Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu přineseme reportáž z Velikonočního festivalu duchovní hudby, který měl letos motto „Svědkové, svědectví“. Prostor v rámci festivalu letos dostala i moderní duchovní hudba v podání pražského orchestru BERG. Také se podíváme do nově otevřeného chráněného bydlení Arkénie v Brumovicích nedaleko Klobouk u Brna. Evangelická diakonie zde nabídla domov šesti klientům s různými typy mentálního postižení včetně poruch autistického spektra. Dále navštívíme samotu Amerika, místo pořádání táborů brněnským střediskem Radost a na závěr představíme muže mnoha povolání – Filipa Habrmana. Pořadem provází Petra Oppeltová.


Velikonoční festival duchovní hudby

Tradiční velikonoční festival duchovní hudby v Brně se letos konal od 9. do 23. dubna a měl motto „Svědkové, svědectví“. Prostor v rámci festivalu letos dostala i moderní duchovní hudba v podání pražského orchestru BERG.

Autor reportáže: Bedřich Jetelina


Chráněné bydlené Arkénie

Arkénie je chráněné bydlení v Brumovicích nedaleko Klobouk u Brna. Evangelická diakonie zde nabídla domov šesti klientům s různými typy mentálního postižení včetně poruch autistického spektra. Podobných zařízení je u nás velmi málo, i proto, že starat se o lidi s takovýmto postižením, je velmi náročné.

Chráněné bydlení Arkénie

Autor reportáže: Michaela Rozbrojová


Středisko Radost

Až sedm stovek dětí z celé republiky přijede každoročně na tábory a setkání pořádaná brněnským Střediskem Radost u Klášterce nad Orlicí. Na samotě zvané Amerika se učí, jaký je život v souladu s přírodou i Bohem.

Středisko Radost

Autor reportáže: Markéta Bočková


Filip Habrman

Nedávno se vrátil z iráckého Kurdistánu, kde usiluje o stavbu nové nemocnice. V Brně pomohl před několika lety rozjet textilní banku, ve které našli práci dlouhodobě nezaměstnaní, pracuje na univerzitě a v neposlední řadě je hudebním dramaturgem koncertů v brněnském Národním divadle. S Filipem Habrmanem, mužem mnoha povolání, strávila den Michaela Rozbrojová.

Charitní bazar Baltazar

Autor reportáže: Michaela Rozbrojová


Stopáž26 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD