Hrozí České republice mezinárodní arbitráž za dvoumiliardový IZIP? Proč starostka Litvínovic vyměnila stavební pozemky za pole? Poválečný osud šlechtice a kardinála Christopha Schönborna.

Obsah dílu

Přehrát vše

Konec elektronických knížek IZIP za dvě miliardy

(Aneta Snopová)

Projekt elektronických zdravotních knížek IZIP skončil. Po jedenácti letech fungování a utracení dvou miliard ho ministerstvo zdravotnictví ukončilo. Když se loni v létě před rokem uvažovalo o jeho konci, autoři IZIPu své akcie bleskově převedli na neznámou švýcarskou společnost. Na tuto skutečnost tehdy upozornil náš pořad. Vzbudilo to nové otázky, co tím vlastníci sledují: zda případný konec projektu nevyvolá hrozbu mezinárodní arbitráže. To se zřejmě už brzy ukáže. Kauzu IZIP sledovala reportérka Aneta Snopová.

videoKonec elektronických knížek IZIP za dvě miliardy
...
video video

Konec elektronických knížek IZIP za dvě miliardy

Prodělečná výměna stavebních pozemků v Litvínovicích

(Raupachová Stanislava)

Vyměnit stavební parcelu za pole, to by soukromník zřejmě neudělal. Ale zastupitelům obce Litvínovice to nevadilo. Starostce tuto směnu schválili, přestože obec na ní prodělala několik milionů korun. Na podivnou směnu pozemků se zaměřila reportérka Stanislava Raupachová.

videoProdělečná výměna stavebních pozemků v Litvínovicích
...
video video

Prodělečná výměna stavebních pozemků v Litvínovicích

Návrat kardinála Christopha Schönborna

(David Macháček)

V sobotu se v chrámu Svatého Víta slavilo 450 let pražského arcibiskupství. Mši sloužil papežův vyslanec, vídeňský kardinál Christoph Schönborn. Není to tak úplný cizinec. Narodil se na konci války ve Vlastislavi u Lovosic. Jeho rodinu, která patří k významným šlechtickým rodům, ovšem postihl poválečný odsun. Reportér David Macháček zajel do Rakouska, aby osud rodiny vykreslil v rozhovorech s ním a s jeho česky hovořící matkou.

videoNávrat kardinála Christopha Schönborna
...
video video

Návrat kardinála Christopha Schönborna

Ke stažení

Stopáž37 minut
Rok výroby 2012
 P ST