Reportéři ČT

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 8969  
Sdílet
| Poslat odkaz

Chybná pásma ohrožení továrny na semtex. Karlovy Vary přišly o desítky milionů při prodeji majetku, slibovaná náprava vázne. Dívka z československé koruny roky tajila svůj příběh.

(Ne)bezpečné zóny

(Lukáš Landa)

Na tom, jak jsou v okolí továrny Explosia zakreslená bezpečnostní pásma, závisí do značné míry i lidské životy. Vždyť odsud pochází mimo jiné i semtex, výbušnina, neslavně proslulá po celém světě. A zakreslená jsou špatně, jak odhaluje naše reportáž Lukáše Landy. Na dalekosáhlý problém přitom upozornil muž, který kvůli chybě úřadům musel zavřít svůj sklad drogerie.

přehrát video

Příliš levné Vary

(Jana Neumannová)

Karlovy Vary mají čím se pyšnit, ale jsou tu i věci, na které nemohou být hrdé. Během filmového festivalu patří k dobrému tónu zahrát si golf. Celebrity, které zdejší green proslavily, však zřejmě netuší, za jakých okolností jej město prodalo do soukromých rukou. Při prodeji přišlo o desítky milionů korun, stejně jako při prodeji dalších cenných nemovitostí v centru města. Jsou to sice staré případy z dob působení koalice ODS a ČSSD, ale rozhodně by se na ně nemělo zapomenout. Proč, uvidíte v reportáži Jany Neumannové.

přehrát video

Korunová Bedřiška z kriminálu

(Menšl Vavřinec)

Přátelům Václava Havla se za socialismu podařil známý husarský kousek: v komunistickém Rudém právu nechali vytisknout jeho fotku s blahopřáním k narozeninám, které však pro oblafnutí cenzury raději připsaly jeho divadelní postavě Ferdinandu Vaňkovi. To je známá historie. Sochařce Marii Uchytilové se podařilo něco podobného, co až dosud takřka nikdo nevěděl, ale za co jí hrozil daleko větší trest: na novou korunovou minci, vyraženou v padesátých letech, si za předlohu vybrala dívku, kterou komunistický režim uvěznil z politických důvodů v kriminále. O tomto „majstrštyku“ exkluzivně vypráví ona tehdejší dívka, dnešní osmdesátiletá Bedřiška Synková. Do Švýcarska, kde od roku 1968 žije, se za ní vypravil Vavřinec Menšl.

přehrát video

Více na portálu ČT24

  • Explosia špatně spočítala bezpečnostní zóny pro okolí
    Explosia špatně spočítala bezpečnostní zóny pro okolí

    29.6.2015 20:00

    Pardubická firma Explosia chybovala při stanovení bezpečnostních pásem ve svém okolí. Není to přitom ani pět let, když tady v dubnu 2011 explodoval nitroglycerin a čtyři osoby to zabilo. Reportéři ČT nyní přišli na to, že kvůli špatně zakresleným pásmům je ochrana lidí před následky dalších výbuchů nedostatečná. Explosia musí stanovení pásem upravit do konce června.

O pořadu

Klikněte pro větší obrázekReportéři ČT – kauzy a reportáže s Markem Wollnerem, aktuální publicistický magazín

Tým reportérů České televize Vám přináší politické, ekonomické i společenské kauzy, hledá zajímavé lidské příběhy a natáčí unikátní rozhovory. Investigativní reportáže z domova i ze zahraničí.

Diskuse

Omlouváme se všem slušným návštěvníkům našeho webu. Kvůli neustálému porušování pravidel diskuse byla u tohoto pořadu diskuse uzavřena.

Stopáž: 41 minut – Rok výroby: 2015 – ST
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Premiéra:

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT1 – pondělí 29. 6. – 21:00

Opakování:

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT1 – úterý 30. 6. – 10:10

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT24 – sobota 4. 7. po půlnoci – 01:03

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT24 – sobota 11. 7. po půlnoci – 01:03

Nejbližší díly ve vysílání

pondělí 22. 6.

Výchova hokejistů v Čechách
Příliš dobrý obchod
Osud jménem Ležáky

pondělí 29. 6.

(Ne)bezpečné zóny
Příliš levné Vary
Korunová Bedřiška z kriminálu

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail:

 

Facebook