Předchozí díl | Následující díl

Tarbíci

Tarbíci a veverka

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 667  
Sdílet
| Poslat odkaz

Přehrát video

Znáte tarbíky?

Sympatická zvířátka, která možná neznáte, představuje nový animovaný seriál České televize, a s nimi mnoho dalších svérázných obyvatel africké pouště a savany, kteří jsou mnohdy ještě podivnější, než vypadají. A to je co říct!

Narozdíl od všech ostatních tarbíků, kteří ve dne odpočívají schovaní v hluboké noře, vydávají se podnikaví sourozenci Tom a Týna na výpravy do okolí a přitom zjišťují, že v některých věcech mají jejich rodiče pravdu – třeba že si mají dát pozor na velké horko, a v jiných se mýlí – třeba že si mají dát pozor na „strašlivého marabu“. Marabu je velký africký čáp a odvěký nepřítel tarbíků, jak neúnavně opakuje tarbičí tatínek. Jenomže marabu, kterého potkali Tom s Týnou, je ještě maličký a jediné, co je na něm strašlivé, je jeho nešikovnost. Jinak je to dobrosrdečný truhlík, a protože si děti nevybírají kamarády podle toho, ke komu patří, ale jací jsou, rozvine se mezi nimi tajné kamarádství. Tom a Týna jsou odvážní a zvídaví a vše si chtějí vyzkoušet na vlastní kůži. Dozví se tak sice mnoho nového a seznámí se s celou řádkou pozoruhodných tvorů, s kaloněm, luskounem, hadilovem či hrabáčem, ale někdy se při tom zapletou do pěkné šlamastyky. Konec konců ne každý z jejich nových známých je právě dobrák. Naštěstí se maličký Marabu od tarbíků mezitím lecčemus přiučil, a tak jim může přispěchat na pomoc…

Seriál Tarbíci, určený především (ale nejen) nejmenším dětem, vychází ze skutečných vlastností a chování exotických afrických zvířat, rozvíjí ale především věc známou z každodenního života všech dětí: naši rodiče mohou mít pravdu v mnoha věcech, ale to, kdo je opravdu dobrý kamarád, poznáme většinou nejlépe my sami. Seriál je dílem scenáristky Martiny Komárkové a výtvarnice a režisérky Báry Dlouhé, a vznikl v animačním studiu České televize. Hlasy tarbíků i všech dalších kreslených postaviček namluvil Tomáš Juřička, známý jako dabér Františka, populární loutky z Kouzelné školky. Tarbíci byl vybráni do prestižní soutěže televizních seriálů na Mezinárodním festivalu animovaných filmů v Annecy.

Ústřední píseň

Afrika, Afrika, Afrika…

Písnička ke stažení [ mp3 | 1,48 MB ]

Námět a scénář: Martina Komárková
Vypráví: Tomáš Juřička
Hudba: Jaroslav Vaculík
Výtvarník a režie: Bára Dlouhá

Diskuse diváků
 • Jiří Postler 31. 5. 2015 19:23

  Obdivuju a děkuju.

  Skvělé, chtěl bych poděkovat tvůrcům. Jsem nadšen, že se někdo odvážil vrátit se k dramaturgii…

 • Nina 6. 5. 2015 15:19

  Potěcha

  1 a půlletý syn byl naprosto okouzlen, k druhým narozkám jasný dárek: Kniha o tarbících!!!Každý den po vyp…

 • Petra, Adámek 19. 3. 2015 22:19

  super večerníček

  Nadšený dvouapůlletý i rodiče a prarodiče. Miluju klasické večerníčky, ale tenhle nový se moooc povedl. Sup…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 9 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST
Žánr: Seriál | Pro děti a mládež
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu