Odmítnuti pojišťovnami. Pacienti s nevyléčitelnou rakovinou bojují o život i své léky. Školy, kde funguje inkluze už léta. Reportáž z válkou zničeného syrského Aleppa.
Obsah dílu
Příliš drahá léčba
Pacienti s nevyléčitelnou rakovinou by mohli mít šanci na prodloužení života. Na trhu existují biologické léky, které mají méně vedlejších účinků, a pacienti s nimi mohou normálně fungovat a třeba i pracovat. Jenže jsou drahé a stát jim je odmítá proplácet. V naší reportáži vystupují čtyři z nich, rodiče malých dětí. Pro ně a jejich rodiny to byl šok, když se setkali s úředním odmítnutím nadějné léčby. Natáčela reportérka Silvie Kleková.
Autor reportáže: Silvie Kleková
Když se řekne inkluze
Školy dostaly v loňském roce dvě miliardy korun na takzvanou inkluzi, tedy začlenění žáků se speciálními potřebami do normální výuky. Politicky výbušné téma rozděluje politiky i společnost. Jaké zkušenosti mají školy, které inkluzi praktikují už dlouhá léta, zjišťovala reportérka Jana Neumannová.
Autor reportáže: Jana Neumannová
Děti z Aleppa
Novinářky Lenka Klicperová a Markéta Kutilová získaly povolení natáčet v syrském městě Aleppo. Od roku 2011 se stalo baštou opozice proti prezidentu Bašáru Assadovi, který s pomocí ruských vzdušných sil město dobyl v prosinci 2016. Z města zbyly jen ruiny a lidé v něm se pokoušejí znovu postavit na nohy, nikoli jen obrazně, ale i doslova. Jak uvidíte v reportáži.
Autoři reportáže: Lenka Klicperová, Markéta Kutilová