Safari

26. 2. 2017

Východní pobřeží střední Afriky – přesně tam najdete Tanzanii. V první dnešní reportáži se podíváme na obě místa. Tanzanie patří k nejdéle osídleným zemím světa, jsou tu rozsáhlá archeologická naleziště. Nás ale budou zajímat spíš místní obyvatelé, zejména Masajové. A těšit se můžete samozřejmě i na safari.

videoTanzánie: safari
...
video video

Tanzánie: safari

Mapa

Přejít na obsah dílu


Nosorožci

16. 12. 2012

A teď už míříme do Tanzánie za nosorožci. Možná se pamatujete na reportáž, kterou jsme vysílali před třemi lety, když se tři mláďata nosorožců dvourohých ze ZOO ve Dvoře Králové vracela zpět do Afriky. Tehdy jsme vám také slibovali, že jejich osudy budeme i nadále sledovat. V Tanzánii v národním parku Mkomazi pro nosorožce připravili výborné podmínky a za pár měsíců byste je nerozeznali od těch divokých. A nejen to! Velice brzy si samička Deborah připravila překvapení. A právě to byl důvod, proč se Objektiv za nosorožci letos vypravil znovu.

videoNosorožci
...
video video

Nosorožci

Mapa

Přejít na obsah dílu


Tanzanie: nosorožci

15. 8. 2010

Pamatujete na slavnou lvici Elzu? Pokud ano, tak vám jistě nebude neznámé jméno George Adamson. Ještě předtím, než ho zavraždili pytláci, tak se jeho pravou rukou stal jistý Tony Fitzjohn. Toho osud později zavál do tanzánské rezervace Mkomazi a namísto ochrany lvů se začal věnovat nosorožcům a psům. A právě do tohoto relativně mladého národního parku se teď s Objektivem podíváme. Tony Fitzjohn se stal jeho správcem. A příběh pokračuje dál… jak? Třeba tím, že Mkomazi navázalo spolupráci s českou zoologickou zahradou ve Dvoře Králové.

videoTanzanie: nosorožci
...
video video

Tanzanie: nosorožci

Mapa

Přejít na obsah dílu


IV. díl: Keňa a Tanzánie

31. 1. 2010

A jsou opět tady – žlutí trabanti, kteří si to brázdí napříč Afrikou. Máme pro vás další příhody dobrodružné české expedice. Nejprve malá rekapitulace: už jsme s nimi navštívili třeba Alžírsko, Egypt, Súdán nebo Etiopii. Dnes projedeme hlavně Keňu a Tanzánii – i když s jízdou po tamních silnicích měla autíčka velké problémy. Nejprve se ale ještě krátce zastavíme v Etiopii – expedici tam v Šašamane pohostil přímo sám král všech rastafariánů. A podávala lahodná etiopská káva.

videoAfrika: Trabantem napříč (IV) Keňa a Tanzánie
...
video video

Afrika: Trabantem napříč (IV) Keňa a Tanzánie

Mapa

Přejít na obsah dílu


Nosorožci

6. 12. 2009

Vsadil bych se, že si ještě dobře pamatujete příběh lvice Elsy, a tak vám nebudou neznámá ani jména Joy a George Adamsonových. V posledních letech – před tím než George Adamsona zavraždili pytláci, se stal jeho pravou rukou Tony Fitzjohn. Toho osud později zavál do tanzánské rezervace Mkomazi. Právě tady navázal Tony Fitzjohn spolupráci se zoologickou zahradou ve Dvoře Králové. Unikátní projekt osobně zmapoval a v Objektivu exkluzivně nabízí kameraman a režisér Jiří Bálek.

videoTanzánie: nosorožci Další info
...
video video

Tanzánie: nosorožci Další info

Mapa

Přejít na obsah dílu