Reportéři ČT

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 9030  
Sdílet
| Poslat odkaz

Záhadná z privatizace nemocnice v Brandýse nad Labem. Indický matematik chce zmírnit napětí mezi Romy a většinovou společností. Experiment slovenské policie odnesl řidič kamionu vězením v Turecku.

Privatizace nemocnice v Brandýse nad Labem

(David Havlík)

Privatizace nemocnice v Brandýse nad Labem byla výhodná především pro nové majitele, méně už pro město a pacienty. O tom už se psalo. Vlastníci koupili nemocnici za necelých osm milionů, přitom pozemky v okolí špitálu následně prodali městu za třicet osm milionů. My jsme teď zjistili něco nového. Město totiž pozemky kupovalo oproti slibu, že noví majitelé peníze použijí na oddlužení nemocnice – existuje o tom dokonce i záznam ze zasedání zastupitelstva. Jenže vlastníci slib nesplnili, peníze skončily na jiných účtech. Na jakých, to se dovíte v reportáži Davida Havlíka.

Indický matematik na Šluknovsku

(David Vondráček)

Před deseti lety se mu v Ostravě povedlo skoro nemožné: obrousit mezi Romy a majoritou hroty, které vyostřila frustrace z ničivých povodní. Teď přijel na podobně beznadějnou misi do šluknovského výběžku. Indický matematik Kumar Vishwanatan, kterému se přezdívá český Ghándí. Za své činy byl oceněn cenou Františka Kriegla a Alicie Garrigue Masarykové. Podaří se mu uspět i tady? Jeho první dny ve Varnsdorfu sledoval reportér David Vondráček

Experiment slovenské policie skončil tureckým vězením

(Aneta Snopová)

Už jednou si slovenské úřady udělaly mezinárodní ostudu, když svému občanovi daly bez jeho vědomí do zavazadla výbušninu, a on s ní odletěl do Dublinu, kde ho zatkli jako teroristu. To nestačilo, a tak se stal hříčkou experimentů i český řidič kamionu. Ten strávil loňské Vánoce v tureckém vězení proto, že mu slovenská policie podstrčila bez jeho vědomí do kamionu nebezpečnou látku, používanou k výrobě heroinu. Proč to udělala? Údajně proto, aby vystopovala drogovou linku. Akce ovšem dopadla tak, že českému šoférovi zakázali Turci vstup do země, přišel o práci, prodělal infarkt a dodnes ho po prožité zkušenosti stíhají běsy. Ne jen kvůli tomu, že státní orgány na Slovensku si z něj udělaly pokusného králíka, ale i proto, jaké zastání našel po návratu domů u českého státu. Tedy nulové. Natáčela reportérka Aneta Snopová.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

O pořadu

Klikněte pro větší obrázekReportéři ČT – kauzy a reportáže s Markem Wollnerem, aktuální publicistický magazín

Tým reportérů České televize Vám přináší politické, ekonomické i společenské kauzy, hledá zajímavé lidské příběhy a natáčí unikátní rozhovory. Investigativní reportáže z domova i ze zahraničí.

Diskuse

Omlouváme se všem slušným návštěvníkům našeho webu. Kvůli neustálému porušování pravidel diskuse byla u tohoto pořadu diskuse uzavřena.

Stopáž: 37 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání

neděle 23. 8.

Stín chce miliardy
Co s Koněvem?

pondělí 24. 8.

Přístav mezi vinicemi
Herci proti okupaci
Šlechtic s buldozerem

pondělí 31. 8.

Kostlivec exstarosty Jančíka
Osudový Packard
Zámek v měsíční krajině

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail:

 

Facebook