Záhadná z privatizace nemocnice v Brandýse nad Labem. Indický matematik chce zmírnit napětí mezi Romy a většinovou společností. Experiment slovenské policie odnesl řidič kamionu vězením v Turecku.

Obsah dílu

Přehrát vše

Privatizace nemocnice v Brandýse nad Labem

(David Havlík)

Privatizace nemocnice v Brandýse nad Labem byla výhodná především pro nové majitele, méně už pro město a pacienty. O tom už se psalo. Vlastníci koupili nemocnici za necelých osm milionů, přitom pozemky v okolí špitálu následně prodali městu za třicet osm milionů. My jsme teď zjistili něco nového. Město totiž pozemky kupovalo oproti slibu, že noví majitelé peníze použijí na oddlužení nemocnice – existuje o tom dokonce i záznam ze zasedání zastupitelstva. Jenže vlastníci slib nesplnili, peníze skončily na jiných účtech. Na jakých, to se dovíte v reportáži Davida Havlíka.

videoPrivatizace nemocnice v Brandýse nad Labem
...
video video

Privatizace nemocnice v Brandýse nad Labem

Indický matematik na Šluknovsku

(David Vondráček)

Před deseti lety se mu v Ostravě povedlo skoro nemožné: obrousit mezi Romy a majoritou hroty, které vyostřila frustrace z ničivých povodní. Teď přijel na podobně beznadějnou misi do šluknovského výběžku. Indický matematik Kumar Vishwanatan, kterému se přezdívá český Ghándí. Za své činy byl oceněn cenou Františka Kriegla a Alicie Garrigue Masarykové. Podaří se mu uspět i tady? Jeho první dny ve Varnsdorfu sledoval reportér David Vondráček

videoIndický matematik na Šluknovsku
...
video video

Indický matematik na Šluknovsku

Experiment slovenské policie skončil tureckým vězením

(Aneta Snopová)

Už jednou si slovenské úřady udělaly mezinárodní ostudu, když svému občanovi daly bez jeho vědomí do zavazadla výbušninu, a on s ní odletěl do Dublinu, kde ho zatkli jako teroristu. To nestačilo, a tak se stal hříčkou experimentů i český řidič kamionu. Ten strávil loňské Vánoce v tureckém vězení proto, že mu slovenská policie podstrčila bez jeho vědomí do kamionu nebezpečnou látku, používanou k výrobě heroinu. Proč to udělala? Údajně proto, aby vystopovala drogovou linku. Akce ovšem dopadla tak, že českému šoférovi zakázali Turci vstup do země, přišel o práci, prodělal infarkt a dodnes ho po prožité zkušenosti stíhají běsy. Ne jen kvůli tomu, že státní orgány na Slovensku si z něj udělaly pokusného králíka, ale i proto, jaké zastání našel po návratu domů u českého státu. Tedy nulové. Natáčela reportérka Aneta Snopová.

videoExperiment slovenské policie skončil tureckým vězením
...
video video

Experiment slovenské policie skončil tureckým vězením

Ke stažení

Stopáž37 minut
Rok výroby 2011
 P ST