Reportéři ČT

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 8879  
Sdílet
| Poslat odkaz

Přes tisíc měst a obcí dalo vydělat „neziskovce“. Desítky milionů bez soutěže. Záchrana Pramenů, nebo jejich zkáza? Dluhy v rukou ruských investorů. Ruiny i skvosty, staré zámky s novou krví.

Energie pod kontrolou?

(Jan Moláček)

Výměna lamp veřejného osvětlení a dodávky energií, které se tváří jako nezisková aktivita. Na tom postavila svůj byznys obecně prospěšná společnost s názvem Energie pod kontrolou. Od měst a obcí získává bez výběrového řízení zakázky, které jdou do stovek milionů korun. Už více než tisíc měst a obcí na jejich trik naletělo.

Prameny (bez) naděje

(Jana Neumannová)

Minerální prameny v obci, to by měl být její zlatý důl. Jenže pro obec Prameny se její prameny staly zkázou. Těžce zkoušená obec se po mnoha letech přežívání pokouší vybřednout z vlastních dluhů. Způsob, jakým to dělá, však naráží na vcelku pochopitelný odpor. Ruské investory chce prezident pozvat na Hrad, ale pro některé místní jsou trnem v oku.

Zámky s novou krví

(David Vondráček)

Hrady a zámky jsou významným kulturním dědictvím naší země. Kromě státu o ně posledních dvacet let pečují i soukromí vlastníci, kterým se podařilo často zdevastované památky zvelebit. Zámeckými pány se nejčastěji stali restituenti, ale v poslední době si hrady a zámky pořizují i dobře situovaní milovníci kultury. Ne vždy se však daří úpadek starých šlechtických sídel zastavit.

Přehrát video

O pořadu

Klikněte pro větší obrázekReportéři ČT – kauzy a reportáže s Markem Wollnerem, aktuální publicistický magazín

Tým reportérů České televize Vám přináší politické, ekonomické i společenské kauzy, hledá zajímavé lidské příběhy a natáčí unikátní rozhovory. Investigativní reportáže z domova i ze zahraničí.

Diskuse

Omlouváme se všem slušným návštěvníkům našeho webu. Kvůli neustálému porušování pravidel diskuse byla u tohoto pořadu diskuse uzavřena.

Stopáž: 41 minut – Rok výroby: 2015 – P  ST
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Premiéra:

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT1 – pondělí 25. 5. – 21:05

Opakování:

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT1 – úterý 26. 5. – 10:25

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT24 – sobota 30. 5. po půlnoci – 01:05

Nejbližší díly ve vysílání

pondělí 18. 5.

Bazén pro šejka?
Předem vyloučené děti
Šumava hledá kořeny

pondělí 25. 5.

Energie pod kontrolou?
Prameny (bez) naděje
Zámky s novou krví

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail:

 

Facebook