Nevinné lži

Chromozom

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2576  
Sdílet
| Poslat odkaz

Chceme mít děti, ale otce nepotřebujeme. Každý má někdy důvod neříct pravdu. Hrají: T. Brodská, H. Čermák, J. Novotný, B. Kodetová, L. Žáčková a další. Scénář P. Ušelová. Kamera P. Berkovič. Režie T. Vrabelová

Matěj a Anežka, dva obyčejní teenageři, dospívají v neobyčejných rodinách. Oba mají dvě matky a v rodných listech „otec neuveden“. Narodili se s pomocí rodinné přítelkyně Katky, laborantky z centra asistované reprodukce. A jen ona ví, že děti mají jednoho otce. Jenže děti dospívají a najednou je důležité, že jsou vlastně biologičtí sourozenci. Navíc Matěj naléhavě pátrá po otci, který o všem nemá ani tušení. Jak teď zjevit pravdu a souvislosti početí dětí? A vyrovnat se se všemi důsledky, které přináší čas, běžný život, potřeby a zájmy všech zúčastněných? Jsme vůbec připraveni na nová rodinná schémata a na to, že lze být šťastný, i když nemáme úplně všechno?

Foto Zuzana Páchová

Přehrát video

O odpovědnosti za početí a jízdě na kole

O tom, jak složité může být, když mají autoři blízko ke zpracovávanému tématu, o přirozenosti a důsledcích výchovy dětí páry stejného pohlaví i úsměvných komplikacím způsobených zásahem Terezy Brodské do scénáře filmu Chromozom jsme si v dalším filmu o filmu povídali s producenty Nevinných lží manželi Vrabelovými.

Režisérka Tereza Vrabelová o snímku Chromozom

Diskuse diváků
 • Mirek 22. 10. 2014 05:13

  Ještě jedna drobnost:

  Už od neděle mi vrtá hlavou, a nepřišel jsem na to, co chtěl básník říci tím, že na konci v příběhu, o…

 • Mirek 21. 10. 2014 05:28

  Ale tohle už fakt přeháníte!

  Co tou ignorací sledujete? Co si myslíte, že tím ovlivníte? Jak dlouho ještě chcete igno…

 • Mirek 20. 10. 2014 10:17

  Pořád nic? Žádný dojem?

  Napadlo mě, jak tam ten Matěj zůstal chvíli v ordinaci sám s tím "materiálem", že jim tam záškod…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 76 minut – Rok výroby: 2013 – D  ST  AD  HD
Žánr: Film