Benátky

22. 4. 2018

V nejrůznějších anketách se pravidelně umisťují v desítce nejkrásnějších měst světa. Jedinečnou síť paláců rostoucích z vody navštíví každý rok desítky milionů lidí. Třeba CNN ale letos doporučuje se Benátkám obloukem vyhnout i kvůli návalu turistů. Jakub Nettl nás teď vezme přímo do centra a blízkého okolí, kde se skrývají kouzelná místa. Člověk tam na cizince skoro nenarazí.

videoItálie: Benátky
...
video video

Itálie: Benátky

Mapa

Přejít na obsah dílu


Porto Ercole

28. 1. 2018

V druhé reportáži se vydáme do Toskánska. Nikola Tenevová tam pátrala po osudu věhlasného umělce – Caravaggia. Míříme do přístavu Porto Ercole.

videoItálie: Porto Ercole
...
video video

Itálie: Porto Ercole

Mapa

Přejít na obsah dílu


Florencie

24. 9. 2017

V druhé reportáži zamíříme na jedno z nejromantičtějších míst v Evropě, do Florencie. Bývá někdy označována také jako hlavní evropské město umění. I v následující reportáži nás čeká česká stopa. Naší průvodkyní po těch nejzajímavějších místech města bude rodačka z Havířova, která si jméno Markéta změnila na Meggie a ve Florencii žije už devět let. Den od rána do večera nabitý zážitky s ní prožila naše spolupracovnice Nikola Tenevová.

videoItálie: Florencie
...
video video

Itálie: Florencie

Mapa

Přejít na obsah dílu


Sicílie

13. 8. 2017

Míříme na Sicílii, na největší ostrov ve Středozemním moři. A zajímat nás budou hned tři místa. Nejprve to bude sopka Etna, pak Liparské ostrovy a naši cestu zakončíme v kouzelné historické Taormině.

videoItálie: Sicílie
...
video video

Itálie: Sicílie

Mapa

Přejít na obsah dílu


Sardinie

6. 8. 2017

Sardinie, druhý největší středomořský ostrov, láká návštěvníky na o mnoho klidnější oddych u vody. Nekonečné písečné pláže a průzračně čisté moře si vychutnáme v poslední reportáži.

videoItálie: Sardinie
...
video video

Itálie: Sardinie

Mapa

Přejít na obsah dílu


Válečné oběti

21. 5. 2017

Když byl spolupracovník a také režisér Objektivu František Karvánek malý kluk a jezdil za babičkou na prázdniny do pošumaví do Vitějovic, četl si na návsi na pomníku jména padlých během první světové války. Bylo mezi nimi i jméno bratra jeho babičky Václava Hloušky, který padl kdesi na jihu Evropy. František slíbil, že jednou to místo vypátrá. Vydal se na cestu a vznikla i reportáž pro Objektiv.

videoSlovinsko: Válečné oběti
...
video video

Slovinsko: Válečné oběti

Mapa

Přejít na obsah dílu


Leonardo da Vinci

7. 5. 2017

Florencie – to je jedno z nejnavštěvovanějších měst Itálie. Mezi nejslavnější umělce, kteří jsou s Florencií spojeni, patří jednoznačně Leonardo da Vinci. A právě po stopách tohoto všestranného renesančního umělce se ve Florencii vydala Nikola Tenevová.

videoItálie: Leonardo da Vinci
...
video video

Itálie: Leonardo da Vinci

Mapa

Přejít na obsah dílu


Faenza

24. 7. 2016

Pokud by vás zajímalo, odkud se vzalo poměrně rozšířené slovo fajáns, určitě se podívejte na následující reportáž. Miroslav Čapek nás vezme na výlet do italského města Faenza.

videoFaenza
...
video video

Faenza

Mapa

Přejít na obsah dílu


Ravenna

10. 7. 2016

Rytmy italského temperamentu nás čekají na závěr poslední reportáže. Její autor Miroslav Čapek citoval svého jmenovce Karla Čapka, když napsal, že je to město nejstarší křesťanské architektury a nejkrásnějších mozaik na světě.

videoRavenna
...
video video

Ravenna

Mapa

Přejít na obsah dílu


Mont Blanc

26. 6. 2016

První letní Objektiv začneme netradičně. Následujícím minutám bude dominovat sníh, zima a námaha. A i když si letní dovolenou představujete jinak, určitě vás tato reportáž nezklame. Je o skupině lidí, kteří byli ochotni měsíce náročnou cestu plánovat. A několik dní během ní riskovat svůj život. A tak si i my můžeme vychutnat pocit stát na nejvyšším vrcholu Evropské unie.

videoMont Blanc
...
video video

Mont Blanc

Mapa

Přejít na obsah dílu