Nevinné lži

Pod hladinou

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2438  
Sdílet
| Poslat odkaz

Aňa Geislerová v roli ženy, která váhá nad možností mít dítě a bojí se to přiznat svému okolí. Zatímco se její manžel trápí a usilovně hledá způsoby, jak by mohla žena otěhotnět, ona potajmu a s výčitkami polyká antikoncepci. Každý má někdy důvod neříct pravdu. Dále hrají: T. Pavelka, R. Luknár, D. Kolářová, E. Geislerová, V. Konečná, S. Remundová, N. Boudová a další. Kamera M. Cibulka. Scénář a režie A. Nellis

Film zachycuje příběh pětatřicetileté Evy (Aňa Geislerová), které k dokonalému životu podle obecného mínění chybí pouze jediné – dítě. Jenže Eva se na roli matky necítí, a tak nějak neví přesně proč… V jejím okolí doslova zuří babyboom a všichni se tváří, že jediným a pravým smyslem života jsou děti. Pod její osobní hladinou odhalujeme příčiny váhání a jejich původ. Eva si ujasňuje své vztahy k matce, sestře, k muži. Ale především se zaplétá do nového vztahu, a tato situace bude katalyzátorem, který všechny lži odhalí. Lhaní je strašně vyčerpávající, jak říká Evina terapeutka. A co pravda?

Foto Dagmar Vyhnálková

Přehrát video

O dokonalém scénáři a nepochopení v Šanghaji

Bez filmu Pod hladinou by možná neexistoval ani cyklus Nevinné lži. Producenti Tereza a Jan Vrabelovi v dalším filmu o filmu vzpomínají na scénář, na kterém se nemuselo měnit ani slovo, těhotenství Alice Nellis i na samotní snímek, který zapůsobil na většinu diváků nepocházejících z Číny.

Režisérka Alice Nellis o snímku Pod hladinou

Diskuse diváků
 • Lenka 30. 9. 2014 11:35

  Lenka D.

  Výborný díl. Úžasné výkony hlavního hrdiny a Táňa Vilhelmová opět nezklamala ! Opravdu skvělé zpracování …

 • Pavla 30. 9. 2014 09:17

  Skvele

  Me se tento pribeh moc libi, rada se na nej podivam i ponekolikate. Prijde mi …

 • Barbora T. 29. 9. 2014 21:47

  Děkuji za toto téma

  Děkuji za toto téma, výborně zpracované, úžasné herecké výkony, hlavně před Bárou Kodetovou opravdu klobouk do…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 72 minut – Rok výroby: 2013 – D  ST  AD  HD
Žánr: Film