Válečné oběti

21. 5. 2017

Když byl spolupracovník a také režisér Objektivu František Karvánek malý kluk a jezdil za babičkou na prázdniny do pošumaví do Vitějovic, četl si na návsi na pomníku jména padlých během první světové války. Bylo mezi nimi i jméno bratra jeho babičky Václava Hloušky, který padl kdesi na jihu Evropy. František slíbil, že jednou to místo vypátrá. Vydal se na cestu a vznikla i reportáž pro Objektiv.

videoSlovinsko: Válečné oběti
...
video video

Slovinsko: Válečné oběti

Mapa

Přejít na obsah dílu


Leonardo da Vinci

7. 5. 2017

Florencie – to je jedno z nejnavštěvovanějších měst Itálie. Mezi nejslavnější umělce, kteří jsou s Florencií spojeni, patří jednoznačně Leonardo da Vinci. A právě po stopách tohoto všestranného renesančního umělce se ve Florencii vydala Nikola Tenevová.

videoItálie: Leonardo da Vinci
...
video video

Itálie: Leonardo da Vinci

Mapa

Přejít na obsah dílu


Faenza

24. 7. 2016

Pokud by vás zajímalo, odkud se vzalo poměrně rozšířené slovo fajáns, určitě se podívejte na následující reportáž. Miroslav Čapek nás vezme na výlet do italského města Faenza.

videoFaenza
...
video video

Faenza

Mapa

Přejít na obsah dílu


Ravenna

10. 7. 2016

Rytmy italského temperamentu nás čekají na závěr poslední reportáže. Její autor Miroslav Čapek citoval svého jmenovce Karla Čapka, když napsal, že je to město nejstarší křesťanské architektury a nejkrásnějších mozaik na světě.

videoRavenna
...
video video

Ravenna

Mapa

Přejít na obsah dílu


Mont Blanc

26. 6. 2016

První letní Objektiv začneme netradičně. Následujícím minutám bude dominovat sníh, zima a námaha. A i když si letní dovolenou představujete jinak, určitě vás tato reportáž nezklame. Je o skupině lidí, kteří byli ochotni měsíce náročnou cestu plánovat. A několik dní během ní riskovat svůj život. A tak si i my můžeme vychutnat pocit stát na nejvyšším vrcholu Evropské unie.

videoMont Blanc
...
video video

Mont Blanc

Mapa

Přejít na obsah dílu


Špek

8. 5. 2016

Zima se rozloučila, ale my se k ní ještě vrátíme, míříme na Jižní Tyrolsko, Kronplatz. Lyžování už se ale budeme věnovat jen okrajově. Jižní Tyrolsko je totiž vyhledávané nejen pro špičkové sjezdovky, nebo cyklistické stezky. Ale je to i oblíbené místo všech gurmánů. Vyrábí se tu totiž výborný špek, typický pro tuto oblast. Objektiv vás totiž vezme do míst, kam se na horách normálně nedostanete. A myslíme, že se vám budou sbíhat sliny.

videoŠpek
...
video video

Špek

Mapa

Přejít na obsah dílu


Zpracování dřeva

1. 5. 2016

Vyrážíme směr Itálie. Jakub Nettl nás vezme do časti Alp, kde rostou nádherné husté lesy. Jakub na místě zjistil, že dřevařské řemeslo tam naplno ožívá. Smrky dokážou místní obyvatelé využit neobyčejným způsobem.

videoZpracování dřeva
...
video video

Zpracování dřeva

Mapa

Přejít na obsah dílu


Toskánsko

21. 2. 2016

Skvělé jídlo, skvělé víno, krásná příroda či architektura. Toskánsko nepatří mezi nejnavštěvovanější oblasti Itálie náhodou. My teď vyrazíme na místa, která lákají miliony turistů každý rok. Ale zavítáme i do koutů, kam turisti nejezdí. Jak ale sami uvidíte, stojí za návštěvu.

videoToskánsko
...
video video

Toskánsko

Mapa

Přejít na obsah dílu


Muzeum na Kronplatzu

31. 1. 2016

Jeden z nejznámějších horolezců Reinhold Messner otevřel na různých místech v horách svá muzea. U toho pátého před několika lety tvrdil, že už je to opravdu poslední muzeum. Ale jak už to tak bývá – všechno je jinak. Přímo na vrcholu skoro 2300 m vysokém Kronplatzu otevřel ještě jedno. Jde o moderní stavbu, která může někomu připomínat chobotnici, nebo UFO vyrůstající přímo ze skály. Proč se Reinhold Messner pustil do stavby dalšího muzea? Na to v Objektivu odpoví přímo od sám.

videomuzeum na Kronplatzu
...
video video

muzeum na Kronplatzu

Mapa

Přejít na obsah dílu


Ennio Morricone

3. 1. 2016

Je to zřejmě nejznámější skladatel filmové hudby všech dob. Ennio Morricone. Pokud byste snad neznali jeho jméno, určitě jste někdy slyšeli jeho hudbu. Napsal totiž hudbu k více než pěti stovkám filmů, včetně proslulých spaghetti westernů. V následujících minutách se prostřednictvím našeho spolupracovníka Jana Šmída můžete v exkluzivní reportáži podívat přímo k němu domů do centra Říma a také do míst, kde tento, dnes už sedmaosmdesátiletý skladatel, který ani ve svém požehnaném věku nemá strach, že by ztratil inspiraci, vyrůstal.

videoEnnio Morricone
...
video video

Ennio Morricone

Mapa

Přejít na obsah dílu