Awasa

19. 3. 2017

Když se řekne Afrika, automaticky se vybaví spíš sucho než voda. My ale teď vyrazíme na plavbu po jezeře Awasa ve střední Etiopii. Je zdrojem obživy, ale i příjemným místem na odpočinek.

videoEtiopie: Awasa
...
video video

Etiopie: Awasa

Mapa

Přejít na obsah dílu


Život místních lidí

4. 12. 2016

O africké Etiopii se často mluví v souvislosti se starobylými křesťanskými památkami, anebo původními kmeny. V reportáži Terezy Hronové se teď můžete podívat, jak vypadá život místních lidí. Dva týdny Tereza strávili v nejrůznějších vesnicích na jihu této chudé země. Vezme nás doslova k místním na návštěvu. Uvidíte jejich tradiční hliněné obydlí, uvidíte, jak si připravují oběd, jak pečují o svá pole jak daleká je pro ně cesta pro vodu.

videoEtiopie: život místních lidí
...
video video

Etiopie: život místních lidí

Mapa

Přejít na obsah dílu


III. díl: Etiopie

24. 1. 2010

Už potřetí se dnes setkáme se žlutými trabanty, ve kterých čeští dobrodruzi projeli celou Afriku od severu k jihu. Pokud patříte mezi pravidelné diváky, jistě víte, že minule projížděli Súdánem, předtím to bylo Alžírsko a Egypt. Po pískem zavátém severu černého kontinentu se dnes spolu s výpravou podíváme do Etiopie, kde už začíná skutečně zelená Afrika. A jak jinak – i tady budila česká trabantí expedice nemalý zájem místních obyvatel.

videoAfrika: Trabantem napříč (III) Etiopie
...
video video

Afrika: Trabantem napříč (III) Etiopie

Mapa

Přejít na obsah dílu


Bydlení a pokrmy

25. 1. 2009

Tentokrát máte v Objektivu jedinečnou možnost nahlédnout do života obyčejných Etiopanů. Ukážeme vám, jak Etiopané bydlí, nebo s čím si hrají místní děti. A taky se dozvíte, co se v Etiopii nemění – jednu věc tam najdete všude stejnou, ať už jste vysoko nad mořem nebo v nížině, na severu nebo na jihu. Je to příprava tamního národního pokrmu – idžery. Přirovnat by se možná dala k naší palačince, ale vzhled je asi tak všechno, co mají tyto dva pokrmy společné. Etiopané idžeru totiž používají místo příboru.

videoEtiopie: bydlení a pokrmy
...
video video

Etiopie: bydlení a pokrmy

Mapa

Přejít na obsah dílu


Addis Abeba

18. 1. 2009

Teď vás vezmeme na místo, kde čas nehraje vůbec žádnou roli. Neexistují tu jízdní řády, den začíná hodinou nula – tedy ráno, když vyjde slunce. Taková je Etiopie. My vám ukážeme, jak plyne život v hlavním městě Addis Abebě. Někoho z vás by možná mohlo těšit to, že pokud byste se tam vydali, tak najednou o sedm let omládnete. Ptáte se, jak je to možné? To zjistíte za chvíli.

videoEtiopie: Addis Abeba
...
video video

Etiopie: Addis Abeba

Mapa

Přejít na obsah dílu