Sebemilenec

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 197  
Sdílet
| Poslat odkaz

Simona Stašová a Jaromír Dulava v dramatickém příběhu úspěšné podnikatelky, který vznikl na základě skutečných událostí ze života spisovatelky Simony Monyové. Stejně jako hlavní hrdinka filmu zažívala ve svém vztahu psychický i fyzický teror, kterému neuměla vzdorovat. Film byl natočen podle slavného bestselleru této tragicky zesnulé spisovatelky. Dále hrají: P. Kříž, N. Konvalinková, M. Šplechtová Hrušínská a další. Kamera P. Hojda. Scénář E. Papoušková a F. Renč. Režie F. Renč

Je v životě opravdu nejhorší zůstat sám? I na to odpoví příběh tragické lásky Libuše a Oty. Úspěšné podnikatelce, která se ocitá na vrcholu zralého věku, nachystají dvě nejlepší kamarádky opravdu nečekané narozeninové překvapení. Díky tomu se osamělá Libuše seznámí s šarmantním „kovbojem“ Otou, který vnese do jejího života lásku a radost. Její štěstí ale netrvá dlouho. Euforický pocit z nového životního startu vystřídají stres a utrpení. V tomto mrazivém vyprávění odrážejí autoři scénáře život spisovatelky Simony Monyové, jejíž stejnojmenná literární předloha se stala inspirací pro vznik tohoto filmu. Režisér Filip Renč obsadil do hlavních rolí Simonu Stašovou a Jaromíra Dulavu. Právě Stašová oslaví v těchto dnech významné životní jubileum a navíc za roli v tomto snímku získala ocenění na mezinárodním festivalu.

V dalších rolích mrazivého vyprávění o lásce a nenávisti se diváci mohou těšit na Pavla Kříže, Naďu Konvalinkovou, Miluši Šplechtovou, Kláru Sedláčkovou-Oltovou, Zdeňka Dvořáka a další.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Alis 20. 7. 2015 11:18

  Film výborně udělaný, nemám co víc k němu dodat. Zajímalo by mě ale čistě lidsky, jak je možné, že se Otov…

 • vlasta 13. 7. 2015 13:39

  nejen sebemilenec

  Chování lidí / většinou mužů / způsobem - celé okolí může za jeho chyby a celé okolí je musí nést na sobě, pro…

 • Lucie 29. 5. 2015 02:21

  Docela mazec

  To co se zdá ze začátku jako idylka, se může časem proměnit v noční můru..Vím, o čem mluvím a všem ž…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 91 minut – Rok výroby: 2013 – D  ST  AD  HD
Žánr: Film
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Kdo je…
Simona Stašová
Simona Stašová

herečka

* 19. 3. 1955

Související pořady