Horizont ČT24

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1139  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pořad zahraniční redakce o dění ve světě. Klade důraz na původní tvorbu vlastních zpravodajů a bohaté agenturní zpravodajství, využívá nejmodernější postupy, televizní žánry i technologie

Anketa

Myslíte, že je skandál s koňským masem jen ojedinělý případ?

10 % 9 hl. Ano 90 % 83 hl. Ne Celkem 92 hlasy

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Více na portálu ČT24

 • Zaplněné svatopetrské náměstí aplaudovalo papeži
  Zaplněné svatopetrské náměstí aplaudovalo papeži

  17.2.2013 14:47

  Vatikán - Odstupující papež Benedikt XVI. na Svatopetrském náměstí přednesl svoji předposlední modlitbu Anděl Páně. Čekaly tu na něj desetitisíce věřících, náměstí bylo zcela zaplněné a mnozí lidé přinesli velké plakáty, na kterých vyjadřovali sympatie hlavě římskokatolické církve. Benedikt XVI. svůj úřad opustí 28. února.

 • Konkláve začne možná už 1. března
  Konkláve začne možná už 1. března

  16.2.2013 19:11

  Řím - Mluvčí Vatikánu nevyloučil možnost, že nový papež by mohl být volen již 1. března, den po odchodu Benedikta XVI. z čela katolické církve. Oficiální rozhodnutí zatím nepadlo. Benedikt XVI. v pondělí šokoval oznámením, že kvůli vysokému věku a ubývajícím silám odejde k 28. únoru z úřadu. Jedná se o historicky neobvyklý krok, papež z úřadu za života neodcházel po staletí.

 • Obama: Nejprve opravíme celé Spojené státy
  Obama: Nejprve opravíme celé Spojené státy

  13.2.2013 07:44

  Washington - Americký prezident Barack Obama chce nastartovat ekonomický růst Spojených států komplexním programem investic do infrastruktury s názvem "Fix It First" ("nejprve to oprav") a podporou vyššího vzdělání v celé zemi. Oba kroky mají podpořit vytváření nových pracovních míst. Uvedl to v tradiční zprávě o stavu unie. V projevu se dotkl také íránské jaderné hrozby a včerejšího nukleárního testu v Severní Koreji - je podle něj nejvyšší čas pro "vážné rozhovory" a tvrdý postup. Obama také oznámil stažení více než poloviny amerických vojáků z Afghánistánu a tvrdá opatření proti průmyslové špionáži.

 • Jaderné testy jsou používány pro vydírání celého světa
  Jaderné testy jsou používány pro vydírání celého světa

  12.2.2013 15:28

  Pchjongjang - Severní Korea uskutečnila svůj historicky třetí pokusný jaderný výbuch. Jaderná zkouška KLDR byla prý pouze "první reakcí na americké hrozby". Pchjongjang nyní varuje před "druhým a třetím opatřením větší intenzity". Jaderný test ostře odsoudila OSN, americký prezident Obama nebo britský ministr zahraničí William Hague. S kritikou přišla ale i Čína, Rusko a dokonce Írán. 

 • Je libo koňské lasagne? Skandál už zasáhl skoro celou Evropu
  Je libo koňské lasagne? Skandál už zasáhl skoro celou Evropu

  11.2.2013 19:18

  Paříž/Londýn - V Evropě se rozrůstá skandál se zaměňováním hovězího masa za koňské. Týkat se má podle BBC již 16 zemí. Francouzské úřady začaly sledovat celý dodavatelský řetězec firem, které pocházejí z Kypru, Nizozemska a Rumunska. Na trh dodaly hovězí maso s nepřiznaným podílem koňského. Rumunský premiér už ale po provedení kontrol popřel obvinění, že by dvě tamější jatka prodávala koňské maso. To sice není zdravotně závadné, jeho nepřiznaná záměna je ale podvodem. Celá záležitost tak nejspíš skončí u soudu. Česku se skandál zatím vyhýbá.

Pojďte vytvářet Horizont ČT24 s námi! Jsme na Facebooku a vaše názory, tipy ani kritiku nenecháme bez odezvy.

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2013 – P
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání