Hrozí České republice mezinárodní arbitráž za dvoumiliardový IZIP? Proč starostka Litvínovic vyměnila stavební pozemky za pole? Poválečný osud šlechtice a kardinála Christopha Schönborna.

Obsah dílu

Přehrát vše

Konec elektronických knížek IZIP za dvě miliardy

Projekt elektronických zdravotních knížek IZIP skončil. Po jedenácti letech fungování a utracení dvou miliard ho ministerstvo zdravotnictví ukončilo. Když se loni v létě před rokem uvažovalo o jeho konci, autoři IZIPu své akcie bleskově převedli na neznámou švýcarskou společnost. Na tuto skutečnost tehdy upozornil náš pořad. Vzbudilo to nové otázky, co tím vlastníci sledují: zda případný konec projektu nevyvolá hrozbu mezinárodní arbitráže. To se zřejmě už brzy ukáže. Kauzu IZIP sledovala reportérka Aneta Snopová.

Autor reportáže: Aneta Snopová


Prodělečná výměna stavebních pozemků v Litvínovicích

Vyměnit stavební parcelu za pole, to by soukromník zřejmě neudělal. Ale zastupitelům obce Litvínovice to nevadilo. Starostce tuto směnu schválili, přestože obec na ní prodělala několik milionů korun. Na podivnou směnu pozemků se zaměřila reportérka Stanislava Raupachová.

Autor reportáže: Stanislava Raupachová


Návrat kardinála Christopha Schönborna

V sobotu se v chrámu Svatého Víta slavilo 450 let pražského arcibiskupství. Mši sloužil papežův vyslanec, vídeňský kardinál Christoph Schönborn. Není to tak úplný cizinec. Narodil se na konci války ve Vlastislavi u Lovosic. Jeho rodinu, která patří k významným šlechtickým rodům, ovšem postihl poválečný odsun. Reportér David Macháček zajel do Rakouska, aby osud rodiny vykreslil v rozhovorech s ním a s jeho česky hovořící matkou.

Autor reportáže: David Macháček


Stopáž37 minut
Rok výroby 2012
 P ST