Dokumentární Cirkus Humberto 21. století

Natáčení šestidílného docusoapu o životě světských probíhalo jak během sezóny, tak mimo sezónu. Štáb zachytil denní tréninky lidí i zvířat, sporadickou školní docházku dětí, všeumělství světských i jejich umění přežít v ostré mezinárodní konkurenci.

Rodina Kellnerova, která ve třech členech provozuje cirkus, se snaží udržet podnik „nad vodou“. Jejich starší děti totiž odjely za lepším do Francie. Rodiny Fialových a Helferových se živí poutěmi a trhy, konkurence je ale vytlačuje, důchod nestačí na živobytí a mladí nemají vzdělání. Přesto by ale neměnili. V rodině zpěváka Jarka Šimka je otec „světský“, matka ne. V případě cirkusu Humberto jde o rodinu Navrátilových, kde tradici prostě nelze přerušit. Rodina řeší problém, jak uživit velký cirkus.

Kreativní producent Petr Kubica k projektu říká: „Trvalo několik let, než tvůrci získali důvěru uzavřených a svérázných světských, lidí nezakotvených, a přesto tak silně spojených osobními a rodinnými vazbami. Cirkusáci a provozovatelé pouťových atrakcí přežívají v hypermoderním světě, každoročně se se svými maringotkami a nákladními auty vydávají na cestu po Česku a zemích východní Evropy.“

Stopáž45 minut
Rok výroby 2016
 P HD