proti okupaci. Našli jsme jejich písně po 47 letech. V důchodu pánem Kokořína. Slasti a strasti restituenta.

Přístav mezi vinicemi

(Jan Moláček)

Průplav Dunaj – Odra – Labe vypadá jako utopický sen prezidenta Miloše Zemana. Spojit Ostravu s Černým mořem, na to už člověk potřebuje značnou dávku fantazie. Jenže zdá se, že projekt už nenápadně startuje, a to v jihomoravském Hodoníně. Právě tam, v kraji vinic a polí, by měl v budoucnu vyrůst obrovský nákladní přístav. Shodou okolností na pozemcích, které patří rodině bývalého ministra zemědělství a prezidentova přítele Jana Fencla. Natáčel reportér Jan Moláček.

přehrát video

Herci proti okupaci

(Bareš Ivan)

Protestsongy slavných herců z Divadla na Vinohradech, které jsme objevili po 47 letech. Vznikly v pohnutých chvílích během srpnové okupace Československa a pak ležely až donedávna v soukromém archivu bývalého zvukového mistra, který s herci nahrávky pořídil. Možná vás překvapí, že autorem hudby je Jaroslav Satoranský, texty napsal Jaromír Hanzlík. Vedle těchto tehdy mladých herců je na páskách slyšet hlas Ivy Janžurové nebo Vlasty Chramostové, pozdější signatářky Charty 77, která se na oficiální scéně směla objevit až po roce 1989. Unikátní nahrávky objevil a reportáž natočil Ivan Bareš.

přehrát video

Šlechtic s buldozerem

(David Vondráček)

Skoro celý život prožil na buldozeru. Jenže pak přišel zlom a z horníka se stal hradní pán. Jarmil Špaček se od roku 2006 stará o romantický hrad Kokořín ve středních Čechách. Získal ho v restituci. Zdálo by se, že je to pohádka, ale zažít takovou změnu v důchodcovském věku, bez peněz a podnikatelských zkušeností je docela drsná realita. Na Kokořínsko se rozjel reportér David Vondráček.

přehrát video

O pořadu

Klikněte pro větší obrázekReportéři ČT – kauzy a reportáže s Markem Wollnerem, aktuální publicistický magazín

Tým reportérů České televize Vám přináší politické, ekonomické i společenské kauzy, hledá zajímavé lidské příběhy a natáčí unikátní rozhovory. Investigativní reportáže z domova i ze zahraničí.

Diskuse

Omlouváme se všem slušným návštěvníkům našeho webu. Kvůli neustálému porušování pravidel diskuse byla u tohoto pořadu diskuse uzavřena.

Stopáž: 39 minut – Rok výroby: 2015 – P  ST
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Premiéra:

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT1 – pondělí 24. 8. – 21:30

Opakování:

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT1 – úterý 25. 8. – 10:20

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT24 – sobota 29. 8. po půlnoci – 01:01

Nejbližší díly ve vysílání

sobota 22. 8. po půlnoci

Stín chce miliardy
Co s Koněvem?

pondělí 24. 8.

Přístav mezi vinicemi
Herci proti okupaci
Šlechtic s buldozerem

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail:

 

Facebook